Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2012, 18:05   #1021
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

tak na szybko znalazłem trochę taniej a wcześniej widziałem gdzieś za 350zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
poleciła mi go osoba co zrobiła na tym kole już 30tys i niema żadnych problemów z nim

dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 08:25   #1022
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Dzięki za podpowiedź. Dzisiaj jade do mechanika i będę wiedział co i jak.
Obstawiam dwie rzeczy: 1. koło pasowe - jak sie spojrzy to widac ze bije :| a niby nówka...
2. alternator - juz przed wymiana kompletu w upalne dni wyskakiwal mi blad ladowania, wiec moze byc z nim jakis problem.
Pozdrawiam!
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 09:47   #1023
bax75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jendrekmak, czy w takim razie mój przypadek to czysty zbieg okoliczności, że padły łożyska i narobiły takiego spustoszenia w altku? Co radzisz w takim razie, bo po wymianie łożysk z obawy powróciłem do sztywnego koła na altku. I dalej pytanie: dlaczego w takim razie Ford w benzynie zastosował koło ze sprzęgłem, a w dieslu już nie? Zgłupiałem już, a mechanik mówił mi: nie ulepszaj fabryki, lepsze jest wrogiem dobrego. Myślę jednak, że nie miał racji do końca. Gdzie tkwił mój błąd w takim razie, jeśli był takowy?
błąd tkwił w złym sprzęgle .Sprzęgło o tym numerze co zastosowałeś nie pasuje do tego
altka , pasek jest minimalnie przekoszony i to wystarczy by rozwalić w szybkim czasie łożysko w alternatorze.

Bump:
Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko mam na originale alternator dorwałem od benzynki a tam jest już sprzęgło oryginalnie montowane więc mam wszystko na originaleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..a dzisiaj postaram się wrzucić zdjęcia małego koła dwu masowego jakie mam zamontowane od transita 2.2.a w twoje okolice się nie zapędzamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oto fotki tego co mam teraz zamontowane,pasuje bez żadnych przeróbek tylko odkręcić stare koło i to nowe przykręcić
Witam
możesz kolego podać numer tego koła pasowego .
pozdr.
bax75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 10:18   #1024
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
błąd tkwił w złym sprzęgle .Sprzęgło o tym numerze co zastosowałeś nie pasuje do tego
altka , pasek jest minimalnie przekoszony i to wystarczy by rozwalić w szybkim czasie łożysko w alternatorze.
Skąd w takim razie masz te informację? Gościu, który mi sprzedawał twierdził, że pasuje i już wielu od niego kupowało do mondka. Może i oni mają/mieli ten sam problem co ja, ale o tym nie piszą?
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 10:19   #1025
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał bax75
Witam
możesz kolego podać numer tego koła pasowego .
pozdr.

jakbyś zadał sobie trudu trochę to na poprzedniej stronie wstawiłem zdjęcia tego koła

Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 24-09-2012 o 10:21
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 10:29   #1026
bax75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakbyś zadał sobie trudu trochę to na poprzedniej stronie wstawiłem zdjęcia tego koła
ze zdjęć numeru nie wyczytasz , szybciej z linku który podałeś jeśli to jest to samo koło

Bump:
Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd w takim razie masz te informację? Gościu, który mi sprzedawał twierdził, że pasuje i już wielu od niego kupowało do mondka. Może i oni mają/mieli ten sam problem co ja, ale o tym nie piszą?
no właśnie twierdził , przerobiłem tych alternatorów już kilka i wiem z doświadczenia
że pasuje tylko sprzegło INA 535 0074 10 (INA F-232854.3) notabene takie stosowane jest z orginalnym alternatorem z silnika benzynowego, to co Ty zastosowałeś INA 535 0039 10 ( INA F-229603.14 ) ma o prawie 2 mm krótszą długość osadzenia i w tym problem że
sprzegło nie jest w osi z pozostałymi kołami nastepuje przekoszenie paska i w szybkim czasie uszkodzenie łozyska alternatora. Z resztą ten temat był już poruszany w tym wątku
kilka razy.

Ostatnio edytowane przez bax75 ; 24-09-2012 o 12:48
bax75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 12:48   #1027
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

bax75 ma racje te szprzęgło który ty zamontowałeś jest od Citroena i Peugeot trzeba czytać temat od początku tam jest wszystko napisane co do czego oryginalne szprzęgło od benzyny ma numer INA 535 0074 10 ,być może ci przekosiło pasek
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 21:37   #1028
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Zgadzam się w pełni z BAX75.
Do Mondeo pasuje tylko i wyłącznie INA 535007410.
Miałem założone to drugie koło od Citroena i byłem bardzo zadowolony prez ok 2 miesiące. Wszystkie drgania ustały i silniczek pracował naprawdę super niestety po przejechaniu ok 5 tys km padł alternator. To koło nie jest w osi z pozostałymi kołami i siła skośna działająca na oś alternatora powoduje uszkodzenie łożyska. W moim przypadku złożyło się tak, że musiałem jeździć z tą usterką nieco ponad tydzień skutkiem czego było delikatne uszkodzenie korpusu oraz stojanu alternatora.
Mieszkam w UK gdzie części do alternatorów są raczej niedostępne. Można oczywiście kupić używkę i kombinować składać z dwóch jeden dobry ale efekty i żywotność są Wielkim znakiem zapytania. Decyzja zmiana na nowy tzn alternator ( stary oddany do regeneracji jest ok 30% upustu), pasek, rolka INA 535007410 oraz pozostałe rolki czyli oprócz małej dwumasy cały komplet.
Koszt ok 250£ ( 1200-1300 pln) plus 3-4 godz. mojej roboty.
NIE ŻYCZĘ INNYM UŻYTKOWNIKOM MONDEO W DIESLU.
Podsumowując nim zdecydujecie się zniwelować drgania w swoim Mondku kółkiem do Citroena zastanówcie się czy was na to stać.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 22:57   #1029
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się w pełni z BAX75.
Do Mondeo pasuje tylko i wyłącznie INA 535007410.
Miałem założone to drugie koło od Citroena i byłem bardzo zadowolony prez ok 2 miesiące. Wszystkie drgania ustały i silniczek pracował naprawdę super niestety po przejechaniu ok 5 tys km padł alternator. To koło nie jest w osi z pozostałymi kołami i siła skośna działająca na oś alternatora powoduje uszkodzenie łożyska. W moim przypadku złożyło się tak, że musiałem jeździć z tą usterką nieco ponad tydzień skutkiem czego było delikatne uszkodzenie korpusu oraz stojanu alternatora.
Mieszkam w UK gdzie części do alternatorów są raczej niedostępne. Można oczywiście kupić używkę i kombinować składać z dwóch jeden dobry ale efekty i żywotność są Wielkim znakiem zapytania. Decyzja zmiana na nowy tzn alternator ( stary oddany do regeneracji jest ok 30% upustu), pasek, rolka INA 535007410 oraz pozostałe rolki czyli oprócz małej dwumasy cały komplet.
Koszt ok 250£ ( 1200-1300 pln) plus 3-4 godz. mojej roboty.
NIE ŻYCZĘ INNYM UŻYTKOWNIKOM MONDEO W DIESLU.
Podsumowując nim zdecydujecie się zniwelować drgania w swoim Mondku kółkiem do Citroena zastanówcie się czy was na to stać.
A może prościej kupić alternator(używkę) od benzyny i po problemie,ja tak zrobiłem i cieszę się ciszą pod maskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2012, 19:22   #1030
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się w pełni z BAX75.
Do Mondeo pasuje tylko i wyłącznie INA 535007410.
Miałem założone to drugie koło od Citroena i byłem bardzo zadowolony prez ok 2 miesiące. Wszystkie drgania ustały i silniczek pracował naprawdę super niestety po przejechaniu ok 5 tys km padł alternator. To koło nie jest w osi z pozostałymi kołami i siła skośna działająca na oś alternatora powoduje uszkodzenie łożyska. W moim przypadku złożyło się tak, że musiałem jeździć z tą usterką nieco ponad tydzień skutkiem czego było delikatne uszkodzenie korpusu oraz stojanu alternatora.
Mieszkam w UK gdzie części do alternatorów są raczej niedostępne. Można oczywiście kupić używkę i kombinować składać z dwóch jeden dobry ale efekty i żywotność są Wielkim znakiem zapytania. Decyzja zmiana na nowy tzn alternator ( stary oddany do regeneracji jest ok 30% upustu), pasek, rolka INA 535007410 oraz pozostałe rolki czyli oprócz małej dwumasy cały komplet.
Koszt ok 250£ ( 1200-1300 pln) plus 3-4 godz. mojej roboty.
NIE ŻYCZĘ INNYM UŻYTKOWNIKOM MONDEO W DIESLU.
Podsumowując nim zdecydujecie się zniwelować drgania w swoim Mondku kółkiem do Citroena zastanówcie się czy was na to stać.
Ufff. Przed chwilą założyliśmy kółko INA 535007410. Przed zamontowaniem kółko zostało dokładnie wymierzone i osadza się idealnie tak jak to standardowe stałe. Także w moim powinno być w porządku, zobaczymy po kilku tys. km.
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.