Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2015, 22:44   #2421
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

A ja dementuję twierdzenia z powyższego postu, bo u mnie mapa 2008 działała na sofcie 5.3. U jednych działa, u innych nie działa - w sumie nie wiadomo od czego to zależy.

pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 22:57   #2422
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledze kr.bi chodziło chyba, że mapa 2015 nie ma w sobie softu 5.3 i trzeba go sobie samemu wypalić na CD i wrzucić do radła, a nie że mapa nie będzie dzialała na starszym

oczywiście działa na 5.0 np u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, dokładnie o to mi chodziło.
nota bene firmy "uczące" auta (a właściwie nasze nawigacje NX DVD) opierają swój soft na wersjach wcześniejszych niz 5.3.

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2015, 12:00   #2423
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

To jeszcze jedno pytanie: Czy ktoś z Was słyszał o problemie z nawigacją zewnętrzną gdy włączone jest radio/navi fabryczne? U mnie mam problem z łapaniem fixa w zewnętrznym NavRoad. W teorii nie powinny się zakłócać, ale już sam nie wiem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2015, 12:06   #2424
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kolacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z Was słyszał o problemie z nawigacją zewnętrzną gdy włączone jest radio/navi fabryczne?
raczej przeszkadza podgrzewana szybka
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2015, 20:48   #2425
Marko597
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-03-2015
Skąd: Gliwice
Model: EDGE
Silnik: 2,0 210
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kolacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z Was słyszał o problemie z nawigacją zewnętrzną gdy włączone jest radio/navi fabryczne?
Przerabiałem to nawet jak miałem 2 nawi (przenośne)koło siebie jedna nie umiała złapać sygnału po wyłączeniu jednej wszystko śmigało , więc wyłącz radio i sprawdź czy łapie . sprawa powinna sie wyjaśnić czy to to a może szyba ?
Marko597 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 10:40   #2426
Martitta
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 19-12-2014
Skąd: Szczecin, Lewobrzeże
Model: Mondeo MK4 hatchback
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie

Cześć. Dwa tygodnie temu wracałem z Holandii do Polski. Tuż ze Eidhoven nawigacja nakazywała mi wjechać na autostradę, która była na odcinku kilkudziesięciu kilometrów zamknięta (remont). Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Szukałem w opcjach nawigacji, ale nie znalazłem możliwości oznaczenia, że droga jest zablokowana.
Martitta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 17:01   #2427
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

W nawi możesz jedynie ponownie skalkulować trasę - wcześniej zaznaczyć - bez autostrad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 18:43   #2428
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kolacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z Was słyszał o problemie z nawigacją zewnętrzną gdy włączone jest radio/navi fabryczne?
Korzystałem jednocześnie z navi NX i zewnętrznej (Modecom MX3) i u mnie żadnych problemów nie zauważyłem zarówno z łączeniem z satelitami jak i samym nawigowaniem, a obie równocześnie mnie prowadziły bezproblemowo. Z resztą jak ktoś się zastanawia nad kupnem zewnętrznej nawigacji to szczerze polecam ww. Modecom MX3 (ew. wersję HD, ale może wolniej chodzić z uwagi na większą rozdzielczość wyświetlacza).
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 22:21   #2429
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Martitta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Dwa tygodnie temu wracałem z Holandii do Polski. Tuż ze Eidhoven nawigacja nakazywała mi wjechać na autostradę, która była na odcinku kilkudziesięciu kilometrów zamknięta (remont). Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Szukałem w opcjach nawigacji, ale nie znalazłem możliwości oznaczenia, że droga jest zablokowana.
Zaczac korzystac z nawigacji online, takich co umieja wyznaczac trasy na podstawie aktualnie panujacych warunkow na trasie. Ja uzywam Waze. Ale mozliwe ze i GoogleMaps da rade.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2015, 12:25   #2430
dareckip
ford::average
 
Avatar dareckip
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Poznań czasami Wrocław
Model: Mondeo MKIV Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam,
szukam aktualizacji do map, czy wiecie może kto oferuje takie usługi poza oczywiście serwisem.
Mam na pewno slot na kartę.
__________________
Pozdrawiam
Dareckip
dareckip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.