Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2010, 10:01   #31
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Diesle górą!

ja mam luz jak w hip hopie

tomiscorpio jest offline  
Stary 07-12-2010, 12:47   #32
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Diesle górą!

Żeby była jasna jasnośc, opinia że "diesel nadaje się tylko do traktora, albo na kuter rybacki, bo śmierdzi tak samo" to moje słowa, ale wygłaszane ostatnio jakieś półtora roku temu ... Wszystko wtedy skończyło całkiem sympatycznie i nie widzę powodu żeby do tego wracać (no chyba że to nie ja jestem tym maniakiem tylnonapędówek, a ktoś gdzieś na forum po prostu powtarzał moje słowa, ale to już nie jest moja wina). Poza tym wtedy "kłótnie" były brane na wesoło a nie tak, jak to ma miejsce w tym przypadku. Ja jako przeciwnik diesli (wtopiłem na nich baaardzo, bardzo dużo pieniędzy) również nie mogę zgodzić się z wojtkiemjanusem ze beznzyny sa "be", bo akurat moje auto bez problemu pociągnie lawetę z jego załadowanym tansitem na lawecie i spali max 18 litrów ... LPG na którym mam już przejechane ponad 300 tys kilometrów. Większość TDCI nie zrobi takiego przebiegu choćby bardzo chciało.

Poza tym, wracając do filmiku z początku dyskusji ... w pickupa, który wygrał z viperem było wożone prawdopodobnie tyle pieniędzy, że starczyło by jeszcze na dwa takie vipery...

więc po co w ogóle ta dyskusja ?
mouzes jest offline  
Stary 07-12-2010, 13:32   #33
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Diesle górą!

mysle ze nie tylko do Ciebie pil z tym tylnonapedowcem .

ogolnie to nie wiem o co chodzi. Filmik z wyscigu a ten caly czas o tym transicie nawija.

A ten pickup to pewnie HDI w gazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline  
Stary 07-12-2010, 14:10   #34
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie Odp: Diesle górą!

A dajcie se już spokój. Jeden lubi blondynki a drugi brunetki. Po co się gorączkować i psuć sobie nerwy.

A ten pickup to chyba nie przejdzie przeglądu, za bardzo kopci i nawet DPF mu nie pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Bajek jest offline  
Stary 07-12-2010, 14:12   #35
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Diesle górą!

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jako przeciwnik diesli (wtopiłem na nich baaardzo, bardzo dużo pieniędzy) również nie mogę zgodzić się z wojtkiemjanusem ze beznzyny sa "be", bo akurat moje auto bez problemu pociągnie lawetę z jego załadowanym tansitem na lawecie i spali max 18 litrów ... LPG na którym mam już przejechane ponad 300 tys kilometrów. Większość TDCI nie zrobi takiego przebiegu choćby bardzo chciało.


Cytat:
Poza tym, wracając do filmiku z początku dyskusji ... w pickupa, który wygrał z viperem było wożone prawdopodobnie tyle pieniędzy, że starczyło by jeszcze na dwa takie vipery...
zgadzam sie z jednym i drugim.
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline  
Stary 07-12-2010, 14:25   #36
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Diesle górą!

mouzes nie było to skierowane do Twojej osoby
Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym wtedy "kłótnie" były brane na wesoło
właśnie dlatego,z niektórymi można podyskutować a z niektórymi nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tomiscorpio właśnie o Ciebie przedewszystkim mi chodzi,nie potrafisz pogadac,podyskutować,masz swoje racje i co najgorsze próbujesz je udowodnić każdemu i w każdym miejscu. Nie chce mi się szukac Twoich postów dotyczących właśnie diesli i przednich napędów,uważam to za zbędne zresztą
Assan jest offline  
Stary 07-12-2010, 15:06   #37
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Diesle górą!

tomiscorpio, żyję na tym świecie prawie pół wieku, ale o wyczynie półtora miliona km. na DOHC-u bez remontu, pierwsze słyszę (czytam). Napisz, jak to zrobiłeś, bo aktualnie też mam 'wieloryba' z takim silnikiem i chciałbym dojechać choć do miliona. Na koelnach v-6 wykręcało się przebiegi sięgające miliona, ale te silniki miały opinię nieśmiertelnych.
Szeryf455 jest offline  
Stary 07-12-2010, 15:38   #38
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Diesle górą!

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę wałkować tematu w nieskończoność - więc tylko parę zdań... U nas w dziale Transita większość forumowiczów to zawodowcy - chłopaki użytkując auta zarabiają na życie. 99,9% zawodowców to użytkownicy diesli...
Jeden z kolegów (Erbi) ma firmę przewozową a w niej Transity (6 szt) i Sprintery (2 szt). Ostatni nabytek to Transit 2,2 tdci/9 osób z salonu kupiony rok temu. Obecny przebieg to ok 250.000 km - co daje średnio 700 km dziennie (słownie siedemset kilometrów dziennie - dla niedowiarków załączał wydruki miesięczne z GPS-a). Auta jeżdżą na trasie z Rzeszowa do Monachium.

Ja osobiście nie widzę możliwości zrobienia takiego wyniku na benzynie... W silniku nie miał awarii (nie licząc nierównej pracy na wolnych obrotach jakiś czas), w aucie zmieniał łożyska kół i inne duperele, silnik jest perfect. U niego auta do sprzedaży robią przebieg ok 1 mln km.


Gdyby tak było, to zawodowi przewoźnicy by... zbankrutowali...
A te przebiegi nie sa na nisko wysilonych dieslach 2.5? Pisales niedawno o 2.2 tdci w nowym dostawczaku - napisz ile wyda kolega na niego zanim zrobi ten milion, bo to juz nie to samo co stare klekoty (Choc i tak lepsze od systemow Delphi..tfu, tfu, tfu).

Nie pije do Ciebie, bo sam jestem zwolennikiem klekota, ale rozsadnym. To znaczy, ze uwazam, ze benzyna ma swoich klientow tak samo jak diesel i taka sama glupota jest wg mnie branie benzyny jak ktos robi 50-100kkm rocznie jak branie diesla na 3km dojazdy do pracy (co niestety jest coraz bardziej popularne w Polsce).

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 07-12-2010 o 15:40
mkaminski100 jest offline  
Stary 07-12-2010, 15:53   #39
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Diesle górą!

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mała poprawka - nie każdy Transit to dostawczak. Mój Tourneo ma wszystko co dobra osobówka plus BARDZO DUŻO miejsca. Jeździ bardzo dobrze, przyjemność z jazdy wyjątkowa, w trasie jest fantastyczny - zrywny, szybki, w miarę cichy, ekonomiczny, doskonała widoczność... mogę długo go chwalić.
Jeżdżę tym autem codziennie wszędzie - od wizyty u przyjaciół do holowania dwutonowej przyczepy z końmi...
Trzeba tylko sobie zdawać sprawę, że choć na pusto spokojnie równa się osiągami z np z Mondeo średniej mocy, to jednak bierze na pokład czasami 1.300 kg ładunku. Wtedy staje się zupełnie innym autem - inne osiągi, inne hamulce, inna charakterystyka prowadzenia.
Jest to auto ABSOLUTNIE uniwersalne... Walorami żadna osobówka mu nie dorówna... No i wspaniały diesel TDCI.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Który z was - panowie benzynowcy - pociągnie taka przyczepkę (zgodnie z przepisami...)? A holując ją mój Transit pali... 8-9 l. Benzynowy holownik spalił by grubo ponad 15-18 litrów... A bierze się to stąd, że aby przyspieszyć i pojechać z taką przyczepą, to trzeba mieć MOMENT. I ja mam maksymalny moment od 1600 obrotów- nie muszę kręcić silnika do 3-4000 obrotów - jak w benzynie...
Do ciężkiej przyczepy potrzebne jest ciężkie auto, do ciężkiego auta potrzebny jest diesel.

Po tej całej dyskusji dochodzę do wniosku, że Transitowcy to chyba jakaś inna rasa ludzi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje pójść do psychiatry, bo masz jakies chore urojenia. A głupoty takie wypisujesz ze az strach. Nie wiem co Ci sie stało, ale ten transit ani nie pali 8-9 , ani cichy, ani bezawaryjny. Kilka razy mialem przyjemnosc jezdzic takim i to co Ty wypisujesz jest kompletną bzdurą. Wiem ze nie zrozumiesz tego, ale prawda własnie jest taka. A nie wiem wogole na jakiej podstawie porownujesz benzyne do swojego klekota?
Zebys jeszcze chłopie wiedział co to ten moment i skad on sie bierze to było by dobrze.
Ehh, faktycznie o tej rasie to masz racje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magik123 jest offline  
Stary 07-12-2010, 16:08   #40
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Diesle górą!

Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Zebys jeszcze chłopie wiedział co to ten moment i skad on sie bierze to było by dobrze.
To moze wyelaboruj nam.
mkaminski100 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.