Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2008, 21:43   #1
adamczuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Postów: 8
Domyślnie [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

Witam, jestem "Szczęśliwym Posiadaczem" instalacji gazowej w fordzie mondeo 2002 1,8 125KM. Szczęśliwym od momentu, gdy auto po nagrzaniu przełączy silnik na gaz. Natomiast problemy pojawiają się gdy auto musi wystartować na zimnym silniku i pracować na benzynie.
Samochód odpala, ale nie trzyma mocy - po wciśnięciu pedału gazu traci obroty, przygasa, strzela itp. Odziwo odkryłem, że zresetowanie kompa w silniku(odłączenie energii akumulatora) całkowicie eliminuje problem gdy jeżdzę TYLKO na benzynie, natomiast po włączeniu gazówki - około 100 km jest ok, potem wszystko zaczyna się od początku.
Proszę o radę lub o namiary na dobrego gazownika w lubelskim, gdyż mechanik gazówki diagnozując przy użyciu komputera stwiedza, że wszystko jest OK i wskazuje na problem z silnikiem, natomiast mechanik diagnozując pracę samego silnika na benzynie stwierdza, że wszystkie odczyty z komputera są OK, i wskazuje na komputer instalacji gazowej, który podobno wpływa na parametry pracy komputera w silniku.

adamczuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2008, 21:53   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

podjedź do gazownika który ma analizator i wie dokładnie do czego on służy
wina leży na złym ustawieniu parametrów gazu a komp z auta zapamietuje ostatnie spalanie i dlatego masz problemy z jazdą na benzynie podejżewam że jest za bogata mieszanka
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2008, 22:03   #3
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

Jesli dopiero założona instalacja to mknij do gazera i niech ustawia tak żeby bylo dobrze, jak nie potrafi, to niech wyjmuje instalację i zwróci kasę.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 17:18   #4
adamczuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

motorek też tak myślę, ale ta firma co mi zakładała gaz to straszne dziady.... no i potrzebuje namiar na kogoś lepszego
adamczuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 17:54   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

no ja ci nie pomoge chyba że masz ochote podjechać do wspaniałego miasta Łodzi :fcp2
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 18:05   #6
adamczuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

no właśnie-mieszkam w hrubieszowie(na końcu świata) i mam problem z dobrym macherem. Najlepiej jak by ktoś mi polecił gazownika z Lublina
adamczuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 18:31   #7
adamparker
ford::average
 
Avatar adamparker
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

Mapy Ci się rozjeżdżają.... Musisz znaleźć gazownika co wgra Ci odpowiednia mapę dla gazu .
Albo zmienić instalacje na coś z wyższej półki. Bo tania sekwencja jest gorsza od porzadnej II generacji....
adamparker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 19:28   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

Cytat:
Albo zmienić instalacje na coś z wyższej półki. Bo tania sekwencja jest gorsza od porzadnej II generacji....
albo kupić samochód z wyzszej półki, ale nie nizszej niż 1mln. USD, bo reszta to badziewie. Prawda Panie adamparker z Q Motor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

adamczuk, masz źle zestrojoną instalacje LPG. Wystarczy porządnie ustawic mapy i wszystko bedzie ok.
Co to za instalacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 19:47   #9
adamparker
ford::average
 
Avatar adamparker
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

Cytat:
Napisał Slawko
Cytat:
Albo zmienić instalacje na coś z wyższej półki. Bo tania sekwencja jest gorsza od porzadnej II generacji....
albo kupić samochód z wyzszej półki, ale nie nizszej niż 1mln. USD, bo reszta to badziewie. Prawda Panie adamparker z Q Motor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

adamczuk, masz źle zestrojoną instalacje LPG. Wystarczy porządnie ustawic mapy i wszystko bedzie ok.
Co to za instalacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda że nie wiesz o czym piszesz.... Akurat temat z mapami w Fordzie jest mi znany. Rozjechana mapa spowoduje że samochód w ogóle nie zapali. W zasadzie do każdej instalacji powinna byc fabrycznie przygotowana mapa . Ale tak nie jest.
A instalacje z wyższej półki chodzą na mapach benzynowych - mają szybki komputer który wszystko przelicza na bierząco.
Chciałem podnieść to forum w poziomie technicznym bo ludzie wypisują to takie banialuki że łeb boli ale skoro Was się to nie podoba to do widzenia....

Jeśli nie chcecie opini człowieka co pracuje 20 lat w tym zawodzie i niejedno widział i nie jeden samochód miał to Wasza sprawa. Masz racje po mam dyplomy po szkoleniach , po co mam licencje z Californii na inspekcje samochodów etc.

Przynajmniej nie boje sie podpisać bo nie jestem anonimowy - no nie byłem bo żegnam.....
adamparker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 22:04   #10
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] Problem z sekwencyjną instalacją gazową

Cytat:
A instalacje z wyższej półki chodzą na mapach benzynowych - mają szybki komputer który wszystko przelicza na bierząco.
wszystkie sekwencje chodzą na mapach benzynowych, inaczej sie nie da, przynajmniej w tych najtańszych a i zapewne w tych najdrozszych.
Debilizmem byłoby dublowanie sterownika od benzyny do gazu.

Ja mam taka z najnizszej półki i tez chodzi na mapach benzynowych.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.