Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2010, 14:07   #121
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzałem dziś pod auto, dogrzewacz jest, wszystko pięknie ładnie. Odkręciłem jeden kabelek od świecy, powoli odkręcam drugi, jep ukręciła się (nie świeca lecz gwint do którego przykręcony jest kabel zasilający. Trzecia tak samo... Trudno się mówi. A świec wogóle nie dałem rady wykręcić...
Świeczki zamówiłem ISKRA 45zł/szt, jutro do odbioru. Wykręcę cały podgrzewacz i spróbuję wykręcić w imadle.

toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 15:02   #122
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

toomekk6 do sprawdzenia wystarczyło odpiąć wtyczkę.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 18:29   #123
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Ja chciałem sprawdzić po swojemu. Ale wyszło jak wyszło...
Bo chciałem od razu jedną wyjąć i zobaczyć jak mniej więcej wygląda. I nie wyszło.
Ale doszedłem do wniosku czytając te posty, że od razu zamówię tą ISKRĘ i rozbiorę sobie w piątek, bo jutro brak czasu...
A, że nie dałem rady ich odkręcić to trzeba będzie zdemontować ten cały dogrzewać i spróbować odkręcić w imadle. Ciekawe jak pójdą... Oby nie tak jak jedna żarówka w bloku silnika... skończyło się gwintowaniem otworu...
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 19:15   #124
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

U mnie odkręciła się całkiem dobrze, założyłem IskręGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 21:53   #125
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

No to masz fajnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. też tak chcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy w piątek jak to pójdzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jednak zmieniłem je dzisiajGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie uruchomienie silnika i sprawdzenie efektów. Efekty były ale też gwint na świecach przepuszczał... Dobrze, że sprawdziłem czy wszystko gra. Trochę pakuł i tawotu i gra gitaraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luk@s u Ciebie nie ciekło?

Ostatnio edytowane przez toomekk6 ; 09-12-2010 o 14:03
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 14:29   #126
grzegorz1233
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może oreientujecie się czy te świecie pasowałyby do podgrzewacza płynu w focusie??
Czy tobie ten dogrzewacz kopci?Zrury bo mnie bardzo.Co ty nato.Odpisz plisGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 14:35   #127
grzegorz1233
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał antoni duda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,czy mógł by ktoś mi powiedzieć gdzię znajduja się te świece?chodzi o podgrzewanie plynu.bo mój fokus 1,8tddi bardzo słabo sie nagrzewa [dlugo]
W moim focusie płyn się szybko grzeje przez podgrzewacz ale strasznie kopci z rury od dogrzewacza;( nieidzie wytrzymac w aucie bo dusi od spalin;(
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 10:12   #128
grzegorz1233
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może oreientujecie się czy te świecie pasowałyby do podgrzewacza płynu w focusie??
Raczej powinny pasowacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo są prawdopodobnie te same dogrzewacze co w mondeo
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 12:32   #129
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał grzegorz1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim focusie płyn się szybko grzeje przez podgrzewacz ale strasznie kopci z rury od dogrzewacza;( nieidzie wytrzymac w aucie bo dusi od spalin;(
Fabryczny podgrzewacz płynu jest na świece żarowe wiec nie ma prawa kopcić. Podejrzewam że masz dołożone webasto i to do tego jakoś felernie skoro kopci do środka.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 18:13   #130
wojsko
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Swidwin -Zachodniopomrskie
Model: C-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007 po Lifcie
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Ja w swoim aucie mam coś takiego co ma wydech w miejscu pod siedzeniem kierowcy .Mondeo 2001 TDDI . Czy takie urządzenie można jakoś sprawdzić?Czy w nim są też świece, jeśli są to w którym miejscu?
wojsko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.