Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2010, 21:35   #101
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Odświeżam temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lisec tyle narzekania a widzę że nadal pomykamy mondkiem,może trzeba było zamienić na octavke skoro taka super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak tam reszcie kolegów sprawuje się silniczek i inne podzespoły w tą zimę ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz witam Kolegów. nie było mnie tu troszkę i nakręciłem już swoim Mondkiem 120.000 co najważniejsze bezawaryjnie (raz tylko po wakacjach w tym roku postał kilka dni nieodpalany i akumulator wyzionął ducha - wymienili na gwarancji na nowy). Silnik sprawuje się miodzio. Średnie zużycie paliwa 6,9l/100 km. minimalne jakie wykręciłem 5,4 l/100km, max. 12l/100 km. Prędkość maksymalna 212km/h (wg. nawigacji) licznikowo 220km/h. Auto wygodne, przestronne i bezpieczne (2 spotkania 3 stopnia z TIR-em i przedwczoraj z blondynką na śliskiej drodze).
Co do usterek jakie miałem to raczej takie które trapią wszystkie Mondeo (czytając test po 100 000 km w Auto Świecie miałem wrazęnie że to mój) - wymiana fotela kierowcy 2x złamany stelaż, przetarta osłona silnika i w zasadzie to wszystko. po tym przebiegu silnik mam wrazenie ze nie stracił nic ze swojego wigoru. Ostatnio tylko coś zaczęło sprzęgło popiskiwać, ale w serwisie ocenili że wszystko jest O.K. Jedyne co bym zmienił to kolor bo czarny za bardzo się brudzi i jest ładny tylko zaraz po myjni. No jeszcze jedno kolejny (już niebawem) będzie mocniejszy ale też diesel.

__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black

Ostatnio edytowane przez iraas ; 13-02-2010 o 21:39
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 08:34   #102
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

No ładnie ,ładnie , 120 tyś. ,to ile jeszcze mam jazdy do takiego przebiegu ? ,niech pomyślę... z 6 lat będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cieszę się że w miarę bezawaryjnie pokonałeś ten dystans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 09:49   #103
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
No ładnie ,ładnie , 120 tyś. ,to ile jeszcze mam jazdy do takiego przebiegu ? ,niech pomyślę... z 6 lat będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cieszę się że w miarę bezawaryjnie pokonałeś ten dystans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądzę że kolejne 120.000 km też przeżyje ze swoim Mondkiem we wielkiej przyjaźni. Lubię ten samochód i jestem przekonany że kolejny też będzie Mondeo a na pewno Ford, bo zaczynam się zastanawiać nad S-Max'em.
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 17:04   #104
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

gratulacje 120 tys to ładny przebieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 21:06   #105
gromot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Anglia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Witam,

Mam pytanie odnosnie drugiego biegu (1.8 TDCI, 125KM skrzynia 6). Otoz po przesiadce ze Skody 2.0TDI 140KM wydaje mi sie ze Mondeo jakos slabo ciagnie przy niskoch obrotach zwlaszcza na 2 i nie chodzi mi tu o turbo dziure. Na przyklad kiedy dojezdzam do ronda, zwalniam (nie zatrzymuje sie) redukuje do 2, samochod pomalu sie toczy i kiedy probuje wlaczyc sie do ruchu to prawie mi przygasza az musze troche wysprzeglic i podniesc obroty. A o ruszaniu z dwujki to chyba moge wogole zapomniec. Czy to jest normalne w tym silniku? Czy macie podobe odczucia?

Drugie pytanie mam odnosnie temperatury silnika. Otoz w trybie testowym (dlugie trzymanie OK na kierownicy i zaplon) wskazuje mi tylko 75 stopni, (wskazowka zatrzymuje sie przed 90). Wedlug mnie mam walniety termostat. Czy w trybie testowym macie wskazanie 90 stopni czy mniej?
gromot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 23:05   #106
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał gromot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie odnosnie drugiego biegu (1.8 TDCI, 125KM skrzynia 6). Otoz po przesiadce ze Skody 2.0TDI 140KM wydaje mi sie ze Mondeo jakos slabo ciagnie przy niskoch obrotach zwlaszcza na 2 i nie chodzi mi tu o turbo dziure. Na przyklad kiedy dojezdzam do ronda, zwalniam (nie zatrzymuje sie) redukuje do 2, samochod pomalu sie toczy i kiedy probuje wlaczyc sie do ruchu to prawie mi przygasza az musze troche wysprzeglic i podniesc obroty.
Co w tym dziwnego, że słabsze i cięższe auto jeździ gorzej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał gromot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o ruszaniu z dwujki to chyba moge wogole zapomniec. Czy to jest normalne w tym silniku? Czy macie podobe odczucia?
A po co ruszać z dwójki? Żeby sobie szybciej zniszczyć sprzęgło i/lub koło dwumasowe?
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 09:01   #107
gromot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Anglia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Wiem ze jest slabszy ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi glownie o drugi bieg. Zazwyczaj na skrzyzowaniach to musze sie az zatrzymac i ruszac z jedynki bo z dojki to mi nie daje rady.
gromot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 09:01   #108
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał gromot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drugie pytanie mam odnosnie temperatury silnika. Otoz w trybie testowym (dlugie trzymanie OK na kierownicy i zaplon) wskazuje mi tylko 75 stopni,
Z tego co pamiętam u mnie również pokazuje tyle ,więc chyba jest OK

Jeżeli chcesz ruszać,albo prawie ruszać z 2 biegu to zapomnij, żeby jakoś szło to musi być z 1500 obr. nawet po chipie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 07-03-2010 o 09:26
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 18:23   #109
gromot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Anglia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Z tego co pamiętam u mnie również pokazuje tyle ,więc chyba jest OK
JVC a gdzie masz wskazowke na "termometrze" jak juz ci sie silnik rozgrzeje, pionowo na 90 czy ciut przed?
gromot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 19:20   #110
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

ciut przed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.