Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2011, 18:54   #21
Michał_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Sharan
Silnik: 110 KM AFN
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

Bezpieczniki sprawdzałem i są ok. Do przekaźnika prąd dociera, ale brakuje masy.

Michał_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 14:12   #22
Michał_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Sharan
Silnik: 110 KM AFN
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

No i problem rozwiązany a właściwie sam się rozwiązał. Dzisiaj z rana poszedłem jeszcze raz sprawdzić co jest z tym zasilaniem świec. Podłączyłem miernik do listwy zasilającej przekręciłem kluczyk no i zdziwiłem się bo zasilanie było. Tęperatura na zewnątrz ok. 0, wychodzi na to że oprócz temperatury silnika sterownik otrzymuje też temp. z zewnątrz. Problem z utrudnionym rozruchem z rana spowodowany chyba jest akumulatorem. Podczas grzania świec miernik pokazywał 11.9 V przy drugim podgrzaniu 11.6V a przy rozruchu silnika spadło poniżej 10. Zastanawiam się czy takie spadki to normalne zjawisko czy aku. pada. Dodam że ten samochód mam od niedawna i dopiero uczę się co i gdzie go boli.
Michał_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 23:20   #23
dan124
ford::beginner
 
Avatar dan124
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Model: Mundek/Asterix
Silnik: 2.2TDCI/2DTI
Rocznik: 2005/1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

Witam,

Potrzebuję ten schemat.

Czy któryś z kolegów może mnie podratować?

Z góry dziękuję.
dan124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 13:27   #24
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

aby u nie zakładać nowego tematu i rozwinąć ten pisze w tym wątku.

koledzy skąd idzie plus na przekaźnik 103? nie mam zasilania cewki elektromagnesu.
świece wszystkie sprawne, Temperatura za burtą -5, ręce dębięją , całą skrzynkę rozebrałem i nie moge doszukać się końców przewodów, sztywne sa na mrozie, pęka izolacja nie chce sobie mocno zepsuć instalacji, proszę o podpowiedź gdzie szukać zasilania przekaźnika.
Może ktoś mógłby mi wysłać schemat na pocztę?

czujnik temp w termostacie ok, bezpieczniki ok, linia od świec do nóżki przekaźnika jest.

Jeśli nie uda mi się przywrócić układu automatycznego pytanie mam jeszcze, czy mogę podać zasilania na cewkę przekaźnika bezpośrednio na cewkę przekaźnika ?
czy należałoby odciąć oryginalne przewody zasilające cewkę 103?
Myślę o takim tymczasowym rozwiązaniu , przynajmniej na okres zimy. Do oryginału wróciłbym latem w ciepłe długie dni.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 17:51   #25
greg1971
ford::average
 
Avatar greg1971
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Lublin
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI 110 KM (AFN)
Rocznik: 1997
Postów: 113
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

Cytat:
Napisał Michał_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem z utrudnionym rozruchem z rana spowodowany chyba jest akumulatorem. Podczas grzania świec miernik pokazywał 11.9 V przy drugim podgrzaniu 11.6V a przy rozruchu silnika spadło poniżej 10. Zastanawiam się czy takie spadki to normalne zjawisko czy aku. pada. Dodam że ten samochód mam od niedawna i dopiero uczę się co i gdzie go boli.
Spadki napięcia na akumulatorze sa normalne. Świece "biorą" kilkadziesiąt amperów, rozrusznik pewnie ponad 200 - szczególnie przy niskiej temperaturze (większe opory). Dodatkowo na mrozie wzrasta rezystancja wewnetrzna akumulatora, co tez powoduje większe spadki napięcia.
greg1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 20:16   #26
Michał_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Sharan
Silnik: 110 KM AFN
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

Cytat:
Napisał greg1971 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spadki napięcia na akumulatorze sa normalne. Świece "biorą" kilkadziesiąt amperów, rozrusznik pewnie ponad 200 - szczególnie przy niskiej temperaturze (większe opory). Dodatkowo na mrozie wzrasta rezystancja wewnetrzna akumulatora, co tez powoduje większe spadki napięcia.
Ok. dzięki za informację. Narazie akumulator daje radę, zobaczę co będzie jak przyjdą większe mrozy.
Michał_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 09:44   #27
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby u nie zakładać nowego tematu i rozwinąć ten pisze w tym wątku.

koledzy skąd idzie plus na przekaźnik 103? nie mam zasilania cewki elektromagnesu.
świece wszystkie sprawne, Temperatura za burtą -5, ręce dębieją , całą skrzynkę rozebrałem i nie moge doszukać się końców przewodów, sztywne sa na mrozie, pęka izolacja nie chce sobie mocno zepsuć instalacji, proszę o podpowiedź gdzie szukać zasilania przekaźnika.
Może ktoś mógłby mi wysłać schemat na pocztę?

czujnik temp w termostacie ok, bezpieczniki ok, linia od świec do nóżki przekaźnika jest.

Jeśli nie uda mi się przywrócić układu automatycznego pytanie mam jeszcze, czy mogę podać zasilania na cewkę przekaźnika bezpośrednio na cewkę przekaźnika ?
czy należałoby odciąć oryginalne przewody zasilające cewkę 103?
Myślę o takim tymczasowym rozwiązaniu , przynajmniej na okres zimy. Do oryginału wróciłbym latem w ciepłe długie dni.

sam sobie odpowiem, ale może przyda sięt o innym, których spotkał ten los.

U mnie masa z ECU na przekaźnik przychodzi, brakowało +.
Idzie od 32 bezpiecznika i ginie w gąszczu przewodów.. mimo chęci znalezienia jego trasy zmuszony byłem odciąć go i dałem nowy plus.

Sprawdziłem, z której nóżki bezpiecznika wychodzi (aby obwód zabezpieczony był od przeciążenia , bezp. 3A) i elementarnie przykleiłem się do zasilania cewki przekaźnika.

Grzanie świec wróciło, ale na symulowanym wypięciu wtyczki czujnika w termostacie, załączały się na podgrzanie , potem wyłączał się przekaźnik (prawidłowa reakcja) ale po użyciu rozrusznika włączał się ponownie przekaźnik i świece grzały cały czas !
Idę zaraz zobaczyć na zimnym płynie jak się zachowa i z podpiętym czujnikiem temp. "borygo".
Może ktoś to przerabiał i może skomentować?

Przy okazji znalazłem w progu przecięty i zaśniedziały przewód biało-czerwony 2,5mm2 albo i grubszy idący gdzieś do tyłu, ale po połączeniu go jeszcze nie zaznałem zmian.
czy ktoś z was może miał do czynienia z tym przewodem ?
Spróbuje go jutro zbadać z jakiego bezpiecznika przychodzi.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 18-11-2011 o 09:46
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.