Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2010, 20:21   #11
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Ale za to jak trzymają......

__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 20:34   #12
Wind
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: cc
Model: FOCUS ST
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale za to jak trzymają......
Pewnie 285 trzymają jeszcze lepiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 10:34   #13
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

ja bym polecił sprawdzić felgi, mialem skrzywiona troche felge z przodu.
do 100km/h ściągało w prawo a powyżej tej prędkości ciezko bylo utrzymac kierownice w dłoniach.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 11:00   #14
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Felga może mieć znaczenie oczywiście, jeżeli były zmieniane tylko opony to proponuję także założyć inne koła (felgi)
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 11:14   #15
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam,

[QUOTE=rraffall;1532721]...Zauważyłem, że ściąga w prawo głównie przy przyśpieszaniu....

Jeśli geometria samochodu i jego zawieszenia jest prawidłowa, opony i felgi nie są uszkodzone to być może coś nie tak jest z układem przeniesienia napędu. Może przekładnia różnicowa w skrzyni biegów jest źle złożona. Dlatego większy moment obrotowy jest przekazywany tylko na jedno koło. Albo też klocki hamulcowe blokują koło po jednej stronie samochodu.
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 19:21   #16
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Dzisiaj byl o tym program w TVN Turbo, dotyczyl tylko Volvo. Warto obejrzec powtorke.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 12:56   #17
MundekII
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Wielkopolska
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

też już o tym wcześniej pisałem. Podobnie jak Ty zauważyłem ten problem ok 50km po wyjeździe z salonu. Jako, że kupowałem samochód na śląsku a mieszkam w wielkopolsce a odbiór samochodu miałem popołudniu, nie opłacało się jużwracać do salonu, z resztą po wyjeździe i tak wysłali by mnie na drzewo, co praktykuje się niemal w każdym salonie i ASO.

Ale do rzeczy:
Samochód serwisuję w Bemo Poznań. Problem przedstawiłem, dwu lub trzy krotnie samochód był w serwisie z ta wg mnie wadą. Szef serwisu wysłał mnie na drzewo z ironicznym uśmieszkiem, twierdząc, ze to nie jest wada. Aso zasłabniało sie jakimiś normami Forda, które jak się okazało w ogóle nie istnieją a już na pewno na papierze. Przekonałem sie o tym, prosząc serwis o pokazanie mitych norm. Samochód ewidentnie leci w prawo. Uważam to za wadę fabryczną i wg mnie wszystkie te egzemplarze, które to mają powinny być wezwane z automatu do serwisu. Umnie ustawiali zbniezność, zamieniali koła stronami i przód/tył nic nie pomogło. Łudziłem się, że wymiana opon na zimówki coś pomoże. Niestety nie pomogła. W tej chwili tematchwilowo odpuściłem bo mam inne problemy na głowie ale napewno tego tak nie zostawię. Gwarancja skończy mi się z 1,5 roku i do tego czasu napewno coś z tym zrobię, jak nie po dobroci to do sądu. Nowy samochód nie ma prawa tak zbaczac z toru jazdy, Jesli jakiś szef serwisu uważa że to norma, to prosze bardzo , niech sobie weźmie ten mój samochód i jeździ nim ale mnie posze dać nowy ub naprawić go!!!!!!
Pocioeszali mnie początkowo, że opony musza sieujeździc ipo ok 2000km lub maks 3000km bedize lepiej. Gdy ponownie wróciłem do ASO Bemo po przejechaniu ok 5500km usłyszałem że mam nówki opony i powinienem przejeździć przynajmniej 8000km podejrzewam, że jka będę miał 10000 to usłysze po 20000km bedize lepiej.
Uważam takie zachowanie za bezczelne. Jako argument usłyszałem równiez w ASO, że powinienem sobie kupic BMW skoro chcę mieć wszystko perfekcyjne.
NIe lubię tej marki więc go nie kupiłem a w saochodzie za prawie 100000zł chcę się czuć jak w nowym aucie a nie jak we przechodzonej budzie.
MundekII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 13:28   #18
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

No to coś musieli poknocić w tych nowych rocznikach , bo w starszych nikt nie miał takiego przypadku na forum od 2007r
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 18:18   #19
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Cytat:
Napisał MundekII Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też już o tym wcześniej pisałem. Podobnie jak Ty zauważyłem ten problem ok 50km po wyjeździe z salonu. Jako, że kupowałem samochód na śląsku a mieszkam w wielkopolsce a odbiór samochodu miałem popołudniu, nie opłacało się jużwracać do salonu, z resztą po wyjeździe i tak wysłali by mnie na drzewo, co praktykuje się niemal w każdym salonie i ASO.

Ale do rzeczy:
Samochód serwisuję w Bemo Poznań. Problem przedstawiłem, dwu lub trzy krotnie samochód był w serwisie z ta wg mnie wadą. Szef serwisu wysłał mnie na drzewo z ironicznym uśmieszkiem, twierdząc, ze to nie jest wada. Aso zasłabniało sie jakimiś normami Forda, które jak się okazało w ogóle nie istnieją a już na pewno na papierze. Przekonałem sie o tym, prosząc serwis o pokazanie mitych norm. Samochód ewidentnie leci w prawo. Uważam to za wadę fabryczną i wg mnie wszystkie te egzemplarze, które to mają powinny być wezwane z automatu do serwisu. Umnie ustawiali zbniezność, zamieniali koła stronami i przód/tył nic nie pomogło. Łudziłem się, że wymiana opon na zimówki coś pomoże. Niestety nie pomogła. W tej chwili tematchwilowo odpuściłem bo mam inne problemy na głowie ale napewno tego tak nie zostawię. Gwarancja skończy mi się z 1,5 roku i do tego czasu napewno coś z tym zrobię, jak nie po dobroci to do sądu. Nowy samochód nie ma prawa tak zbaczac z toru jazdy, Jesli jakiś szef serwisu uważa że to norma, to prosze bardzo , niech sobie weźmie ten mój samochód i jeździ nim ale mnie posze dać nowy ub naprawić go!!!!!!
Pocioeszali mnie początkowo, że opony musza sieujeździc ipo ok 2000km lub maks 3000km bedize lepiej. Gdy ponownie wróciłem do ASO Bemo po przejechaniu ok 5500km usłyszałem że mam nówki opony i powinienem przejeździć przynajmniej 8000km podejrzewam, że jka będę miał 10000 to usłysze po 20000km bedize lepiej.
Uważam takie zachowanie za bezczelne. Jako argument usłyszałem równiez w ASO, że powinienem sobie kupic BMW skoro chcę mieć wszystko perfekcyjne.
NIe lubię tej marki więc go nie kupiłem a w saochodzie za prawie 100000zł chcę się czuć jak w nowym aucie a nie jak we przechodzonej budzie.
Podstawą do roszczeń z ASO są papiery. Więc zlecaj za kazdym razem usunięcie problemu i przy odbiorze sprawdzaj co masz wpisane w protokóle odbiorczym ( czy zgłoszne usterki zostały usuniete). Pamiętaj że przed podpisaniem protokołu masz prawo do jazdy próbnej z serwisantem. Na podstawie tejże jazdy ustalasz czy auto jest sprawne. Jeśli nie to do poprawki albo wpis do protokołu, że usterka nie została usunięta. Pamiętaj mimo w ASO podstawa to spokój. W ten sposób więcej załatwisz. Wiem że czasem ciężko zachować zimną krew ale z własnego doświadczenia wiem, że "Furiatów" wypychają za drzwi grzecznie mówią że TTTM. Więc ratuje Ciebie tylko spokój i papiery.
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 20:03   #20
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Opona ma się ujeździć? Pierwszo słyszęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mają fantazję Ci w ASO. Wg mnie mechanizm różnicowy też odpada ale różnie może być. Bardziej pachnie usterką fabryczną. Auto nawet przy przyspieszaniu nie ma prawa ściągać. Troche prostej drogi, letnie oponki Audi A8 i od 0 do 240 bez trzymania rąk na kierownicy, oczywiście ręce były w pobliżu. Fakt, że oponki 245.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.