Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2013, 20:10   #61
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Na takie głupie prowokacje nie odpowiadam.
Pozostałych pozdrawiam.

Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 12:07   #62
mormax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9TDI ANU
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, takie Philipsy to ja kupiłem za 450 zeta cztery lata temu do mojego porzedniego Gala. I niestety musiałem je wyrzucić i zmienić na inne barachło. Powodem był alternator ze sprzęgiełkiem (wolnym kołem), które powodowało przy zdjęciu nogi z gazu, że Philips gasł. Nie będę się rozwodził bo to długa historia.
Właśnie rozglądam się za światłami do Mk2, możesz zdradzić, czy problem z Philipsami dotyczy każdego Galaxy czy akurat w Twoim przypadku było coś nietypowego? Z tego co widzę niektórzy mają także problemy z gasnącymi lampami Osram.
mormax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 12:16   #63
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Ja mam Philipsa w swoim już kilka ładnych lat i zero problemów, natomiast Osrama mam w drugim aucie troszkę krócej i też nie mam z nimi jak na razie problemów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 16:02   #64
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Cytat:
Napisał mormax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz zdradzić
Zdradzam.
Philipsy są tak skonstruowane, że mają (jak większość) trzy przewody: do plusa, do minusa i do pozycyjnych. Podłączenie proste bo dwa pierwsze łączysz z akumulatorem. Nie musisz szukać przewodu z prądem po zapłonie. Trzeci jak zwykle do pozycyjnych.
Światła startują dopiero po uruchomieniu silnika a nie jak większość po włączeniu zapłonu. Po uruchomieniu silnika w obwodzie następuje wzrost napięcia (zaczyna ładować alternator) i wraz ze wzrostem napięcia załączają sie Philipsy. Mają one jednak bardzo wąską tolerancję prądową. I tu zaczynają się schody bowiem alternator ma specjalne sprzęgło (jakby wolne koło) i po zdjęciu nogi z gazu natychmiast spada napięcie - obroty alternatora spadają natychmiast w przeciwieństwie do obrotów silnika. Wszystko funkcjonuje normalnie ale dla Philipsa jest to spadek podprogowy, czyli światła dostają za mało prądu i gasną. Dodasz gazu i jedziesz - wszystko gra. Zdejmiesz nogę - światła gasną. Pierwszym razem myślałem, że światła są uszkodzone. Wysłałem rekłamację i dostałem nowe. Zadowolony zamontowałe je, niestety to samo. I dopiero potem zacząłem zgłębiać tajniki tych lamp i mój mechanik dogłębnie mi to wyjaśnił: "Masz zły alternator do tych świateł".
Ot i cała bajka.
Światła wyrzuciłem, kupiłem inne (jakieś badziewie z + na przewód prądowy) i zaczęła się zabawa z wymianą co parę miesięcy albo lewej albo prawej lampy. Wreszcie auto sprzedałem i kłopot z głowy.
Pozdro.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 23:08   #65
mormax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9TDI ANU
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodasz gazu i jedziesz - wszystko gra. Zdejmiesz nogę - światła gasną.
Pamiętasz czy te zjawisko możliwe jest do wykrycia np. na postoju, dodając/ujmując gaz na biegu jałowym? Bo jak widać niektórzy posiadacze innych motorów (i pewnie alternatorów) problemów nie mają.
Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Światła wyrzuciłem, kupiłem inne (jakieś badziewie z + na przewód prądowy) i zaczęła się zabawa z wymianą co parę miesięcy albo lewej albo prawej lampy. Wreszcie auto sprzedałem i kłopot z głowy.
Pozdro.
A tu jaki powód? Chińszczyzna pada sama z siebie czy coś jej nie sprzyjało w instalacji?
Dzięki za szczegółowe informacje,
Pozdrawiam
mormax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 18:47   #66
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Na postoju też wyłączały się okresowo.
A chińszczyzna jak to chińszczyzna - tanio kosztuje i taka też jakość. Po prostu. po kilku miesiącach użytkowania wysiadały ledy. Zresztą nie tylko u mnie. Ale z oszczędności muszę kupić do mojej astry bo mam jeszcze dwa inne auta z automatycznymi światłami i w astrze zawsze zapominam włączyć. Więc nawet jak przyjdzie mi kupować dwa komplety świateł rocznie wyjdzie taniej niż mandaty za brak oświetlenia.
Pozdro.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 23:11   #67
mormax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9TDI ANU
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na postoju też wyłączały się okresowo.
A chińszczyzna jak to chińszczyzna - tanio kosztuje i taka też jakość. Po prostu. po kilku miesiącach użytkowania wysiadały ledy. Zresztą nie tylko u mnie.
A jak długo miałeś Philipsy? Ciekaw jestem, czy są bardziej trwałe. Słyszałem gdzieś anegdotę, że w Galaxy często żarówki padają z jakiegoś powodu, może LEDy też z tego samego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
mormax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 14:22   #68
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Takie Philipsy ma moja córka w Vectrze. 2-gi rok bez problemów.
Nie zauważyłem żeby w Galaxy leciały żarówki częściej niż w normalnej eksploatacji. Np. kierunki z przodu przez 5 lat wymieniłem po razie. A pamiętam dlatego, że trudno zapomnieć tę gehennę wymiany szczególnie prawego kierunku. Z tyłu też nie było źle.
Pozdro.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 20:33   #69
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu zaczynają się schody bowiem alternator ma specjalne sprzęgło (jakby wolne koło) i po zdjęciu nogi z gazu natychmiast spada napięcie - obroty alternatora spadają natychmiast w przeciwieństwie do obrotów silnika. Wszystko funkcjonuje normalnie ale dla Philipsa jest to spadek podprogowy, czyli światła dostają za mało prądu i gasną. Dodasz gazu i jedziesz - wszystko gra. Zdejmiesz nogę - światła gasną. Pierwszym razem myślałem, że światła są uszkodzone. Wysłałem rekłamację i dostałem nowe. Zadowolony zamontowałe je, niestety to samo. I dopiero potem zacząłem zgłębiać tajniki tych lamp i mój mechanik dogłębnie mi to wyjaśnił: "Masz zły alternator do tych świateł".
Twój mechanik nie jest zbyt rozgarnięty. Jest dokładnie odwrotnie niż tłumaczy twój fachowiec. Sprzęgiełko alternatora działa tak że silnik może zwolnić natychmiast a alternator jeszcze się kręcić. Inaczej w ogóle nie mógłby działać. Miałeś coś skopane w elektryce. Ja mam Philipsy, alternator ze sprzęgiełkiem i nic nie gaśnie. Światła gasną kilkanaście sekund po wyłączeniu silnika. Jak ładuje akumulator prostownikiem to też się zapalają.
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 21:46   #70
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej -podłączenie elektryczne

Masz Mk1 a mówimy o Mk2.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.