Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2011, 23:37   #1
Marcinq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: Śląsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Wysokie obroty na biegu jałowym

Witam,


Jestem nowym użytkownikiem tego forum, lecz korzystam już bardzo długo ze wszystkich wskazówek, które są wypisywane w tematach i jakoś się tego uczę ;-)

po dłuższym czasie musiałem się zarejstrować, bo mam problem, wiem, że temat był poruszany kilka razy i nie chce zaśmiecać wcześniejszych tematów ponownie, wiec zgłaszam się z wielką prośbą o konkretne udzielenie informacji na temat tego wątku ;-)

Mianowicie podczas jazdy (w trasie) dojeżdzając do świateł, bądź po prostu wrzucając bieg jałowy, obroty trzymają się na jednym poziomie, od ok 1000-2000 (nawet podczas zatrzymania przy światłach) i słychać jak silnik pracuje... podnosiłem nogą pedał gazu podczas jazdy na tzw. "luzie" i obroty malały do odpowiednich, lecz po puszczeniu gazu, obroty wskakiwały w wysokie... czasami ta usterka ustępywała, lecz po jakimś czasie znów wchodziły wysokie obroty... dodam, że wyłączając silnik i włączając go ponownie silnik pracował normalnie, czyli obroty były jak najbardziej prawidłowe...


Bardzo prosiłbym o małą pomoc i chciałbym wybaczyć za głowienie się nad tą sytuacją, ale myśle, że tylko Wy mi możecie w tym stanie pomóc :-)


Pozdrawiam,
Marcin




ps. do Sławko...

Marcinq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 21:04   #2
raco83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 20
Cool Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym - pomocy! eh ;/

Przepraszam czy mogę się podpiąć z troszkę innym tematem mianowicie chodzi mi tylko o kabelek do klaksona ponieważ go w ogóle nie mam także moje pytanie brzmi skąd mam pociągnąć nowy kabelek czy az z kierownicy czy może z przekaźnika jeśli z przekaźnika to którego dziękuje za pomoc i przepraszam że troche się wprosiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raco83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 09:23   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym - pomocy! eh ;/

Cytat:
Napisał raco83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam czy mogę się podpiąć z troszkę innym tematem mianowicie chodzi mi tylko o kabelek do klaksona ....
O ile mnie pamięć nie myli (jeżeli myli to sorry), to już drugi raz wcinasz się ze swoim kabelkiem i klaksonem do zupełnie innego tematu. Czy nie możesz założyć nowego?
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 15:59   #4
raco83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym - pomocy! eh ;/

próbuje ale piszą mi że nie mam uprawnień :/
raco83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 16:14   #5
raco83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym - pomocy! eh ;/

nie było pytania przepraszam
raco83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 10:33   #6
Marcinq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: Śląsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym - pomocy! eh ;/

tyle czasu i cisza ;//
Marcinq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 12:52   #7
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym - pomocy! eh ;/

sprawdź czy nie pękła rurka przy czujniku ciśnienia przy kolektorze ssącym.
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2011, 16:44   #8
januhowski
ford::average
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 07-04-2011
Skąd: elblag
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym

witam,ja również jestem nowym forumowiczem i mam ten sam problem co Ty,a mianowicie chodzi mi o za wysokie obroty na biegu jałowym,po odpaleniu jest oki jak dojadę np do skrzyżowania bądź świateł,wciskam sprzęgło i daję na luz,to silnik pracuje mi na 1500-1800obr,a jak samochód stanie to obroty spadają do 900 czyli tak jak powinno być.już czyściłem przepustnice i silniczek krokowy i jest troszczeczkę lepiej ale to jeszcze nie tak jak powinno być-pozdrawiam i prosze o jakąś radę gdybyś miał jakiś pomysł.
januhowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 08:52   #9
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym

Witam
Na mój poziom wiedzy, kiedy po zatrzymaniu się samochodu obroty silnika stabilizują się na właściwym poziomie, o podczas toczenia się na luzie wzrastaja, to winnym tego chyba nie może być silnik krokowy czy przepustnica, bo niby w jaki sposób? U mnie, gdy samochód toczy sie powoli na luzie, tuż przed zatrzymaniem, obroty falują od 1000 do 800, a po zatrzymaniu utrzymują się na ok. 800. Osobiście szukałbym przyczyny raczej po stronie VSS. Czujnik ten podnosi lekko obroty przy toczeniu się samochodu na luzie (przynajmniej tak wyczytałem w podręczniku).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 09:55   #10
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Wysokie obroty na biegu jałowym

Jeżeli VSS byłby uszkodzony to wskazówka prędkościomierza by opadała oraz wyświetlacz przebiegu by wariował. Raczej to nie on Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za podnoszenie obrotów w benzynach często odpowiada TPS, ale czy on występuje w dieslach tego nie wiem.
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.