Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2005, 20:57   #21
arekxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 101
Domyślnie

Sądzę, że sylikon może być. Oczywiście w granicach rozsądku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
AREK
arekxxx jest offline  
Stary 19-11-2005, 11:06   #22
borewik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: podkarpacie
Postów: 42
Domyślnie

Torx centrowany - 20
borewik jest offline  
Stary 31-05-2006, 09:58   #23
suhotnik
ford::advanced
 
Avatar suhotnik
 
Zarejestrowany: 19-09-2004
Skąd: Lubin
Model: MkI
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 249
Domyślnie

No i ja przeczyściłem przepływkę.
Powiem, że jeden "rezystorek" był ciemny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyściłem z 10min i taka ciemna poświata została. Nie tak jak wcześniej ale jednak... Tego już chyba nie da się doczyścić.
Podejrzewam, że odkąd to autko jeździ to pierwszy raz ja to czyściłem. Poprzedni właściciel tylko lał oleje i wymieniał filtry..

Dodam tylko, że nie odczułem jakiejś poprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chociaż na zbieranie się autka nie narzekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Grittz
suhotnik
Mondeo '95 2.0 16V 136KM + LPG
suhotnik jest offline  
Stary 16-06-2006, 16:16   #24
BAXTER
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2005
Skąd: Lubin
Postów: 9
Domyślnie

Jak kupilem mondeo to tez strasznie szarpal, wymienilem swiece, filtry, kable i troszke lepiej, wyczyscilem przeplywomierz i SUPER, ale teraz znowu zaczyna czasami lekko poszarpywac i tym razem czyszczenie nie pomaga juz! Przewody i swiece maja okolo 12tys km, wiec jeszcze na nie nie pora i teraz nie wiem co jest przyczyna.
Dokladnie to wyglada tak: Jade na 3,4,5 i tak jakby cos go dusilo i nagle potrafi przestac dusicic i zaczyna momentalnie przyspieszac jak nalezy nie dziej sie to za kazdym razem ale gdy mam sie zabrac do wyprzedzania to sie wtedy zastanawiam czy zdaze bo to jest barrrrrrdzzzzooooo powolne wyprzedzanie a to juz jest niestety niebezpieczne. Pomozecie???
BAXTER jest offline  
Stary 16-06-2006, 16:44   #25
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

A te przewody i świece to oglądałeś, czy tylko na podstawie przebiegu twierdzisz, że są cacy? Bo czasem się iskra jakoś bokiem przemyka i na świecach takie pajączki powstają. Niestety może to nastąpić w dowolnym momencie (nawet na nowych świecach - wiem bo sam tak kiedyś miałem) i wtedy taka świeczka do wywalenia, a kabel też.
Taki efekt może powstać z powodu wady fabrycznej albo brudu czy wilgoci, które się dostały pod fajkę. Sprawdź czy nie masz wilgotno pod pokrywą (często się tam woda dostaje).
Zobacz też jak wyglądają kable na uruchomionym silniku w ciemności - jak są przebicia to ładnie widać gdzie.
llechu jest offline  
Stary 16-06-2006, 18:23   #26
Jasa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 106
Domyślnie

przepraszam a co to jest ten przepływomierz i gdzie on sie znajduje i jaką pęłni rolę
??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Drzemie we mnie siła, którą uwolni... Ford Shelby WSS Mustang GT...." -=>PooZDRoo<=-
Jasa jest offline  
Stary 16-06-2006, 18:33   #27
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Przepływomierz mierzy przepływ, jak sama nazwa wskazuje. Przepływ powietrza. Znajduje się w dolocie, zaraz za obudową filtra powietrza, a przed tą karbowaną rurą (taka prostokątna obudowa z dochodzącymi kabelkami). Odkręca się go dwoma śrubkami torx z bolcem i wyciąga. Uwaga! Jest to urządzenie bardzo delikatne.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przed blosem widać go jak na dłoni.
llechu jest offline  
Stary 16-06-2006, 21:23   #28
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Jasa, zajrzyj do Technicznego ABC. Tam masz opisy razem ze zdjeciem.

Przepływomierz nazywa sie przetwornik MAF.
 
Stary 19-07-2006, 15:57   #29
tomju
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 13
Domyślnie

Witam,
podążając za zadowolonymi kierowcami i ja zabrałem się za czyszczenie przepływki. Objawy przed były "klasyczne" - lekkie przymulenie oraz szarpanie przy jeździe ze stałą prędkością ale na wolnych obrotach (1500 - 2200 rpm).

Po dokładnym wyczyszczeniu (przepływomierz był po prostu czarniutki) sytuacja niestety niewiele się poprawiła (jakby nieco mniej kopci, ale szarpanie zostało).

Co więcej, gdy wypnę kostke z przepływomierza, auto od razu lepiej jedzie i zero szarpania. Czy to znaczy, że muszę wymienić przepływkę (koszt nowej do mojego silnika to 533 zł :fcp16 w ASO)?
__________________
Pozdrawiam,
Tomek
tomju jest offline  
Stary 19-07-2006, 17:16   #30
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Poszukaj nie w ASO jeśli naprawdę musisz wymienić. I jeszcze taka uwaga - mój przed wyczyszczeniem był czarniutki, po wyczyszczeniu - miał piękny połysk metaliczny. Więc albo Twój jest innej konstrukcji albo nie do końca go wyczyściłeś.
llechu jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.