Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2014, 11:14   #31
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Czujnik CHT (cylinder head temperature) wkręcony jest w głowicę cylindrów i mierzy temp. materiału zamiast temp. płynu chłodzącego. Dzięki temu możliwy jest dokładniejszy pomiar temp. w razie utraty płynu(przegrzania). Czujnik CHT to termistor czyli rezystor o ujemnym współczynniku temperaturowym. Rozdzielczość czujnika CHT nie jest wystarczająca do pomiaru pełnego zakresu temp. silnika od -40 do +220, dlatego następuje przesunięcie charakterystyki temp. przez włączenie drugiego rezystora do układu. W skrócie- pierwszy mierzy od -40 do +78 a drugi od +62 do +214, na wykresie są to dwie krzywe równoległe do siebie przesunięte o pewną wartość, które w pewnych zakresach się pokrywają. Dlatego np. napięcie 2,5 V(wyjściowe na czujniku) może oznaczać temp. 35 jak również 124(zależy z której krzywej wartość przypisze).

paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 12:05   #32
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Cytat:
Napisał robercik0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie była podobna sytuacja przy odpalaniu zimnego silnika, pomogło wyjęcie i naładowanie akumulatora, teraz pali bez "fajtania" silnikiem.

Ale miałeś jakieś problemy z ładowanie? U mnie ładowanie jest ok 14,2 w trakcie jazdy. A po nocy bez odpalania jak sprawdzam napięcie na akumulatorze przez tryb serwisowy zegarów jest minimum 11,6.

Bump:
Cytat:
Napisał paxon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik CHT (cylinder head temperature) wkręcony jest w głowicę cylindrów i mierzy temp. materiału zamiast temp. płynu chłodzącego. Dzięki temu możliwy jest dokładniejszy pomiar temp. w razie utraty płynu(przegrzania). Czujnik CHT to termistor czyli rezystor o ujemnym współczynniku temperaturowym. Rozdzielczość czujnika CHT nie jest wystarczająca do pomiaru pełnego zakresu temp. silnika od -40 do +220, dlatego następuje przesunięcie charakterystyki temp. przez włączenie drugiego rezystora do układu. W skrócie- pierwszy mierzy od -40 do +78 a drugi od +62 do +214, na wykresie są to dwie krzywe równoległe do siebie przesunięte o pewną wartość, które w pewnych zakresach się pokrywają. Dlatego np. napięcie 2,5 V(wyjściowe na czujniku) może oznaczać temp. 35 jak również 124(zależy z której krzywej wartość przypisze).

NO bobra wszystko się zgadza. A ile ci pokazuje ten czujnik po nocy na mrozie powiedzmy -10. Mi 29 co w mojej ocenie jest za dużo bo materiał w głowicy na pewno tyle nie ma.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 12:29   #33
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Nie wiem jak z ładowaniem, od jakiś dwóch miesięcy palił mi tak jak kolega burnit opisał, nie zawsze tak samo, raz drgania były wieksze, raz mniejsze, a czasem udało mu się zapalić dobrze. Około tygodnia temu, jak odpalałem po nocy, ledwie mi zakręcił, i przy okazji wywaliło błąd usterka układu silnika. Więc wniosek oczywisty, aku do ładowania, po naładowaniu zupełnie inaczej pali i pracuje po starcie, chodzi równo. Dodam jeszcze, że po świętach też czepiłem się czujnika temperatury, i wymieniony został na ori ford, efekt, żaden. U mnie pomogło naładowanie aku na full, nic to nie kosztuje, a czujniki ,świece itp. wiadomo...
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 21:40   #34
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

No ja w poniedziałek naładuję swój akumulator i zobaczymy.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 17:55   #35
burn_it
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Tak w ramach podsumowania mojego problemu.

Wiem, że ocena nie będzie obiektywna, bo temperatura spada u mnie zaledwie 3 stopnie poniżej 0, ale i tak jest znacząca różnica.

A więc jak każdy wypowiadający się w tym temacie zapewne obejrzał mój filmik w pierwszym poście - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jak można usłyszeć w pierwszych sekundach pracy silnika jest straszna "sieczka" w silniku. Problemem był prawdopodobnie zapowietrzony układ. Powietrze dostawało się przez uszkodzony o-ring na powrocie paliwa z wtrysku - https://lh4.googleusercontent.com/-a...WP_000620f.jpg

Oczywiście po wymianie falowanie obrotów na zimnym silniku nie ustało dostatecznie, abym mógł myśleć, że problem został rozwiązany.

Wczoraj naładowałem akumulator do pełna, tak jak radził m.in. kolega robercik0. Auto pali o wiele lepiej. Nic nie stuka podczas pierwszych sekund pracy silnika, silnik chodzi równo i kopcenie znacznie ustało.
burn_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 20:56   #36
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

no u mnie naładowanie akumulatora nic nie pomogło. Mocniej sie przyglądając silnikowi też zobaczyłem że przy jednym z wtrysków jest paliwo, muszę sprawdzić co i ja z tym wyciekiem i dam znać.

Co do temperatury to też nie mam teraz problemów okaże sie ja znowu przejdą mrozy
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 20:28   #37
burn_it
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Witam, chciałbym trochę odświeżyć mój temat. Przytoczę w skrócie jaka jest sytuacja, żeby użytkownicy nie będący w temacie nie musieli czytać wszystkiego.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To jest film, który przedstawia pracę silnika gdy temperatura jest bliska 0. Silnik odpada "na dotyk". Z wydechu wydobywają się kłęby niebieskiego dymu. Taka praca utrzymuje się ok. 30 sekund po czym wszystko wraca do normy.

- wymienione wszystkie filtry i olej
- świece żarowe (najpierw na LUCAS teraz oryginalne Motorcraft)
- nowy akumulator
- nie ma żadnych błędów na komputerze

Poruszam ten temat ponownie, ponieważ problem się trochę wcześnie znów pojawił. Po odpaleniu (nawet przy 18-20 stopniach) silnik pracuje równo, ale kopcenie powróciło (dodam, że latem ten problem nie występował w ogóle).

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że przyczyn może być wiele. Przeczytałem sporo tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi na ten konkretny problem.
Nie ubywa płynu chłodniczego oraz oleju. Turbina również jest w porządku.
burn_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 18:06   #38
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Problemem tego nie można nazwać, a olej napedowy troche inaczej sie spala niż benzyna. Aby olej napędowy wtryśnięty do cylindra, przy rozruchu w którym jest sprężone powietrze podgrzane przez świece żarowe, na tyle aby powstał samozapłon, ale jeszcze w poczatkowej fazie pracy silnika nie ma odpowiedniej temperatury, aby dokładnie, bez dymienia na niebiesko spalał sie olej napedowy, dopiero jak u Ciebie po 30 sekundach temperatura już jest odpowiednia, dymienie ustaje i silnik jest gotowy do pracy.
Benzynę zapala w cylindrze iskra od świecy zapłonowej, i tam są inne parametry pracy.
Nie ma ciśnienia w cylindrach ponad 32 bary jak w dieslu, tylko 12 do 14 bar.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 16:44   #39
rboost
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 25-07-2016
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie FF mkII 1.8 TDCI problem z falowaniem/nierówną pracą

Witam.
Może ktoś pomoże, mam problem z tym że auto strasznie nierówno pracuje.
Trząsie budą strasznie, troszke to sie zmniejszylo po wymianie wszystkich poduszek jakie chyba są ale gdy odpalam rano auto to falują obroty i trzesie ,po chwili to ustaje. Tak samo jest gdy auto sie nagrzeje i stane na skrzyzowaniu np. W czasie jak jest zimny chodzi ok troszke nim telepie i słychać że nierówno pracuje, ale to nic w porównaniu do tego jak chodzi nagrzany. Robiłem juz chyba wszystko, sprawdzone wtryski ,zrobiona cała głowica, alternator, oba rozrzady, sprzeglo,dwumasa, zaslepiony egr i mechanicznie i z poziomu komputera. Koszty juz dawno przekroczyly 10 000 i brak mi koncepcji. Zaden mechanik nic nie wie, komputer nie pokazuje zadnych bledow. Zauwazylem ze jak jest nagrzany i telepie ,i dodam mu odrobinke gazu ale doslownie odrobinke i trzymam to auto chodzi idealnie. Niewiem juz sam Ratujcie bo koncza mi sie pieniadze na naprawy u tych pseudo mechanikow.
Nagrałem film jak to mniejwiecej wyglada.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Widze ze moj post został przeniesiony, hmmm mam tylko jedne zagwozdki że
1. U mnie dzieje sie to tez na zagrzanym silniku ( wrecz tylko na mocno zagrzanym ) np jak przejade 500 km i stane gdzies np na skrzyzowaniu.
2. Działo sie to rowniez przy temperaturach dodatnich jak w listopadzie bylo jeszcze +10 i lepiej

Wydaje mi sie ze swiece w takim wypadku odpadają, czujnik temperatury raczej tez. Zastanawiałem sie na przeplywomierzem ale wtedy chyba auto by sie gorzej zbieralo czy cus a nic takiego niema. Kiedys faktycznie mialem problem z powietrzem w ukladzie paliwowym (auto mi nie chcialo odpalic w ogole) ale mechanik mi sie zarzekał ze byla nieszczelnosc i zostało naprawione.
Może powinienem isc tym tropem ?

Zapomniałem jeszcze dodac ze autko po zslepieniu egr wydaje mi sie, zaczeło niesamowicie syczec przy zmianie biegów tzn syk z turbiny. Kiedys tak nie było teraz pozamykane okna jade spokojnie zmieniam bieg a syczy jak w autach z szybkich i wscieklych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moze to ma jakis wplyw ?

Ostatnio edytowane przez rboost ; 14-02-2017 o 15:59
rboost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 15:58   #40
rboost
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 25-07-2016
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

bump
rboost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.