Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2012, 09:59   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze myślę, czy to winna wysprzęglika ?
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest najbardziej prawdopodobne...
ale również prawdopodobne jest złe wyregulowanie docisku lub jego brak. wiem że większość docisków się po prostu montuje i już ale niektóre trzeba "wyzerować" żeby dobrze pracowały

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 12:35   #12
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Też słyszałem taką opcję ale już po wszystkim...
Powiem Wam, że jeden dzień z jednomasą mnie skutecznie zniechęcił do niej. Wolę jednak zmieniać dwumas co 50tyś niż jeździć na jednomasie i zbierać na nową skrzynie, przeguby, poduszki...
Powiem tak, drgań nie było, auto jakby łatwiej zapalało, obroty równe, silnik się nie telepie ale jakoś to nie to co dwumas....
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 15:54   #13
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale również prawdopodobne jest złe wyregulowanie docisku lub jego brak. wiem że większość docisków się po prostu montuje i już ale niektóre trzeba "wyzerować" żeby dobrze pracowały
Dokladnie tak jest i wlasnie tego nie sprawdzono przed i w trakcie montazemi i dlatego takie problemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednomasa jest fabrycznie przeznaczona do skrzyn 5biegowych, do 6biegowych nie polecam bo letko grzechocze na wolnych obrotach (wynika to z konstrukcji skrzyni 6biegowej)

Do mondeo TDCI pasuje tylko i wylacznie jednomasa z Transita mk7 2.2 tdci 85/110ps , ta z mk6 2.0 nie pasuje !!! Ma inaczej rozmieszczone zeby pod czujnik walu korbowego !!!! Transit mk6 z jednomasa to byly 2.0 TDDI a nie TDCI i pasuje do mondeo 2.0 TDDI !!!

ps: silnik na jednomasie pracuje rowniej i lepiej sie wkreca na obroty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Kolega Snajper montowal zesta prawie jak nowy ale jednak uzywany, niewiadomo gdzie to lezalo i jak dlugo. Podejzewam ze samoregulator wbudowany w docisk najzwyczajniej w swiecie zardzewial i niechcial samoczynnie przeskoczyc na zembach. Ten samoregulator sam sie ustawia do zakresu pracy wysprzeglika, tak aby odleglosc slonka do wysprzeglika byla prawidlowa i sprzeglo prawidlowo pracowalo !!!

Mozna to wyregulowac recznie !!! Ja naprzyklad calkowicie zorpuscilem regulator tak ze slonko weszlo gleboko w dociski i po zamontowaniu sprzeglo lapie mi praktycznie przy samej podlodze tak jak lubie, no i oczywiscie nic sie nie slizga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wystarczylo go recznie rozprezyc i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widzialem na zdieciach od Snajpera ze u niego byl maxymalnie naciagniety. Slonko mocno wystawalo w kierunku wysprzeglika, a ten niemial juz zakresu zeby sie dalej cofnac i mamy wspomniany poslizg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Normalnie samoregulator powinien przeskoczyc o zabek albo dwa i zalatwic ploblem ale najwidoczniej sie zaciol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednomasa to tania alternatywa do dwumassy i jesli ktos ma skrzynie 5biegowom to naprawde warto sie skusic. Cena uzywanego zestawu w idealnym stanie to gora 500zl, a jest on praktycznie nie zniszczalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 22-04-2012 o 15:56
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.