Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2010, 10:41   #11
AjtujR6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Puławy
Model: SHARAN
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Przebieg ma 198 tyś serwisowany i sprawdzony. Muszę się zabrać i coś w końcu zrobić z tym sprzęgłem.

AjtujR6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 19:18   #12
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Cytat:
Napisał waldor4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzenio, masz automat??? Czy może przejęzyczenie, płyn chłodzący czy hamulcowy???
Oczywiście, że chodziło o płyn hamulcowy.
A skrzynia manualna.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 06:50   #13
AjtujR6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Puławy
Model: SHARAN
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Witam. Sprzedałem auto koledze z taką usterką jak opisywałem.Nie chciało mi się jeździć po mechanikach ,kupować cześć , itp. Dodam jeszcze , że też tego SHARANA sprowadziłem z Belgii. Wczoraj dzwonił do mnie ten kolego i mówił , że po rozebraniu sprzęgła mechanik dopatrzył się , że jest ono odwrotnie założone. Tarcza i docisk z tego co mówił jest z 2009r czyli nowa. Auto kupowałem w Belgii z ubespieczalni z nagłówkiem "MOTOR DEFECT". Pewnie w belgii wymienili sprzęgło bo może się kończyło , źle założyli , był problem z biegami to pewnie pomyśleli , że nie opłaca sie naprawiać , bo może skrzynia i sprzedali do usepieczenia. Auto sprzedałem tanio bo za 37 tyś . Sharan 2005r FULL OPCJA skóra itp. Przebieg miał 197 tyś. U mnie problem z biegami tak się zakończył . Radzę sprawdzić podczas wymiany wszystko co możliwe bo moim przypadku była to pierdoła. Dla uwiarygodnienia to moja strona internetowa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (czasami wieczorami nie aktywna , nie wiem dlaczego)
pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez AjtujR6 ; 25-05-2010 o 06:53
AjtujR6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 14:22   #14
radekd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Witam wszystkich... Mam takie pytanie. Miałem właśnie problem z wrzucaniem pierwszego biegu i wstecznego i był pulsujący pedał sprzęgła przy dodawaniu gazu. Po wymianie kompletnego sprzęgła usterka związana z biegami ustała, lecz pulsujący pedał został. Mechanik stwierdził ze panewki na wale, ok zostały zmienione, problem nadal został, mam już dość eksperymentów może ktoś z was miał taki problem... proszę o wskazówki pozdrawiam.
radekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 21:21   #15
radekd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Witam ponownie... chciałbym podzielić sie informacją z innym osobami którzy mają ten sam problem z wrzucaniem i z wybijaniem pierwszego i wstecznego biegu, jednak wymiana nie pomogłą, a więc po wymianie kompletnego sprzęgła nadal mam ten sam problem, po wizycie w ASO stwierdzili ze wytarła sie od łożyska obudowa skrzyni biegów i kosi wałek wewnątrz skrzyni i dlatego nawet jak mam wciścięte sprzegł to auto pomalutku rusza... Co o tym sądzicie jest to możliwe bo mam już brak koncepcji... mam 6-cio biegową skrzynie

P.S.
Mam używane koło dwumasowe do sprzedania


Pozdrawiam
radekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 11:37   #16
wsols
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Model: Galaxy
Silnik: TDI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Cześć
właśnie usunąłem problem o którym piszecie, postępowanie wg instrukcji Łukasza.
Biegi chodzą jak trzeba. Jedna uwaga: wg mnie pierścień dystansowy powinien mieć średnice zewnętrzną 78mm, wewnętrzną 71mm. grubość oczywiście wg potrzeb. U mnie 1,1mm.
Auto: Galaxy 1,9TDI motor AUY, rok 2003.

Łukasz dzięki za informacje.
Pozdrawiam
ws
wsols jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 19:25   #17
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Koledzy, co prawda temat odgrzewany ale zdarza się że jednak aktualny.
Galuś 2005r/1.9TDI 150KM/BTB, przebieg 168 000km
Objawy usterki były następujące: zdarzało się, że 1 i R przy wrzucaniu albo z oporem wchodziły albo nawet z minimalnym szarpnięciem - tragedii nie było,
pojawił się dwu-trzykrotnie problem opadnięcia pedału sprzęgła. Jednak po jego uniesieniu nogą na chwilę problem znikał. aż do chwili kiedy rano przy próbie odpalenia dotknąłem pedał sprzęgła nogą i jak spadł na podłogę to kaplica: zero oporu (tyle co sprężyna) efektu wyciśnięcia sprzęgła nie było. Autko zostało na parkingu a ja przeprosiłem serdecznie MZK i pojechałem do firmy autobusem.
Z pracy seria telefonów po panach mechanikach:
1. z pewnością padła pompka sprzęgła (kupiłem - sam wymieniłem), odpowietrzyłem - problem został.
2. albo pompka, albo wysprzęgnik (łożysko oporowe), albo pęknięty przewód ciśnieniowy...
pompkę wymieniłem wcześniej, wysprzęgnik zamówiłem, przewody przejrzałem - jeden był mokry - wymieniłem...

Dopiero trzeci mechanik gdy wysłuchał jakie były objawy i co zrobiłem do tej pory trafił w usterkę: 100% wysprzęgnik: przepuszcza lub całkiem padł...

Wóz odwieziony do mechanika i potwierdzenie usterki ;/
Przy okazji okazało się że dwumasa nie była wcześniej wymieniana i jest w krytycznym stanie klekotała na wszystkie strony- co prawdopodobnie przyczyniło się do rozwalenia wysprzęgnika (po zdemontowaniu rozleciał się w rękach)
Tarcza sprzęgła miała po milimetrze na każdym krążku więc też wymieniłem - całość wyniosła nieco ponad 3,5 tysie i wszystko jest tzn. byłoby OK gdyby nie jeden fakt: sprężyna pedału sprzęgła założona w serwisie wyskoczyła... założona kolejny raz (czujnik wyzerowany) i całkiem przypadkowo zahaczony pedał sprzęgła przy wysiadaniu i znów wyskoczyła ;/ jeżdżę bez sprężyny - powinienem ją za wszelką cenę za każdym razem wciskać na nowo? wysunięcie padału sprzęgła powinna regulować pompka sprzęgła - dlaczego tego nie robi??
Pozdrawiam.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 19:38   #18
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Przy wymianie pompki sprzęgła uszkodziłeś gniazdo sprężyny
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 21:06   #19
kuzino
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2013
Model: Ford Galaxy Mk2, Ford Galaxy Mk3 2011 140KM
Silnik: 1.9tdi AUY/ 2.0 140km Tdci Duratorq+Powershift
Rocznik: 2004/2011
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Odgrzewam temat.
Wymieniłem sprzęgło , dwumasę , łożysko , generalnie cały set razem z wyspręnikiem , pompką sprzęgła .
Jedynka wchodzi ciężko , wsteczny również.Najgorzej jak np stoję na swiatłach i chcę ruszyć , czasem 1 w ogóle nie chcę wejść , podobnie przy cofaniu i próbie przełączenia na 1 bieg.Poradzcie co zrobić?Wymiana oleju w skrzyni , skrzynia się kończy? Jakieś podciśnienia?generalnie nie mam już pomysłu co to może być.
kuzino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 22:07   #20
ws333
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Lubelskie
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 Tdi AUY
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Czasem nie można wyłączyć 1-go i wstecznego biegu

Witam.Wymień płyn i odpowietrz sprzęgło,jak nie pomoże lub pomoże na dzień dwa,to może być pompa pod pedałem lub wałek sprzęgłowy wytarł w skrzyni obudowe i ma luz osiowy ok.1,3 mm,temat był już naforum wystarczy włożyć podkładkę cena ok58zł(za podkładke+dekiel ASO).i godzina roboty jak się wie co trzeba zrobić.Pozdro
ws333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.