Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2021, 21:10   #1
huboss
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Płońsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Unhappy Brak komunikacji z CAN. Migają światła.

Witam.
Posiadam S-maxa 2.0 dutatec he z 2006r benzyna. Jestem 2 właścicielem auto z komisu. Mam problem ze światłami jak jest wilgotno albo po deszczu to światła mijania gasną i zapalają się. Automatycznie same włączają się światła po przekręceniu kluczyka na pozycje 2. Brak świateł długich (drogowych) Nie posiadam świateł drl ani trybu skadynawskiego. Włącznik świateł zwykły bez automatu. Gdy przekręcę kluczyk na pozycje 1 i włączę włącznik świateł na pozycje to podświetlenie deski radia klimy zegary wszystko miga. Tydzień temu wyskoczyła lampka zapnij pasy ale nie wyłącza się nawet gdy wszystkie są zapięte. Podstawiany taki sam włącznik świateł 6G9T13A024AD brak efektu. Podstawiony drugi włącznik zespolony. 6G9T13A024AD brak efektu. Dodatkowo po odłączeniu zespolonego zapalają się światła mijania nadal + same włączają się wycieraczki ( nie wiem czy tak powinno być czy zespolony rozłącza linie zasilania silników wycieraczek). Gem zamontowany był 6G9T-14A073-DH podstawiłem na drugi taki sam i jest to samo do odpalenia świateł nie trzeba programować immo. Ale po numerze vin wyskakuje że był gem o numerze 7G9T-14A073-CF. i na tym jest tak samo.
Błędy DTC na forscanie albo idsie B1130 - Usterka modułu przełącznika świateł. Dodatkowo sprawdzone IDS że brak komunikacji can. Kostki od strony gem w stanie idealnym brak śladów korozji. Standardowo masy pod akumulatorem zaśniedziałe ale już poprawione.

Ktoś ma jakiś pomysł. Ja stawiam na masy w kabinie pod deską ale która odpowiada za światła i cały zespolony bo on nie ma komunikacji. czy ew gem nie ma masy, albo podczas mierzenia miernikiem jest ale zanika podczas jazdy.

Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc bo każdy ręce rozkłada. W ostateczności wywalę całą deskę ale mam nadzieje że ktoś rozwiązał taki problem. Auto stoi już 3 tygodnie pomocy.


Ostatnio edytowane przez huboss ; 26-06-2021 o 21:37
huboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2021, 08:14   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z CAN. Migają światła.

A jakie masz światła i jaki konkretnie przełącznik z regulacją wysokości czy bez?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2021, 13:47   #3
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z CAN. Migają światła.

Uszkodzony włącznik świateł lub okablowanie między nim, a BCMem.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 23:07   #4
huboss
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Płońsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z CAN. Migają światła.

Włącznik z regulacją, włączniki sprawne zespolony sprawny. podmieniałem. okablowanie ok pod deską przepikane miernikiem. BCM raczej uszkodzony.
huboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.