Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2009, 22:06   #11
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Ja ma juz 205 000 km i podejrzewam ze to wina wsyprzeglika [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] najgorsza jest robota bo trzeba dosta sie do szprzegla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 10:43   #12
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Ano może być wina wysprzęglika. Albo tarczy, mogła się rozsypać jedna ze sprężyn na niej. Miałem tak w Mk2. Biegi wchodziły ciężko od kiedy go kupiłem, wymieniłem olej w skrzyni, nic nie dało. Zrobiłem 100 tys km, i zaczął dziwnie szarpać, rozebraliśmy sprzęgło i co? Docisk jak nówka, wysprzęglik wytrzymałby jeszcze ze 20 - 30 tys km, ale włożony nowy. Tarcza w stanie niezłym poza jednym defektem - jedna ze sprężynek wypadła. Oglądaliśmy ślady i wyraźnie widać, że od bardzo dawna ta sprężyna była wykruszona. I to była przyczyna ciężko wchodzących biegów.
No ale niestety rozbierać trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 22:01   #13
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Na razie sobie radze i nie zadaz sie mi to czesto ale tak czy inaczej musze tam za gladnoac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 20:47   #14
Pr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2007
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

pomęczę jeszcze ten problem,
mam benzynę z 2006 i od pewnego czasu ( 2-3 miesiące ) mam problem z wrzuceniem 1 biegu, ale tylko w jednym przypadku, kiedy wrzucę luz, puszczę sprzęgło, i po chwili wciskam sprzęgło i czuje opór ( duży ) przy wrzucaniu 1 biegu.( po prostu dojeżdżam do świateł, zatrzymuje się, wrzucam luz , po chwili próbuje wrzucić bieg i ruszyć ). 2,3 bieg mogę wrzucić wtedy normalnie.
Co mogło się popsuć?
Pr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 22:07   #15
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

To samo co u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec szuakmy razem problemu
__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 20:41   #16
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Migo, czy już znalazłeś rozwiązanie swojego problemu?
Ja mam niemal identycznie, byłem gotów nawet wymienić sprzęgło, ale mechanik zaszokował mnie odpowiedzią, że w przypadku silników benzynowych 1,8 lub 2,0 problemem wcale nie musi być sprzęgło, a jakieś luzy w skrzyni biegów i że podobno zdażały się już takie przypadki że wymieniano sprzęgło a problem z wrzuceniem biegu po uruchomieniu lub po wybiciu na luz i ponownym wciśnięciu sprzęgła nie ustępował. Trochę mnie to zamurowało, bo myślałem że ostatecznie skończy się wymianą sprzęgła i wysprzęglika, wydatkiem ok. 1,5 tysia i będzie spokój, a tu nagle taka heca, tak czy siak mechanik nie był chętny wymienić mi tego sprzęgła, więc nie naciskałem, tylko teraz tak sobie myślę czy by jednak czasem nie spróbować na początek wymienić pompkę pedału sprzęgła - może w niej leży problem - wydatek najmniejszy z branych pod uwagę - a przynajmniej będę miał pewność. Zastanawiam się nad używką - jeśli coś się zmieni w działaniu - to najwyżej zamontowałbym oryginał, a jak pozostanie bez zmian - to przynajmniej oszczędzę ze dwie stówki.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 21:48   #17
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Cytat:
Napisał karex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ano może być wina wysprzęglika
Albo i pompki sprzęgła. Koło dwumasowe też może brusić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał karex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo tarczy, mogła się rozsypać jedna ze sprężyn na niej.
W MKIII nie ma czegoś takiego - tarcza jest lita. Rolę tłumika drgań skrętnych pełni ... koło dwumasowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na pocieszenie wam powiem że też tak mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 20:35   #18
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Mam i ja... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 01:52   #19
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Mi zarówno mechanik, jak i panowie z serwisu forda początkowo powiedzieli, że to wina niewyregulowanych linek (wodzików) - mechanik je sprawdził i powiedział, że nie ma na nich żadnych luzów, więc ostatnia diagnoza to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - skrzynia biegów a konkretnie luzy, czy jakieś niedopasowania na synchronizatorach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( w każdym bądź razie praktycznie na 100% wykluczyli winę sprzęgła. Szczerze mówiąc załamało mnie to na całego, ponieważ inni wymieniali w takich sytuacjach wysprzęglik, pompkę lub co najwyżej cały komplet sprzęgła i pomagało, a u mnie chyba szykuje się remont skrzyni, porażka i to przy 140 tys. przebiegu.
Dla przypomnienia: u mnie wygląda to w ten sposób, że problemy z wbiciem biegu są na włączonym silniku po wysprzęgleniu na luz i ponownym wciśnięciu pedału sprzęgła, dotyczy to tylko biegu 1 i wstecznego (niezsynchronizowanych). Przy czym po dłuższej jeździe biegi już wchodzą choć nie bez problemów (haczą).
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 06:54   #20
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Unhappy Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi zarówno mechanik, jak i panowie z serwisu forda początkowo powiedzieli, że to wina niewyregulowanych linek (wodzików) - mechanik je sprawdził i powiedział, że nie ma na nich żadnych luzów, więc ostatnia diagnoza to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - skrzynia biegów a konkretnie luzy, czy jakieś niedopasowania na synchronizatorach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( w każdym bądź razie praktycznie na 100% wykluczyli winę sprzęgła. Szczerze mówiąc załamało mnie to na całego, ponieważ inni wymieniali w takich sytuacjach wysprzęglik, pompkę lub co najwyżej cały komplet sprzęgła i pomagało, a u mnie chyba szykuje się remont skrzyni, porażka i to przy 140 tys. przebiegu.
Dla przypomnienia: u mnie wygląda to w ten sposób, że problemy z wbiciem biegu są na włączonym silniku po wysprzęgleniu na luz i ponownym wciśnięciu pedału sprzęgła, dotyczy to tylko biegu 1 i wstecznego (niezsynchronizowanych). Przy czym po dłuższej jeździe biegi już wchodzą choć nie bez problemów (haczą).
No zszokowałeś mnie 140 000 km i remont skrzyni ...
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.