Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2008, 10:20   #1
nikilauda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Nie ma biegów - tylko jedynka

Witam wszystkich - to mój pierwszy wpis. Miałem ciekawą przygodę i chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami. Jadąc na Zaduszki, mój Sharan odmówił posłuszeństwa. Na światłach padła mi skrzynia biegów (tak to w pierwszej chwili wyglądało). Do domu było blisko i jakoś przeturłałem się na jedynce, która tylko o dziwo została. I zaczęło się szukanie na forum.... Dzięki Waszym wpisom i Waszym świetnym archiwom na chomiku znalazłem co mogło się stać. Odkręciła się śróbka, która skręca coś co nie wiem jak się nazywa, a znajduje się pod podstawą akumulatora. Śróbkę, która była mocno sfatygowana i nietypowa (M7 20) zamówiłem w serwisie forda. Nie miałem tylko jak wylewarkować skrzyni i już maiłem się poddać....., ale jakoś udało się skręcić po omacku (po palcu) i działa !!!!!! Cała naprawa kosztowała 2,31 zł (koszt śróbki). Pozdrawiam forum i życzę wszystkim szerokiej drogi i radości z naszych vanów.
:fcp2


Ostatnio edytowane przez deku ; 30-06-2015 o 13:04 Powód: prefix
nikilauda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 10:43   #2
dkdaniel
ford::average
 
Avatar dkdaniel
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 128
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

no i dobrze , ze kolega tak sobie poradzil. oby wszystkie naprawy byly tak " kosztowne " :fcp4
__________________
Galaxy - autko marzeń !!!
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=dkdaniel
dkdaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 11:01   #3
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

Ciekawy temat, czy mogę prosić znawców o rozwinięcie tematu. Czy w MK2 też jest taka śrubka, czy to częsta usterka. Nie chcial bym się spotkać z taką sytuacją 1000km od domu... może warto sprawdzić okresowo stan tej srubki skoro powoduje takie usterki??
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 13:03   #4
nikilauda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

Zacząłem od błędu - powinno być ŚRUBA przez U.

Wątek może być o tyle ciekawy, że obawiam się trochę "powtórki z rozrywki", tzn. czy gwint w który tę śrubę wkręcałem (co to jest to nie wiem) okaże się wystarczająco dobry i się nie zerwie. Dokręcałem co prawda kluczem, ale do takiego minimalnego oporu - bałem się mocniej kręcić.
nikilauda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 19:56   #5
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

Temat ciekawy. Zrób jakieś fotki lub dokładniej opisz. Od czego jest ta śruba , bo to nas ciekawi.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 20:10   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

chodzi pewnie o srube mocujaca skrzynie, ja jestem ciekawy czemu tu jest mowa o tylko jednej, czyzby drugiej juz nie bylo??
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2008, 21:42   #7
nikilauda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

Zamieściłem rysynek 'Skrzynia biegów 19tdi_1.pdf' na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Śrubka ma nr 19 (ta na samej górze). Tylko nie do końca widać w co się ona wkręca i jeżeli gwint będzie puszczał co należy wymienić. Czy ktoś to już może robił?
nikilauda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2008, 21:11   #8
nikilauda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

Jednak śruba minimalnie puszcza. Jeżdzę ostrożnie i trochę z duszą na ramieniu. Życie byłoby zbyt piękne, gdyby tak wszystko gładko poszło. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł? Pewnie trzeba by się tam dostać i to obejrzeć. Nie mam tylko jak wylewarkować skrzynie biegów, a jadąc do warsztu wolałbym mieć potrzebną część w ręku. Tylko pytanie: jaka to część? W co ta śruba się wkręca i czy można to dokupić. Może to nagwintować z M7 na M8? :fcp9
nikilauda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 16:51   #9
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

A wkręcałeśtą śrubke "po omacku" czy wymontowywałeś podstawe akumulatora? Czasem śruby, które są w miejscach gdzie występują drgania, zamiast zabezpieczenia (czy to w postaci jakiejś blaszki, zawleczki czy podkładki sprężynowej) przed wkręceniem mają gwint posmarowany klejem (nie wiem jaki to klej, ale nie super glue), wtedy jest pewność, że sama sie nie odkręci. Tą srubke myśle, że można jakoś zabezpieczyć, żeby się nie wykręcała.
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 17:54   #10
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

no to dobry pomysl,
sa dwie mozliwosci "sklejenia"
pierwsza to na niebieski plyn (paste) - srodek swiekszajacy tarcie, wiekszosc rzeczy w samochodzie jest wkrecona na tym specyfiku
druga mozliwosc to klej do gwintow (locktail jest najleprzy nie pamietam niestety jaki kolor)
pisales wczesniej ze gwint wyswiechtany byl na srubie wiec i pewnie w ... tez sie wyswiechtal :fcp23 :fcp23 (slowko zaporzyczone :fcp23 :fcp23 )
ja bym najpierw przegwintowal to co jest tym samym Mx... (gdzies pisales jaki to gwint) po tym zabiegu bedziesz wlasciwie wiedzial co jest wewnatrz, jesli jest w miare ok to na niebieski plyn (kupisz wszedzie i jest tanie) jesli juz niewiele tego gwintu zostalo to na klej.
nastepnie srube trzeba dokrecic tak jak nalezy, z odpowiednia sila... (moze ktos Ci poda jaki moment tam mam byc, jesli nie to reka ale mocno - sruba ma sie naciagnac, tzw napiecie wstepne) wczesniej pisales ze dokreciles tak aby aby i prawdopodobnie to jest przyczyna tego ze sie poluzowala .
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.