Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2009, 20:22   #11
kaszpiroski
ford::average
 
Avatar kaszpiroski
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: SIEDLCE
Model: MK3 KOMBI
Silnik: 1800 (125KM)
Rocznik: X 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: wymiana amorów tynluch mk3

Ja wymienialm (dokładnie mechanik) dwa miesiace temu amortyzatory z tyłu w kombi i cała wymiana zajeła mu koło godziny. Choc nie powiem. Miał problem z odkręceniem górnych śrub.

__________________
Tatuś Szymona :-) 12.02.09 godz.10:05
REGULAMIN pkt. 23 i 24
kaszpiroski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 06:49   #12
vivere
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: lubelskie
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: wymiana amorów tynluch mk3

Cytat:
Napisał mader15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w heatchbeck-u z tego co wiem są inne amortyzatory tzn w heatchbeck-u sprężyna jest na amortyzatorze a w kombi sprężyna jest osobna a amortyzator osobno.
jak byś na lewarku na maksa do góry podniósł tak żeby kolo z wahaczem całkowicie opadło to wtedy byś mógł wyciągnąć amor ze sprężyną wyciągnąć stary amor na nowy nałożyć sprężynę i wszystko z powrotem włożyć i przykręcić tak jak było i po robocie ja ja tak pszynajmiej robiłem w mercedesie z tym lewarkiem ale nie wiem czy w mondeo ci wyjdzie
Właśnie tez tak myśle że się da wymieniałem amortyzatory w golfie 2 w podobny sposób w oplu ojca wszystko ładnie pieknie w bagażniku mają śruby do odkrecenia tylnych amortyzatorów i wszystko pasuje. Tylko w Mondeo jakoś jak zaglądam do bagażnika nie widzę żadnych śrub (chyba ze slepy jestem), a co za tym idzie nie chce czegoś zwalić i jechac do serwisu jak to sie działo wczesniej z wymiana wkladu filtra jakiś tuman przykręcił tak tą plastikowa kopułkę że aż ja urwałem (ale mniejsza o większość).
Wracajac do tematu moye ktos napisac jak sie je wymienia?
I jeszcze jedno Panowie czy te amorki będą pasować do mojej wersji? I czy wogóle polecacie je do Mondeo? Moim zdaniem są one do Mk2 a nie Mk3 ale mogę się mylić pytałem faceta na allegro ale jakos mam obawy czy sie nadadza oto link:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez vivere ; 14-07-2009 o 07:01 Powód: zapomniałem dopisać
vivere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 07:04   #13
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: wymiana amorów tynluch mk3

Witam
Co do wymiany tylnich amorków to niestety nie mam pojęcia jak je wyjąć ale sprawdź najpier czy nie masz u siebie amortyzatorów samopoziomujących w niektórych modelach kombi były takie bajerki (jak założysz zwykłe zamiast tych samopoziomujących mondek będzie miał tendencje do myszkowaia )
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 07:17   #14
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: wymiana amorów tynluch mk3

Cytat:
Napisał mader15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w heatchbeck-u z tego co wiem są inne amortyzatory tzn w heatchbeck-u sprężyna jest na amortyzatorze a w kombi sprężyna jest osobna a amortyzator osobno.
jak byś na lewarku na maksa do góry podniósł tak żeby kolo z wahaczem całkowicie opadło to wtedy byś mógł wyciągnąć amor ze sprężyną wyciągnąć stary amor na nowy nałożyć sprężynę i wszystko z powrotem włożyć i przykręcić tak jak było i po robocie ja ja tak pszynajmiej robiłem w mercedesie z tym lewarkiem ale nie wiem czy w mondeo ci wyjdzie
Życzę powodzenia z wymiana w hatchbacku amortyzatorów. Całe szczęście, że nie zdecydowałem się sam na wymianę u siebie dwa tygodnie temu. Wszyscy na forum doradzali, żeby wcześniej użyć odrdzewiacza na dolna śrubę mocowania amortyzatora. Więc też tak zrobiłem przez tydzień przed wymianą dzień w dzień podnosiłem tył i psikałem duże ilości WD40. Przyszło do wymiany i z braku natchnienia oddałem auto do znajomego warsztatu. I to było najmądrzejsze co mogłem zrobić mimo odpowiedniego sprzętu chłopaki mieli nie lada problemy z odkręceniem tej dolnej śruby. Pierwszy raz na oczy widziałem, żeby wykręcona śruba miała aż czerwony gwint (tak się nagrzała) od wykręcania. Z jedna śrubą walczyli ok. 40 minut. Nic nie pomógł WD40. Domowym sposobem pewnie bym pourywał te śruby. Wieli za wymiane jedynie 80,- ja bym tego nie robił nawet za 200,- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 07:29   #15
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: wymiana amorów tynluch mk3

[QUOTE=vivere;1205491]Tylko w Mondeo jakoś jak zaglądam do bagażnika nie widzę żadnych śrub (chyba ze slepy jestem), a co za tym idzie nie chce czegoś zwalić i jechac do serwisu jak to sie działo wczesniej z wymiana wkladu filtra jakiś tuman przykręcił tak tą plastikowa kopułkę że aż ja urwałem (ale mniejsza o większość).
Wracajac do tematu moye ktos napisac jak sie je wymienia?

Na temat amorków nie wypowiem się bo jestem zdania, że lepiej nie płacić dwa razy tylko raz i części do zawieszenia najlepiej oryginały.
Jeśli chodzi o wymianę z tyłu to od strony bagażnika nic nie robisz amor przykręcony jest do poduszki mocowania górnego a ta natomiast przykręcona w Twoim MK3 trzema śrubami do karoserii o dołu we wnęce koła. Potrzebna jest długa przedłużka, żeby dosięgnąć do nich kluczem. No i jeszcze dolna śruba mocowania do odkręcenia. Tą dolna śrubę odkręcenie graniczy z cudem. Ja wymieniałem u siebie w MK2 z tyłu w warsztacie i to było moje szczęście. Bo sam napewno bym tego nie odkręcił bez solidnych kluczy.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 18:36   #16
dziemii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2011
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki

Witam.
W niedziele przymierzam się do wymiany amortyzatorów z tyłu w moim mondeo mk3 po lifcie. 2003r. Robił to już ktoś kiedyś na własną rękę? Chciałbym prosić o jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę oraz ogólny opis co i jak. Może któryś z kolegów posiada Manuala do tej czynności
Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam
dziemii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 16:40   #17
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki

Witam
Ponawiam pytanie, ja również będę się za to brał na dniach i mam zamiar nakręcić film.
Wystarczą zwykłe ściągacze do tego?

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 20-12-2011 o 16:47
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 16:59   #18
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki

Wypadałoby Panowie dodać jeszcze czy kombi, czy może htb/sedan?
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 17:59   #19
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki

Sorry, u mnie chodzi oczywiście o sedan. Będę wymieniał amorki + sprężyny + osłony i oboje.
Ściągacza jeszcze nie kupiłem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 22:14   #20
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki

Tak nawiasem czy do tylnych sprężyn są właściwie potrzebne ściągacze ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.