Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2010, 13:45   #1
bollilo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 64
Unhappy wymiana układu wydechowego

Czy ktoś wymieniał już układ wydechowy w mk3 diesel, kombi?
Zajrzalem pod samochód i tłumik środkowy jest połączony na stałe z tłumikiem końcowym. Jak wygląda sprawa demontażu bo z tego co widziałem to może być to mały problem.

__________________
Ford Mondeo MK3 2004, 2,0TDCi
bollilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2010, 17:29   #2
yarek
ford::average
 
Avatar yarek
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: DDZ
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 141
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

Kupujesz interesującą cię część tłumika, dostępna jest wraz z kawałkami rury, i opaską do skręcania.
Przykładasz zakupiony odcinek tłumika do istniejącego, zaznaczasz na nim miejsce łączenia i wycinasz szlifierką część którą chcesz wymienić.
Łączenie jest na zasadzie mufki, także wycinając pamiętaj o tym żeby zostawić odpowiednio długi kawałek rury, aby nasunąć na to nowy kawałek tłumika.
__________________
Pozdrawiam
yarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 09:13   #3
bollilo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 64
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

Czyli cały układ wydechowy nie występuje w jednym kawałku, tak jak to jest w oryginale?
__________________
Ford Mondeo MK3 2004, 2,0TDCi
bollilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 09:31   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

nie, nie występuje. każdy element jest oddzielnie. tzn łącznik elastyczny, środkowy tłumik i końcowy. końcowy ostatnio wymieniałem, koszt ok. 200 zł. asmet. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 30-08-2010 o 09:33
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 17:00   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

Przyłączę siedo tematu, gdyż dziś właśnie odpadł mi tłumik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generalnie mimo braku tłumika auto było ciche a nawet spodobał mi się ten lekki basowy rezonansGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam sie czy kupować oryginalny zamiennik czy bawić sie w chromowane w tej cenie. Chętnie bym pozostał przy tym lekkim "mruczeniu" ale czy kupując tłumik "basowy" nie zrobi się wieś-tuningowa pierdziawka? Pisząc chrom nie mam na myśli mugenów tylko normalne tłumiki z chromowanymi końcówkami o charakterze średnio basowym.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 17:43   #6
laser1975
ford::beginner
 
Avatar laser1975
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Gniezno
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115km
Rocznik: 2000
Postów: 42
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

hejka.Ja co prawda mam 5 drzwi.lecz wymieniałem niedawno cały układ wydechowy.Kupowałem Płuciennika całkiem dobry towar;za całość zapłaciłem 270 zł.
__________________
I WSZYSTKO JASNE
laser1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 01:33   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyłączę siedo tematu, gdyż dziś właśnie odpadł mi tłumik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generalnie mimo braku tłumika auto było ciche a nawet spodobał mi się ten lekki basowy rezonansGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam sie czy kupować oryginalny zamiennik czy bawić sie w chromowane w tej cenie. Chętnie bym pozostał przy tym lekkim "mruczeniu" ale czy kupując tłumik "basowy" nie zrobi się wieś-tuningowa pierdziawka? Pisząc chrom nie mam na myśli mugenów tylko normalne tłumiki z chromowanymi końcówkami o charakterze średnio basowym.
jak wstawisz same końcówki chrom np ultera jak ja bez tłumika końcowego to będziesz miał delikatny pomruk, ale właśnie bez agrotuningu itp,
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 10:47   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wstawisz same końcówki chrom np ultera jak ja bez tłumika końcowego to będziesz miał delikatny pomruk, ale właśnie bez agrotuningu itp,
Tzn masz na myśli tłumik przelotowy czy dosłownie samą końcówkę na rurę ? Za brak tłumika przecież można stracić dowód
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 14:12   #9
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn masz na myśli tłumik przelotowy czy dosłownie samą końcówkę na rurę ? Za brak tłumika przecież można stracić dowód
wycinasz tylko tłumik końcowy, zostaje jeszcze środkowy tłumik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc dowodu nie stracisz, no i zamiast końcowego tłumika montujesz rurę z wybraną ozdobną końcóweczką
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 14:21   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: wymiana układu wydechowego

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wycinasz tylko tłumik końcowy, zostaje jeszcze środkowy tłumik więc dowodu nie stracisz, no i zamiast końcowego tłumika montujesz rurę z wybraną ozdobną końcóweczką
Tak jak pisałem mi właśnie odpadłą ta "końcówka". Jesteś pewien że dowodu nie zabiorą jak ma się tylko tłumik środkowy ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.