Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2014, 23:59   #1
booschmen
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Błąd ABS i Kontrola trakcji

Witam, mam tranzystora z 2009r 2.4TDCI 115KM. Na bliźniaku
Dziś podczas cofania delikatnie zaczął się kopać wiec się zatrzymałem, podczas wysiadania zaświeciły się kontrolki ABS i kontrola trakcji(auto ciągle było odpalone i zaciągnięty hamulec postojowy(ręczny), rozładowałem towar zgasiłem go odpaliłem wszystko ok ruszyłem, jade też ok naciskam hamulec ruszam znowu i tak przez 15km gasze go odpalam jest ok naciskam i puszczam hamulec kontrolki świecą;/, dojechałem na baze i zauważyłem że zaświecają się one nie w momencie użycia hamulca lecz w momencie puszczenia pedału hamulca nawet jeśli auto stoi bez najmniejszego ruchu i same nie gasna tylko trzeba go zgasić i odpalić ponownie i do momentu nastepnego naciśniecia i puszczenia hamulca się nie zaswieca;/ czy ktos moze mi pomoc w tej kwestii?

booschmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 12:45   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Najlepiej byłoby podłączyć tester i sprawdzić błędy ABS-u. Nie musi być uszkodzony sam sterownik ABS-u, może któryś z czujników przy kole się uszkodził (przy tym zakopaniu).
Jeżeli jechałeś po bardzo mokrym, mogła wejść gdzieś wilgoć, najczęściej do gniazda wtyku wielopinowego sterownika. Można spróbować go otworzyć i wysuszyć.

Poziom płynu jest ok?

Ale konkretne błędy najwięcej by powiedziały.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 13:11   #3
booschmen
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Dzis grzebalem i tak: komputer mi sie nie chcial skomunikowac wiec do jutra nic bez niego nie zrobie ale kostki sa ok czyste itd glowna kostka z kabiny i kostka od pompy tez kontrolki zaswiecaja sie nawet przy mocnym nacisnieciu i przytrzymaniu hamulca nawet na wylaczonym silniku tzn jest tylko zaplon wlaczony a silnik nie pracuje wiec to raczej nie blad zadnego z czujnikow bo stoi bez ruchu, dopoki nie nacisnie sie pedalu hamulca to kontrolki sie nie zaswieca, podczas jakzdy kiedy sie swieca ABS jest wylaczony to normalne lecz przy hamowaniu czuc ze pompa gryzie pedal bardzo delikatnie ale gryzie czyli ze cos tam jednak dziala ale kola blokuje;/
booschmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 14:49   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Godzina prawdy nadejdzie po sczytaniu błędów. Jeżeli nie będzie to błąd obwodów czujników kół lub innych (np czujnika poziomu płynu, skrętu kierownicy, obrotu pojazdu itd) - to czeka cię rwanie sterownika pompy.
Nie wiem jak jest z dostępem do śrub sterownika w twoim modelu, ale może się okazać, że trzeba całą pompę ze sterownikiem wyjąć - masakra... Szkoda byłoby to ruszać, skoro sam silnik pompy działa (odzywa się).
Rzuć okiem na dostęp do wkrętów mocujących sterownik - jeżeli jest szansa na wyjęcie samego sterownika, to zawczasu tryśnij wkręty WD40, bo lubią się zapiec w korpusie pompy.

Do sczytania błedów ABS-u najlepszy jest IDS lub oryginalny boschowski tester. "Ogólnowojskowe" testery najczęściej źle kumają ABS.

Sprawdziłeś bezpieczniki ABS-u? Są zdaje się trzy...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-06-2014 o 14:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 19:19   #5
booschmen
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Bezpiecznikow nie sprawdzalem, natomiast jak jade i juz wszystko swieci i nic nie dziala to zapala sie jeszcze usterka skrzyni biegow (taki wykrzyknik w zebatym kolku) podobno moze sie on swiecic tylko jesli mam skrzynie automatyczna ale mam manualna i sie swieci, ja bym jeszcze obstawial czujnik cisnienia na pompie jesli takowy istnieje albo jakis zawor zwrotny
booschmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 19:39   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Cytat:
Napisał booschmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapala sie jeszcze usterka skrzyni biegow (taki wykrzyknik w zebatym kolku) podobno moze sie on swiecic tylko jesli mam skrzynie automatyczna ale mam manualna i sie swieci
Nie, to nie jest usterka skrzyni biegów, to jest ogólna informacja o awarii. Być może odnosi się do awarii ABS-u.
Podłącz porządny tester.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 01:05   #7
booschmen
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Nie moglem spac i znalazlem usterke, otoz JEŚLI COKOLWIEK ZAŚWIECI WAM SIĘ KIEDYS NA DESCE COKOLWIEK SPRAWDŹCIE BEZPIECZNIKI przepalil sie bezpiecznik od swiatel STOP-u i widocznie ta gadzina wie ze pedal jest wcisniety a swiatla sie nie swieca, masakra dwa dni wyjete z zycia i przeszukane internety za odpowiedzia no ale o ile czlowiek madrzejszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takze dziekuje wszystkim za pomoc i za zainteresowanie problememGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
booschmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 08:08   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Nie wykazałem dostatecznie pryncypialnej czujności i nie wymieniłem czujnika... świateł stopu. Tylko napisałem: itd... Załamka.
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Godzina prawdy nadejdzie po sczytaniu błędów. Jeżeli nie będzie to błąd obwodów czujników kół lub innych (np czujnika poziomu płynu, skrętu kierownicy, obrotu pojazdu itd)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-06-2014 o 08:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 08:15   #9
booschmen
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Ja te czujniki sprawdzilem (sa dwa) ale je wymontowalem i sprawdzilem "multimetrem czy przewodza prad a po prostu nie wcisnalem pedalu i nie spojrzałem w tyl;/ Faktycznie masakra bo ja po elektronice jestem i bym pol auta zaraz rozebral w poszukiwaniu odpowiednich rezystancjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale tak to chyba jest z najprostszymi rzeczami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
booschmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 00:33   #10
davorr
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-10-2013
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd ABS i Kontrola trakcji

Miałem ostatnio ten sam problem. Dwa dni jezdziłeś bez Świateł STOP Przyjacielu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało mi się tego uniknąć ponieważ jak coś mi się zaświeci na tablicy - a nie powinno, sprawdzam po kolei wszystkie bezpieczniki - 10 minut mnie nie zbawi a wykluczam najprostszą przyczynę usterki.
Pozdrawiam,
Davorr.
davorr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.