Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2010, 19:24   #11
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

ide zobaczyc czy czuc rope przy kreceniu i zaraz wracam z odpowiedzia.a ten filmik który był moja inspiracja znajdziecie pod tym adresem:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez meron ; 06-05-2010 o 19:28
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 19:27   #12
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał meron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak w ogóle to ja w dobre miejsce psikałem ten preparat?
w dobre psikałeś tylko nie dokładnie obejrzałeś filmik na Youtube. Tam psikali w kolektor przy pracującym silniku a nie zgaszonym.
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 19:43   #13
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

tak tak kolego tam psikali przy uruchomionym silniku ale na tym specyfiku pisało żeby używać przy zgaszonym i tak uczyniłem.widocznie producent się mylił niestetyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a odpisując koledze co pytał czy przy kręceniu czuć ropę to coś czuć ale czy to zapach ropy to nie jestem pewien.wydaje mi sie że to bardziej ten specyfik ale reki sobie uciąć nie dam.ale coś czuć.
ktoś ma jakiś pomysł co dalej z tym fantem zrobić?

Ostatnio edytowane przez meron ; 06-05-2010 o 19:53
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 19:54   #14
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Wiesz co... zostaw auto na noc w spokoju. Może to opary tych rozpuszczalników powodują zmianę parametrów paliwa i nie dochodzi do zapłonu. Zostaw już w spokoju auto do jutra rana.

A tak swoją drogą to powinno śmierdzieć ropą z rury wydechowej.

Wciąż jednak obstaje przy swoim, ze bezpieczniej byłoby teraz to rozkręcić...
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...

Ostatnio edytowane przez bartstep ; 06-05-2010 o 20:12
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 20:03   #15
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

wiesz co kolego trochę się boje ze mój talent mechanika z kończył się na w psikaniu tego świństwa w moją fokę i nie jestem pewien czy wiem co i gdzie rozkręcić żeby to ewentualnie wyczyścić a poza tym zrobiło sie już ciemno a ja nie dysponuje garażem i przy latarce to dupa nie robota.chyba że się myle i to jest łatwe do zrobienia.
i co robić?
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 20:11   #16
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

to nie jest łatwe do zrobienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczekaj do rana. Może opary tego preparatu odparują.
Rano nadejdzie chwila prawdy. Ale jeśli rano wybierasz się do pracy to weź pod uwagę autobus albo TAXI... żebyś się nie spóźnił... jakby co.
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 20:19   #17
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

bardzo dziekuje Ci kolego 'bartstep" za rady i zrobie tak jak mówisz a mianowicie poczekam do rana i zobacze co sie bedzie dzialo.na szczescie do pracy mam bardzo bliskoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
martwi mnie tylko co bedzie rano i mysle co moglem zepsuc.
no ale to bedzie jutro.
pozdrawiam i zycze milej nocy.
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 11:17   #18
snack
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: pszczyna
Model: Fokus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 61
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

nielepiej zaślepic ERG i żaden syf niepoleci do silnika. bo czyszczenie to praca syzyfowa przejedziesz 1000 km i od nowa zabawa
snack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 12:11   #19
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Jeśli nie odpala najprawdopodobniej padł ci sterownik pompy wtryskowej ja tak miałem a stało się to gdy czyściłem egr na włączonym silniku kilka razy przygasł
później wszystko było ok a po paru dniach zdechł mi na światłach w środku miasta i już nie odpalił no i na krawat do mechanika tam na kompie diagnoza sterownik pompy wstępne koszty regeneracja całej pompy 3500 zł + robocizna ale udało mi się naprawić gdzie indziej za 800 zł.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 15:02   #20
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Juz kiedys wyrazalem swoje watpliwosci co do jakosci "bulgarskiego czyszczeania". Wiecej tym jest szkody niz pozytku.
Nagar w EGR nie rozpusci sie od "psikania" na pracujacym silniku, tym bardziej, ze sam zawor jest na tyle scianki, a nie na srodku. Trzeba to dobrze zamoczyc i wyczyscic dosc twarda szczotka na postoju, a potem osuszyc.
Wiekszosc srodka leci i tak do cylindrow. Samozaplon takiego plunu nastepuje sporo przed dojsciem tloka do GMP (kiedy to dopiero ropa powinna sie zapalic). Jest wiec spora mozliwosc przestawienia rozrzadu juz w tym momencie. Do tego czujnik spalania stukowego przekazuje informacje do pompy, ze ciagle cos sie spala w nieodpowiednim momencie, wiec ta zaczyna glupiec i podaje za duzo paliwa i sama nie wie kiedy (bo dalej cudowny srodek spala sie stukowo przed GMP kazdego tloka). Nie dziwie sie, ze pompy przy tym siadaja.

Jezeli miga Ci kontrolka swiec to odczytaj bledy i je tu zamiesc, ale wstepnie to rzeczywiscie wyglada jak usterka pompy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.