Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2012, 21:48   #2781
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Nie mam...
Jedynie wskaźnik boostu mam zamontowany, od 2500rpm do odcięcia 2.0 bar.
Turbina jest potężna, myślę, że 3.0 bar dla niej też bez zająknięcia. Co to tłoków, jadać spokojnie po mieście mam już 0.5 bar więc coś tam tego powietrza jest, nie sądzę by coś stało...potencjał tych wtrysków jest jeszcze potężny tylko po co to ruszać ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 20:29   #2782
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Marcinowi odradziłem zmianę wtryskiwaczy na hybrydowe ze względu na bezpieczeństwo, o popłynięcia tłoka nie trudno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy takiej ilości paliwa.
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 11:02   #2783
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Marcinowi odradziłem zmianę wtryskiwaczy na hybrydowe ze względu na bezpieczeństwo, o popłynięcia tłoka nie trudno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy takiej ilości paliwa.
No a ja odradzilem koledze wychodzenie z domu, bo moze zginac od trafienia meteorytem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps: na Hybrydowych wtryskach masz lepsze EGT przy 220KM niz to ma miejsce na ori wtryskach i 190KM, a to ze wzgledu na krutszy czas wtrysku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lopatologicznie tlumaczac cale paliwo wtryskiwane jest do komory spalania i w niej sie spala, efektem czego jest wieksza moc przy niekoniecznie duzo wiekszej ilosci paliwa...

U Snajpera moc przyszla nie jako sam bez jakichkolwiek zmian programowych. Na Hybrydowych wtryskach ma taki sam czas otwarcia wtryskiwacza jak na ori Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tloki pekaja od uwalonego wtryskiwacza (niedomykanie) a nie od jako takiej zwiekszonej dawki paliwa. Nieda sie bez ingerecji w kat wtrysku tak zwiekszyc chwilowego cisnienia w cylkach zeby pekl od tego tlok, jest to poprostu fizycznie niewykonalne. Stopionego tloka w TDCI jeszcze nie widzialem, jedynie co to zawory wydechowe i to tez w skutek uwalonego wtrysku ( a raczej pompy wtryskowej ktura z koleji zablokowala wtryskiwacz, bo wtryski sie nie psuja same z siebie)

Do takich awari dochodzi jak mimo klekotu, ogluszajacego walenia silnika i klebow bialego dymu wlasciciel auta udaje ze wszystko jest OK i jezdzi jakby nigdy nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzeba naprawde miec specjalny dar zeby zniszczyc ten silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu jest tloko po awari wtrysku i waloncych o niego zaworach i jakos nic mu nie jest, powiedzial bym wrecz ze wyglada normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widac specyficzne odbarwienie w ksztalcie 7ramiennej gwiazdy powstale w skutek lejacego sie na denko paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

504034704_o.jpg
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 28-03-2012 o 13:05
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 11:11   #2784
Ry2y
ford::beginner
 
Avatar Ry2y
 
Zarejestrowany: 30-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

A tu tłok naszego kolegi z MKP - 2.2 TDCi
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko
Ry2y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 11:20   #2785
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Pekniecie wzdluz swoznia oznacza zbyt wysokie chwilowe cisnienie w cylindrze ..... wiesz moze co bylo tego przyczyna ???

Ps: no taki tlok to wypolerowac i zrobic z niego popielniczke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jako ciekawostke dodam ze tloki z 2.0tdci sa o jakies 50% wytrzymsze od tych z 2.2tdci ze wzgledu na inne umiejscowienie swoznia tlokowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 28-03-2012 o 16:10
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 12:24   #2786
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

ja używam taką popielniczkę marki 2.0tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 14:12   #2787
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja używam taką popielniczkę marki 2.0tdci
Potwierdzam , nawet heko pozwolił mi do niej skiepować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 14:30   #2788
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Potwierdzam , nawet heko pozwolił mi do niej skiepować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trza by jej jakiegoś softa zapodać, Heko myślałeś o tym ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 14:56   #2789
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

kurcza, chyba czas zacząć palić by dostąpić do tego zaszczytu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a może tak by uruchomić taką produkcję? popielniczka dla konesera danej marki, podobnie jak onegdaj Clark zrobił komplet wypoczynkowy z zdezelowanego Porsche, zarabiając na tym sporo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ja tak się zastanawiam, po co ten wątek jeśli na allegro dostępne są boksy dające do 30KM w dowolnym silniku od 1.4 do 2.0 czy to wolnossącym czy turbo, benzynie czy dieslu... jedyne 300PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 21:51   #2790
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Racja - tyle ze te boxy daja po pewnym czasie zapewne 30 KM mocy na kolach a nie dodatkowe 30 KM.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.