Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2011, 10:20   #1
likwidator11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Skąd: Marki
Model: Transit
Silnik: 2,5 TD
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Witam. Mam problem z zaworem start-stop w pompie Lucasa. Sam elektrozawór działa poprawnie ale na trzpieniu elektrozaworu znajduje się gumowy kaptórek który mi wcięło. Odtworzyłem z silikonu i przez pół roku działał ale silikon szlak wziął i nadal pompa działa w trybie awaryjnym czyli 60km/h w 5 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem elektrozawór ISKRY w nadziei że będą pasowały jakieś części ale nic z tego. Gdzie można coś takiego nabyć ? Czy to może to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Mieszkam pod Warszawą i byłem u Wasia - 400zł !!! Jeśli ktoś ma namiar na część lub taniegi mechanika proszę o pomoc.

likwidator11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 15:31   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Tak, to jest zestaw naprawczy zaworu start-stop pompy Lucas-Epic.
W wątku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
masz rysunki eksplodujące pompy, to są części oznaczone na rysunku numerami 122, 123, 125 i 126.
Brakuje w zestawie części 124 - zdaje się malutkiej podkładki pod sprężynkę.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 18:47   #3
likwidator11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Skąd: Marki
Model: Transit
Silnik: 2,5 TD
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Dzięki. Już studiowałem te strony.To właśnie z Twoich postów udało mi się wcześniej naprawić pompę. Bardzo mi pomogły. Dam znać jak wyjdzie efekt końcowy. Pozdrawiam Artur
likwidator11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2012, 14:45   #4
konik9
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2012
Model: Transit
Silnik: diesel
Rocznik: 95
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Witam koledzy, podpowiedzcie gdzie zakupić taki zestaw naprawczy mam transita 2.5 td i potrzebuje tego trzpienia cewki z gumką oraz sprężynki. Szukam lecz nie mogę namierzyć. Jakiś numer katalogowy? Albo ktoś z Was ma??
konik9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2012, 15:55   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Bywa na Allegro - niestety nie zawsze, w ASO jest cały zawór, zestawu nie ma, wiec chyba też i nr nie ma...
Są dwa różne, niezamienne - od i po 1995 roku...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 12:46   #6
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Panowie, a proszę mi napisać, czy ten zawór może unieruchomić autoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jechałem, po czym auto zaczęło slabnąć jakby brakowało paliwa...
Dolałem do zbiornika 5l, zalałem filtr paliwa i zapalił... ujechałem może ze 300m i znów to samo... znów zalałem filtr do pełna, kręcę rozrusznikiem, silnik jakby chciał zapalić, ale nie zapala... sznurek i cisza zupełna, żadnej reakcji...
Na plaku chodzi, więc rozrząd OK... jak zasilam pompę ze zbiorniczka przed filtrem - żadnej reakcji...
Generalnie żadnej reakcji nawet nie próbuje zapalić... pacjent Lukas Epic 99r 100KM...
Może jakieś inne pomysły macie panowieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 13:25   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Cytat:
Napisał b2quattro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę mi napisać, czy ten zawór może unieruchomić auto
No, po to jest, więc jak jest uszkodzony (najczęściej gumka na tworniku) i się nie otwiera, to silnik nie odpali.

Jak by ktoś miał czas, to na próbę można całkiem wyjąć twornik i założyć zawór z powrotem - stale otwarty...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 19:27   #8
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Dziś zdjąłem pompę, z tym czujnikiem start-stop jest przerąbane...
Wychodzą z niego przewody, które idą do okrągłej wtyczki, nie mam pojęcia jak wypiąć z niej piny...
Wojtku, jak byś poradził, bo niby mam całą wtyczkę okrągłą ze wszystkimi czujnikami, tyle tylko, że są to używki, nieco zakurzone i pompa z której są zdjęte wchodziła w tryb awaryjny, ale wchodziła dlatego, że tłoczek w środku był tak porysowany, że nie dawała zupełnie ciśnienia...
Mogę je niby pozakładać, sprawdzić składając z powrotem rozrząd,tylko czy to ma sens, może lepiej zawieźć ją do Nadarzyna, niech ją tam prześwietlą od A do Z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowiedz, jest na Allegro pompa za 800zł ale już sprzedana, jesliby kompleksowa naprawa kosztowała w granicach 1000zł to chyba lepiej dać swoją do naprawy, jak Ty być zrobiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytam, bo tyle ile ja kasy włożyłem w to auto w tym roku, to już mógłbym chyba, ze trzy takie kupić...

Ostatnio edytowane przez b2quattro ; 24-11-2012 o 19:31
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 19:43   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

A czy ten zaworek start-stop z tej drugiej pompy jest taki sam jak twój stary? Jeżeli taki sam, to przełożyłbym tylko twornik z gumką i sprężynką z zaworu do zaworu. I spróbował pompę włożyć i odpalić...
Zdjąłeś sam zawór start-stop i czy twornik chodzi swobodnie?

Dopiero jakby to nie pomogło, to bym oddał pompę do specjalisty...

Immo zachowuje się normalnie?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 19:46   #10
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Zaworki wyglądają tak samo, nie mam pojęcia jak go sprawdzić, nie rozbierałem go, nawet nie sądziłem, ze można do niego jakoś zajrzeć...
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.