Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2013, 20:55   #1
adazet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK 1 / MK 3
Silnik: 2,5 V6 / 2.0 TDDi
Rocznik: 1994 / 2002
Postów: 38
Domyślnie Gasnący silnik

Witam, pewnie nie ja pierwszy, i nie ostatni, znalazlem sie, w takiej sytuacji, postaram sie opisac dokladnie problem i prosze Was o pomoc.
Zaczynam, wybralem sie moim Mondkiem w podroz do Mannheim, 30km przed celem, nagle silnik przestal reagowac na pedal gazu i zaczela pulsowac kontrolka ze sprezyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.nka, oczywiscie szybko zresetowalem go kluczykiem i problem zniknal, ale tylko na chwile, bo jadac na 4 okolo 80km/h znow silnik mi zgasl /a, ze zgasl, to wiem stad, ze wrzucilem na luz i wszystkie kontrolki sie pozapalaly, tak jak przed odpaleniem silnika/, wiec znow go zresetowalem i zmienilem bieg na 5, przy predkosci 100km/h i bylo ok, az do celu, bo staralem sie, nie brac go na wysokie obroty. Mialem wrazenie, ze przy wyzszych obrotach gasnie z braku paliwa, tak jakby filtr byl przypchany, i po zresetowaniu jest ok, poki nie wejde na wyzsze obroty. Dodam, ze Mondka kupilem w zeszlym roku, to wersja TDDi 115 koni, rocznik 2002, wymienilem filtr oleju, olej i filtr powietrza, ale nie ruszalem filtra paliwa. Na liczniku mam 170 000, mam nadzieje, ze to prawda, auto kupilem od Niemca...Nastepnego dnia, chcialem sprawdzic, czy dalej jest to samo i ruszylem auto, daleko nie musialem jechac, tez zgasl. Na wyzszych obrotach gasnie na niskich pracuje normalnie, chodzi rowno nie dymi, zuzycie paliwa w normie. Czy ktos mial taki problem, czy to tylko filtr, czy cos powazniejszego? Prosze o pomoc, bo nie bede mial jak wrocic do Polski. A, w wyszukajce szukalem, ale nie spotkalem tego problemu. I przepraszam za pisownie bez polskich liter, ale nie mam dostepu do kompa z polskim alfabetem. A, jeszcze jedno, od poczatku tego auta w Polsce tankuje TYLKO na Orlenie Verve. Pozdrawiam Wszystkich i gory dziekuje.


Ostatnio edytowane przez jvc ; 21-04-2013 o 10:07
adazet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 20:56   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

to co zawsze, opiłki w pompie paliwa, wiec pompa i wtryski do wymiany
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 21:04   #3
pepe33
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MKIII
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

Zainteresuj się pompą paliwa przy zbiorniku
pepe33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 21:24   #4
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to co zawsze, opiłki w pompie paliwa, wiec pompa i wtryski do wymiany
W TDDI????
W TDCi to tak, ale nie w TDDI, nie ten system
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 21:53   #5
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

ja bym zaczął od podpięcia pod komputer może coś pokaże.
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 07:32   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W TDCi to tak, ale nie w TDDI, nie ten system
mam ten silnik w transicie, tam sie nazywa Durator Di i tak jak napisalem wyzej opiłki i wtryski przy przebiegu 63 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. transit z 2005, paliwo firmowe tylko statoil obecnie topaz. Sprezynka zachowywała się tak samo jak u kolegi, wszystkie objawy identyczne
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 15-04-2013 o 07:36
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 07:50   #7
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

TDDI jest robione na pompach VP, i tam siada nagminnie sterownik na pompie. Z tym się zgadzam. Ale opiłki żeby się zbierały z tej pompy to wątpie.

Natomiast jeśli chodzi o wtryskiwacze z tego układu to nie słyszałem żeby była konieczność wymiany na nowe, regeneracja tak ale wymiana to nie wiem po co.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 18:13   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast jeśli chodzi o wtryskiwacze z tego układu to nie słyszałem żeby była konieczność wymiany na nowe, regeneracja tak ale wymiana to nie wiem po co.
nie wiem czy zauwazyles ale ja mieszkam w irlandii, a tu sie nie regeneruje tylko wymienia na nowe, kosz robocizny czyni regeneracje nie oplacalna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do sterownika, to wtedy nie chce odpalac na cieplym silniku, to tez juz przerabialem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 20:22   #9
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Problem z gasnacym silnikiem

Witam
Koszt robocizny w irlandi powoduje nie opłacalność regeneracji wtryskiwaczy.
W Irlandi może tak, ale w Polsce to można zrobić ze 2,5 wtryrskiwacza (zregenerowany dobrze na oryginalnych częściach) za jedną sztukę nową.

Co do sterownika, to wsprzypadku usterki możliwe są wszystkie objawy jakie świat widział.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.