Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2013, 14:24   #321
wisnia100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Może wyjątkowo śmieszne pytanie ale męczę się i nie wiem jak wyjąć wybrany bezpiecznik ze skrzynki który znajduje się pod nogami pasażera. Skrzynkę wyjąłem, próbuję pęsetą i nic. Bezpieczniki siedzą tak mocno że niczym nie mogę ich podważyć... Jest na to jakiś sposób ?

wisnia100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 22:30   #322
sober
ford::beginner
 
Avatar sober
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FOCUS MK2 FL/ MONDEO MK4
Silnik: 1.6/2.0
Rocznik: 2009/2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał wisnia100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może wyjątkowo śmieszne pytanie ale męczę się i nie wiem jak wyjąć wybrany bezpiecznik ze skrzynki który znajduje się pod nogami pasażera. Skrzynkę wyjąłem, próbuję pęsetą i nic. Bezpieczniki siedzą tak mocno że niczym nie mogę ich podważyć... Jest na to jakiś sposób ?
Nie sprawdzałem tego ale podobno [wg instrukcji] w skrzynce z bezpiecznikami pod maską jest specjalna "pinceta" do wyjmowania bezpieczników...

Ostatnio edytowane przez sober ; 27-08-2013 o 22:35
sober jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 08:48   #323
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał sober Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...specjalna "pinceta" do wyjmowania bezpieczników...
Zawracanie głowy... Tymi plastikowymi uchwytami to nie wiem co można zrobić... Najsprawniej wyjmowanie/wkładanie bezpieczników idzie miniaturowymi szczypcami (takimi do bardziej precyzyjnych robót elektryczno-mechanicznych).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 15:48   #324
wisnia100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał sober Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sprawdzałem tego ale podobno [wg instrukcji] w skrzynce z bezpiecznikami pod maską jest specjalna "pinceta" do wyjmowania bezpieczników...
przeszukałem, nie ma żadnej takowej przy skrzyneczce
zwykłą taką kosmetyczną nie jestem w stanie tego wyjąć
wisnia100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 20:03   #325
aksokol
ford::average
 
Avatar aksokol
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Jelenia Góra okolice
Model: Focus MK2 FL Silver X
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawracanie głowy... Tymi plastikowymi uchwytami
Cytat:
Napisał wisnia100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwykłą taką kosmetyczną nie jestem w stanie tego wyjąć
To proszę zakupić zestaw bezpieczników tam jest taki plastikowy uchwyt często gęsto!

Pozdrawiam

Kris
__________________
Była Hanka 1,4 jest Foczka 1,8 TDCi
Pozdrawiam
Kris
aksokol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 14:59   #326
duh85
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 21-08-2013
Model: Fokus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Kupiłem drut oporowy 1,77mm2 0,764 Ohma/m. Z obliczeń wychodź ze 70 centymetrowy kawałek ma 0,53 Ohma i wszystko było by piękne gdyby nie temperatura. Po około minucie temperatura przekracza zakres termometru czyli 70 stopni i pewnie wciąż rośnie. Boje się ze może to doprowadzać do stopienia izolacji na sąsiednich przewodach i jakiegoś pożaru. Czy oryginalny przewód też tak się grzeje ? A może posiada jakąś termoizolacje oddzielającą go od pozostałych przewodów ?
duh85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 18:49   #327
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam serdecznie,
tak oryginalny drut jest zabezpieczony taka włókniną.
Sam też próbowałem wykonać ten drut, efekt taki sam jak u Ciebie. Zastępczo podłączyłem rezystory ceramiczne, po 1 minucie podłączenia osiągały temp kosmiczną ;-).
Pojechałem na szrot i dostałem drucik w oryginale.. teraz śpię spokojnie ;-)
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 19:49   #328
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam, jestem świeżym posiadaczem FFII po lifcie i żaden ze mnie elektryk ale po przeczytaniu tego sporego tematu zainteresowało mnie to dotyczące świateł dziennych. Bardzo proszę któregoś z kolegów/koleżanek o poradę w tym temacie. Mam taka sytuacje po włączeniu zapłonu zapalają sie światła pozycyjne ( przełącznik w pozycji 0 - bez auto) czy na tej podstawie można stwierdzić , że mam wersje ze światłami dziennymi i powinienem manipulować czy bezpiecznikach? Czy to normalne że zapalają sie tylko postojówki czy w ogóle nie powinno nic świecić? Będę wdzięczny za odpowiedz i poradę dość prostym językiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 20:06   #329
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał ukiuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mam taka sytuacje po włączeniu zapłonu zapalają sie światła pozycyjne ( przełącznik w pozycji 0 - bez auto) czy na tej podstawie można stwierdzić , że mam wersje ze światłami dziennymi i powinienem manipulować czy bezpiecznikach? Czy to normalne że zapalają sie tylko postojówki czy w ogóle nie powinno nic świecić? Będę wdzięczny za odpowiedz i poradę dość prostym językiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Postojówki pala się, bo jest na pewno założony bezpiecznik F110 (oraz być może także bezpiecznik F113). Trudno zgadnąć czy masz mostek oporowy niezbędny do działania świateł dziennych - trzeba sprawdzić czy jest zainstalowany przekaźnik R15 - jeśli tak, to czy sprawny jest bezpiecznik F135.
Jeśli brak jest pinów w gnieździe przekaźnika R15, to GEM (skrzynka bezpieczników) nie jest przystosowany do instalacji fabrycznych świateł dziennych.

Ten przypadkowy GEM na załączonym zdjęciu poglądowym nie jest przystosowany do obsługi fabrycznych świateł dziennych.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg GEM.jpg (83.2 KB, 221 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 16:10   #330
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Re: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Dzięki za porade, już jestem troche bliżej z elektryką ( co prawda ze swoimi 2 metrami wzrostu wpełznąć tam to sztuka akrobatyczna) ale :
w 110 mam bezpiecznik wiec jak wyciagne to problem z postojówkami zniknie,
jest taki czarny przekaźnik ale obok nie ma tego bezpiecznika 135. Czy jeśli włożę bezpiecznik to dzienne zadziałają? Tu podpytuje odnośnie tego przewodu ( nie wiem czy on jest bo nie wiem gdzie szukać ( przypominam laik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )?

Powiem tak-działa, wyjąłem 110 i wsadziłem na 135 po czym pojawiła się światłość z reflektorów mijania. Pytanie z tym związane jest tam bezpiecznik 10 a zgodnie z instrukcją powinno być 20. Może tak być czy lepiej szybko wymienić

Ostatnio edytowane przez ukiuki ; 04-12-2013 o 18:58
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.