Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2011, 19:23   #61
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Chlopaki naprawde mi was zal. Sprzedejcie wasze auta bo cos jest nie tak z waszymi.Moj pali 6l/100 w cyklu mix zima lato , a jak sie wysile to nawet i 5.5l/100 potrafi

radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 09:25   #62
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał radekrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chlopaki naprawde mi was zal. Sprzedejcie wasze auta bo cos jest nie tak z waszymi.Moj pali 6l/100 w cyklu mix zima lato , a jak sie wysile to nawet i 5.5l/100 potrafi
Fakt, że jak pali 14 to coś może być nie tak, ale może napisz jakie odcinki trasy robisz i jak długo stoisz w korkach?

Mnie po Krakowie na odcinkach 5km z 10min stania w korku pali trochę ponad 10, ale jak jeżdżę po Śląsku (niby miasto też) i dłuższe odcinki to schodzę też zimą do 8, tylko w trasie ciut poniżej 6.

Tak więc jestem w stanie uwierzyć w spalanie między 5,5(tylko trasa), a 14(tylko miasto i same korki).
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 11:07   #63
marcinmg2
ford::average
 
Avatar marcinmg2
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: okolice Płocka
Model: Insignia 2013 ST BiTurbo 195 KM i było mondeo mk3
Silnik: 2.0 195 KM i 1.6 Pb 120KM
Rocznik: Suzuki SX4
Postów: 117
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Mi średnia latem 50 km dziennie miasto z przewagą trasy spalił od 6,8 do 7,5 i bardzo zależało to od stylu jazdy, a ja często przekraczałem 3 tyś obr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę, że przy nieprzekraczaniu 2,5 tyś obr spaliłby te 6 litrów.
marcinmg2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 16:38   #64
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał radekrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chlopaki naprawde mi was zal. Sprzedejcie wasze auta bo cos jest nie tak z waszymi.Moj pali 6l/100 w cyklu mix zima lato , a jak sie wysile to nawet i 5.5l/100 potrafi

Kolego to jak nie masz problemu jak w temacie to lepiej się nie wypowiadaj.


Dzisiaj zabrałem się za sprawdzenie wszystkich węży od IC oraz czyszczeniem EGR i przy okazji po raz drugi wyczyściłem kolektor dolotowy.
Zdemontowałem każdy wąż od poczynając od EGR-a czujnik MAP (który przy okazji wyczyściłem - wsumie nie był mocno brudny) do chłodnicy IC od chłodnicy IC do turbo (cztery węże oraz jedna metalowa rura)
WSZYSTKIE RURY OK ŻADNYCH PĘKNIĘĆ ANI PRZETARĆ!!
Jedyne co zauważyłem to mały wyciek na łączniku EGR a rura ale po dokładnym wyczyszczeniu wszystko skręciłem.
Co do kolektora to po ok 6-10 miesiącach po ostatnim czyszczeniu muszę powiedzieć że był dosyć zapaćkany olejem.
Przy okazji zrobiłem małą przeróbkę odmy (wg tego posta [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) być może nie będzie dostawało się tyle syfu do układu intercoolera.
I teraz najważniejsze jeżeli chodzi o temat posta, co do spalania myślę że te moje naprawy nic nie wniosą w moim temacie wysokiego spalania. Teraz to już naprawdę zostaje bez pomysłów.
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 09:29   #65
max889296
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

ma ktoś jeszcze pomysł co to może być?
max889296 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:55   #66
ALL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2006
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Swego czasu miałem spalanie około 10 litrów na 50 kilometrów !!! i co sie okazało problem był związany z hamulcami ,nie odpuszczały do końca (hamulce tył)Mechanik wymienił mi tam jakies gumeczki nie wiem dokładnie jakie ,w każdym bądź razie po tej wymianie auto samo się toczyło (na luzie )z nawet lekkich spadków co przed wymianą nie miało miejsca.Druga sprawa u mnie to była tego typu ze miałem pęknięty jeden z przewodów doprowadzających spaliny do turbiny.Po tych zabiegach wszystko wróciło do normy.Za miastem 5,5 litra przy spokojnej jeździe a w mieście z korkami około ósemki.
ALL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 07:39   #67
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Druga sprawa u mnie to była tego typu ze miałem pęknięty jeden z przewodów doprowadzających spaliny do turbiny.
tutaj nie jesteś za bardzo precyzyjny bo jedyne przewody doprowadzające spaliny do turbiny to kolektor dolotowy. pewnie miałeś na myśli rurę układu egr prowadzącą do kolektora dolotowego.

pewnie się powtórzę ale panowie jakakolwiek drobna nieszczelność w układzie egr powoduje spadek elastyczności silnika w zakresie niskich obrotów to samo dotyczy brudnego czujnika MAF (jesli ktoś ma zmienną geometrię) i te czynniki mają duży wpływ na zużycie paliwa w mieście. oczywiście stan hamulców również jak wspominał ALL

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 19-04-2011 o 07:48
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 18:09   #68
piorkum
ford::average
 
Avatar piorkum
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Witam wszytskich kolegow patrzac na rozne wypowiedzi widze ze nie ktorzy z was tdci znaja jak wlasna kieszen, wiec mam pytanie do was moj mondek miale jakies 20tys km temu regenerowane wszytskie wtryski jest tdci 115 2004rok i sprawa wyglada takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.o wyjezdzie z serwisu diesla wszystko dziala wysmienicie nawet niezle wyrywal do przodu a przy 2000 obr/min jeszcze lepiej sie wkrecal tak gdzies do 3000 obr/min a pare dni ppzniej juz normalnie jezdzi moze nie jest takim ostatnim osiolkiem ale jest duzo slabszy i zauwazylem ze duzo pali na komputerze wykazuje 6l ale w rzeczywistosci jest jest jakies 7,5 nie wiem za co mam sie brac za wtryski,turbo,egr czy co jeszcze :| dodam ze aku mam do wymiany bo wyskakuje blad na kompie ze jest niskie napiecie nie wiem czy to moze miec cos wspolnego z ecu silnika doradzi ktos cos ?jest mozliwosc ze zgubil slynne kody wtryskow ??

Ostatnio edytowane przez piorkum ; 24-04-2011 o 18:11
piorkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 18:16   #69
piorkum
ford::average
 
Avatar piorkum
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

i jeszcze pytanie moze z innej beczki ale chodzi o styl jazdy ile obrotow trzymacie przy ruszaniu i do ulu go krecicie bo ja chyba troche go mule nie przekraczam 2200

przepraszam za bledy..
piorkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 20:19   #70
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał piorkum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w rzeczywistosci jest jest jakies 7,5
jeżeli to jest w mieście to nie jest źle

Cytat:
Napisał piorkum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem za co mam sie brac za wtryski,turbo,egr czy co jeszcze
jak uważasz że za dużo pali to sprawdź na początek wszystkie rury od IC być może masz gdzieś nieszczelność.

A co do liczenia paliwa sugerujesz się komputerem czy liczysz sam ?
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.