Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2010, 19:00   #21
urban233
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

również w to nie wierze bo przerabiałem to z odcinaniem dogrzewacz i jak jedzie się w jedną lub dwie osoby to w miare jest ok ale w kabinie niejest za ciepło a w pięc osób tak parują szyby że nie można jechać

urban233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2010, 08:14   #22
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

nie chciałbym jechac z tobą na ostatnich fotelach - bo albo puszczasz na maksa z przodu ciepło i kierwca siedzi w podkoszulku, albo ci z tyłu marzną
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2010, 17:04   #23
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Wywaliłem z auta kiedyś dogrzewacz D3WZ bo mi się nie chciało z nim walczyć a dokładniej to nie miałem odpowiedniej wiedzy i determinacji do tego.Założyłem wtedy podgrzewacz elektryczny przepływowy na 3 świece żarowe-efekt był dostateczny i nic więcej.Zakupiłem niedawno używaną D3-kę,poświęciłem prawie miesiąc na odpalenie jej i dopracowanie sterownia (sam go uruchamiam bez względu na tem.otoczenia).
Teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez tego sprzęciku choć juz miałem pomysły typu odcięcie tylnego obiegu itp.Tak mnie to wciągło że juz myśle nad rozbudową do postojowego...
Warto walczyć !!!
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 11:16   #24
MisiekK
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Odcięcie dogrzewacza jest dobre chyba tylko awaryjni na jakiś czas (do naprawy piecyka) bo pompka wody jednak pracuje więc woda leci rurami pod podwozie nawet jak sterownik jest już zablokowany. Mój gal ma błąd 1409 i blokuje sie co 2 dni.
Chciałem naprawić piec ale podobno modele od marca 2004 mają nowszy typ pieca w którym sterowniki padaja więc wydanie 200-300zł za wymianę świecy i sita może być kasą wywaloną w błoto.
Stwierdziłem, że poczekam już do lata a na jesieni wymienię piec na starszy model z analogowym sterownikiem albo rozbuduje go do pełnego postojowego.

Przy temp ok 0C nagrzewa mi się ok 5-6km zanim wskazówka drgnie a ok 10-12km do 90C.
Z tyłu pewnie jest zimno, ale najważniejsze jest to że w ogóle jest zimno przez 15 min i spalanie nie schodzi poniżej 7,5-8L w ruchu mieszanym.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 22:36   #25
grzesh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Głogów,Polkowice,Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Rocznik: 1998
Postów: 43
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Witam wszystkich
Chciałbym i ja dodać swoją opinie na temat dogrzewacza.
Więc, jeśli chodzi o odłączenie to jestem raczej przeciwny temu, gdyż osoby siedzące z tyłu będą niedogrzane(no chyba ,że się podróżuje tylko we dwoje).Prawdą jest że Ebery są awaryjne ,trwalsze są webasta (choć też mają swoje słabe strony).Poruszę też problem spalania ,bo z tego co mi się wydaje ,to spalanie będzie podobne czy będzie silnik pracował niedogrzany czy też będzie dogrzewacz łykał swoją dawkę (choć wolę mieć silnik dogrzany).
Podsumowując lepiej mieć to ustrojstwo sprawne i cieszyć się ciepłem w zimie niż odłączać po kolei wszystko to co się popsuje (odłączając dogrzewacz musiałbym odłączyć wentylator,pompkę płynu, itd...)po co ma pracować.
Ale fakt jeśli ktoś nie ma kasy,cierpliwości,warunków,wiedzy itp. to lepiej pójść na skróty.

Dodam że ja przerobiłem dogrzewacz D3wz na postojowe ale nie spełnia moich oczekiwań (za słabe na tą ilość płynu i przestrzeń kabiny),chcę wymienić je na pełne ogrzewanie postojowe o większej mocy.
Ponadto posiadam w drugim samochodzie (seat toledo,benzyna+gaz) ogrzewanie postojowe ebera ( diesel ) na pilota i bardzo sobie chwale.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzesh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.