Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem ?
tak 35 39.77%
nie 53 60.23%
Głosujących: 88. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2009, 18:27   #61
laskala
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2007
Skąd: Głogów
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Re: Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w

Witam

W sierpniu 2007 kupiłem Focusa tddi i uważnie przyglądałem się ankiecie i postom, z nadzieją że mnie nie spotka awaria sterownika..... Jednak nadzieja jest wiecie czyją matką, a i ja do jej dzieci należę.....
1 lutego rankiem padł sterownik. Naprawa 1800 zł i analiza przyczyn awarii...
Wszystko mogło zacząć się podczas styczniowych mrozów. Rano miałem problem z odpaleniem (nie odpalił, akumulator wyjechałem), potem laweta do mechanika i tam wymiana filtra paliwa i akumulatora. Odbieram auto i niewielkie problemy z odpaleniem auta jeszcze w warsztacie. Jednak już potem jest prawie wszystko dobrze.... prawie, bo co jakiś czas są problemy z odpaleniem auta... odpala jak się go zakręci dłużej i to ze trzy razy.... no i 1 lutego nie odpala i za dziesiątym...

1. Jeśli nie można odpalić.....to absolutnie nie kręcić długo silnikiem (robić przerwy)
2. Bewzględnie dbać o akumulator i stan świec żarowych
3. Wymieniać filtr paliwa (co drugą wymianę oleju)
4. Lać dobre paliwo
5. Nie kupować Forda Focusa 1.8 TDDI

Ktoś gdzieś wcześniej napisał, że "posiadacze FF dzielą się na tych co już robili sterowniki pompy, i na tych co jeszcze nie robili"..... a powyższa ankieta chyba to potwierdza.

Pozdrawiam

laskala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 07:13   #62
agusia_x
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2008
Skąd: Rybnik
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w

Witam.
Swojego Focusa, 1,8 TDDI 2000r, mam od sierpnia 2008 roku. Na liczniku 210 tyś. Do tej pory, oprócz wymiany sprzęgła, jeździł bez zarzutów. Aż do feralnej ostatniej niedzieli. Wsiadłam rano do auta, odpalił bez problemów (jak zawsze), przejechałam dosłownie 300 metrów i nagle samochód stracił moc i po chwili zgasł. Więcej nie odpalił. Zaraz stanęły mi przed oczami Wasze posty. Identyczne objawy jak przy awarii pompy lub sterownika. Lekka załamka, bo przypomniały mi się również koszty naprawy takiej awarii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale cóż, laweta i do mechanika. Kilka niespokojnych dni, czekając na diagnozę fachowca. Wczoraj odebrałam Fokę. I ku mojemu wielkiemu, pozytywnemu zdziwieniu koszt naprawy auta 550 zł razem z wymianą wszystkich filtrów i oleju, bo zbliżał się już na to czas. Okazało się, że pompa i sterowik są ok, wymienili jakiś zaworek w pompie, no i wyczyścili ją, bo podobno strasznie dużo syfu w niej siedziało. Fachman od pomp stwierdził, że to z feralnego paliwa. Ja taknuje dobre paliwo, ale co lał poprzedni właściciel, tego nigdy się nie dowiemy. Ważne, że samochód jeździ, a koszty naprawy zamknęły się w kwocie bez tego dodatkowego zera na końcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To tak na pocieszenie dla innych posiadaczy Focusów, których kiedyś spotka taka niemiła niespodzianka. Jest cień nadziei, że nie musi się to skończyć aż tak źle.

Pozdrawiam
agusia_x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 10:29   #63
Robert_Bydgoszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w

Cytat:
w tddi chyba już nie ale na wszelki wypadek i tak tankuje bp ultimate i od czasu do czasu vervę z orlena.
Nie polecam paliwa z orlenu - słaba moc - chyba że nie masz wyjścia
Robert_Bydgoszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 10:37   #64
Robert_Bydgoszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w

Cytat:
Napisał COOLKEG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się. Wolno obrotowa frytkownica nie lubi być przykatowywana. Nie zdrowe jest też jechanie na "emeryta".
Staram się kręcić silnik w miare spokojnie, w granice obrotów 2500- 2600, ale nie unikam i zdaża mi się pokręcić i 3700, ale to krótko (wyprzedzanie) i nigdy na zimnym silniku.
Autostrada ok 130km/h ( ą 3000 obr.) choć i tak wydaje mi się że to jest za dużo :fcp8
przejechałem trochę autobaną tych kilometrów i noga nie schodzila mi poniżaj 150 i jakoś nic mi się wydarzyło do tej pory - odpukać
Robert_Bydgoszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 10:40   #65
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie Odp: Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w

Witam zagłosowałem i się troszkę zdziwiłem myśląc że w ankiecie będzie przynajmniej 50/50 patrząc po mowie wszystkich napisanych postów ja na szczęście jestem w tej grupie szczęśliwców którzy są jeszcze przed a nie już po moja foczka ma 130 tyś km na liczniku prawdopodobnie realne jeżdżę nią od maja 2008 przejechane 12 tyś km na razie bezproblemowo i mam nadzieje że tak zostanie
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 12:05   #66
gyny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 20
Talking Odp: Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w

Odpukać na razie z autkiem wszystko O.K. Kupiony przy przbiegu 124 kkm, teraz ma 150kkm i między czasie wymiana napinacza i rolki prowadzacej oraz pasek wielorowkowy (padły łożyska). Po za tym wszystko smiga.....
pozdro
gyny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.