Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2013, 08:25   #551
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Większy balon = mniejsze ryzyko uszkodzenia opony/felgi
Pewno masz rację ale najlepszym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem opony/felgi jest mózg kierownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś nie patrzy gdzie jedzie to jaki by profil nie założył to i tak urwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 20:33   #552
Radi73
ford::average
 
Avatar Radi73
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Staniszów k/J. Góry
Model: FORD Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Obiecałem (w wątku #439), więc chciałbym wrócić do moich opon, czyli VREDESTEIN Sportrac 5 205/55R16 91V. Jestem nimi zachwycony i gotów jestem polecić je każdemu!!! Kolejne kilometry w głównie deszczową pogodę i najczęściej umiarkowanie górzystym terenie, to ciągłe potwierdzenie doskonałej przyczepności i praktycznie opony są niewzruszone na aquaplaning!!! Zachowują się o wiele lepiej niż doskonale mi znane DUNLOP-y SP SPORT FASTRENSPONCE, które długo użytkowałem i też uważam za godne polecenia. Ciągle jeszcze za wcześnie by rokować, ale co tam dla mnie to ideał opon letnich w klasie PREMIUM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie sądzę i nie mam takich odczuć by stwierdzić, że są miękkie..., a często takie stwierdzenie znajduje w opisach. Pamiętam pierwsze wrażenie: to tak jakbym w ogóle opon nie miał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. są tak ciche i tylko odzywają się na kiepskiej jakości pseudo asfaltu. Na zakrętach prowadzą się pewnie, bez popiskiwania i jak po ,,szynach", nawet podczas ulewy i w kiepskich warunkach. To zasługa ,,magicznych" 4 rowków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Radi73 ; 04-06-2013 o 20:37
Radi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 15:36   #553
matjaw
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 ecoboost 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Odpowiadając na post #381, w dniu dzisiejszym zmierzyłem bieżnik: z przodu 5,6mm z tyłu 6,5mm (nie wiem ile miały nowe). Tak więc zużycie nadspodziewanie niskie. Opony przejechały 1,5 sezony letniego, ale to tylko jakieś 15K km.

Post #381 dla przypomnienia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford Vignale 2015 2.0 ecoboost (jeszcze 203KM)
Ford Mondeo 2008 Titanium S 2,2TDCI 175KM upgraded to 211KM by heko
Ford Focus 2003 1,8 TCI 115KM
matjaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 19:59   #554
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Panowie prośba o poradę. Jakie opony wybrać z niższych modeli klasy wyższej:

- Dunlop SP Sport Maxx TT
- Goodyear Eagle F1 Asymetric
- Nokian Line
- Pirelli Cinturato P7
- Verdestein Ultrac Cento

Albo może nie warto trwać w uprzedzeniach i wybrać coś z tańszej, niższej klasy np. Fulda Sportcontrol?

Styl jazdy raczej umiarkowany, płynny. Ważne: trwałość, komfort i precyzja prowadzenia. Ostatnio użytkowanie opony do Dunlop SP Sport 01 i Goodyear Excellence i były to raczej dobre opony. Nie chciałbym wpakować się w coś gorszego.
Pozostałbym przy Dunlopie SP Sport 01 ale to schodzący model. Może być kłopot w przyszłości z dokupieniem dwójki jeśli uszkodziłbym jedną oponę.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 22:42   #555
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Eagle F1 Asymmetric 2
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 08:05   #556
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie opony wybrać z niższych modeli klasy wyższej:

- Goodyear Eagle F1 Asymetric
Jeśli jeździsz agresywnie i wchodzisz ostro w zakręty to wybierz te powyższe.

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulda Sportcontrol?

Styl jazdy raczej umiarkowany, płynny. Ważne: trwałość, komfort i precyzja prowadzenia
Jeśli jeździsz tak jak napisałeś powyżej to nie warto przepłacać i weź Fuldy SportControl. To też marka należąca do GY i Dunlop
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 10:18   #557
robbo40
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Mam obecnie opony o rozmiarze 205/55/16. Czy jest sens zmieniać gumy na szersze albo na 17cali? Niby nie mam im nic do zarzucenia ale jakoś tak dziwnie mi sie jeździ. Może to dlatego że Mondkiem jeździ głównie żona a ja astrą ( 175/65/14 ) i kiedy sie przesiąde do Mondka to jakoś tak dziwnie. Poza tym cały czas mam wrażenie że w oponach jest mało powietrza ( wizualnie ) ale po sprawdzeniu okazuje sie że jest wszędzie 2,4 jak ostatnio pompowali mi po wymianie z zimowych. Dodam że opony letnie do Mondka kupiłem w zeszłym roku w sierpniu ( po awarii poprzednich ) a pod koniec października juz zmieniłem na zimowe wiec te letnie długo nie jeżdżą.
Mondkiem jeżdżę mało wiec moze po prostu mam przyzwyczajenie z mniejszego auta i w dużo większym mondeo jest mi dziwnie
robbo40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 10:49   #558
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Możliwe ze masz jakiś problem z zawieszeniem a nie z oponami. Ja też jeżdżę z takim rozmiarem i jeździ mi się wystarczająco dobrze zarówno na trasie jak i w mieście. Przy szerszych oponach będziesz miał większe opory toczenia czyli większe spalanie, ale za to lepsze trzymanie się na zakrętach przy szybkiej jeździe (pod warunkiem w pełni sprawnego zawieszenia). Natomiast przy 17 calowych będą bardziej odczuwalne nierówności na drodze, a co za tym idzie szybsze zużycie zawieszenia. Decyzja należy do Ciebie.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 11:26   #559
robbo40
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Mogą to być amortyzatory? Przy szybszej jeździe troche czuć na kierownicy wibracji.
robbo40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 21:26   #560
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

przy Twoim problemie , pierwsza rzecz to ponowne wyważenie kół
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.