Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2023, 19:20   #121
Krzem74
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cytat:
Napisał Sandal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest jakis patent aby te wtyczkę wyciągnąć? cos podważyć? gdzie pociągnąc itd.

Dajcie znać.
Minęło sporo czasu ale może ktoś jeszcze szuka odpowiedzi na to pytanie. U mnie na wtyczce na górze jest taki czarny element który przy wyciąganiu trzeba dociskać w stronę płytki drukowanej. Wychodzi gładko i bez problemu.
U mnie kable całe w obu lampach, co radzicie, zalać to klejem na gorąco?
Pozdrawiam

Krzem74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2024, 20:18   #122
cirek81
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-02-2023
Skąd: Brzeg
Model: focus
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

tak pojechałem do gościa ściągnął lampę i okazała się że jednak kabelek i naprawił
cirek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2024, 10:35   #123
mcurb
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-09-2023
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1
Talking Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cześć!

Miałem ten sam problem co reflektorem bixenon z lewej strony. Mianowicie podczas ustawiania reflektor zjeżdżał w dolny lewy róg i nie ustawiał się do góry. Dzięki opisom w tym temacie udało mi się to ogarnąć samemu za dosłownie parę groszy - chciałem się tym z Wami podzielić. Może dzięki temu ktoś uniknie kosztownych napraw bo naprawdę można to zrobić samemu i nie być przy tym specem tak jak w moim przypadku.

Reflektor ściągnąłem, zabrałem do domu, odkręciłem tą metalową płytkę (u mnie z OSRAM) i zdjąłem gumową osłonkę tak aby mieć dostęp do środka. Przewody z płytki odpiąłem, również ten srebrny ze srebrną końcówką też wypiąłem dzięki czemu miałem dostęp do tego przerwanego przewodu w kostce 4pin. I teraz tak, dzięki linkom do sklepów niemieckich udało mi się znaleźć podobne elementy, które są potrzebne do naprawy:

- kostka duraclik molex 4pin: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

- styki żeńskie do kostki z kabelkiem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (kupujemy 3 sztuki)

- szybkozłączki żelowe: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Te trzy elementy pozwolą nam połączyć uszkodzone przewody w lampie.

Ja to robiłem tak - po wypięciu wtyczki z płytki (tu sobie pomogłem płaskim śrubokrętem żeby zagiąć tego clika od wtyczki i pociągłem za kabelki po czym wtyczka wyskoczyła) - odciąłem kabelki za wtyczką. Następnie styki włożyłem do nowej wtyczki tak jak to było w starej i połączyłem kabelki, które sa już w stykach z tymi od reflektora za pomocą szybkozłączek żelowych. Je zacisnąłem kombinerkami. Trzeba tylko uważać, żeby nie pomylić kolejności przewodów. Fajnie sobie to jakoś oznaczyć na początku przed obcięciem (ja tego najpierw nie zrobiłem i pomyliłem przewody przez co nie dało to efektów. Później prześledziłem kolejność wychodzacych kabli bo idą one parami, połączyłem odpowiednio i zadziałało). Wtyczkę włożyłem z powrotem na płytkę, pozapinałem resztę kabli i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżdżę tak już ponad 2 tygodnie i żadnych awarii jak narazie.

Uwaga - kabelki od styków są cieńsze niż te w reflektorze. Miałem co do tego obawy, ale jak narazie tak jak pisałem nie ma problemu więc najwyraźniej nie jest to powód do obaw. Kabelki nie są już naprężone więc powód awarii raczej jest usunięty.

Całość wynosi nas dosłownie kilkanaście złotych + przesyłki. Wszystko zależy w jakiej cenie uda nam się szybkozłączki dorwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że pomogłem. Naprawdę można to zrobić samemu bez specjalistycznych warsztatów i rozcinania obudowy reflektora.
mcurb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2024, 07:05   #124
Krzem74
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Na wstępie przepraszam że tak długo.
Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu z Bixenon skrętny Focus MK3 poliftowy.
Przygoda zaczęła się od tego że soczewka w prawej lampie na postoju kręciła prawo lewo a w czasie jazdy ustawiała się w prawym dolnym rogu.
Naprawa wtyczki zajęła mi trochę czasu.
Początkowo myślałem że u mnie jednak jest wszystko w porządku, jednak gdy mocniej pociągnąłem kolejno przewody jeden z nich oderwał się od wtyczki.
Jeździłem dalej - objaw był ten sam.
Kupiłem wtyczkę polecaną na niemieckim forum, odciąłem fabryczną zlutowałem nową - okazała się za duża, więc ją wylutowałem, przewody zabezpieczyłem i jeździłem (oryginału nie mogłem już założyć).
Soczewki ustawiały się do jazdy na wprost, brak świateł drogowych, komunikat o awarii na wyświetlaczu.
Trafiłem na ślad nowej wtyczki, pasuje jak ulał lecz po jej zamontowaniu soczewki nie drgnęły, komunikat wciąż się pojawia.

FORScan Lite (android) wyświetla następujące błędy:

=== Dziennik operacji ===
(OK) [09:58:42.895] Samo-diagnostyka na żądanie został rozpoczęty
(WARN) [09:58:48.084] Test zakończony, znaleziono DTC: B1437:87, B1439:87, B14D9:87, B14DA:87, B1D64:87, B1D65:87
===
=== Kody błędów ===
B1437 - Siłownik regulacji ustawienia z lewej strony
Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

B1439 - Siłownik regulacji ustawienia z prawej strony
Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

B14D9 - Siłownik dystrybucji światła lewego reflektora
Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

B14DA - Siłownik dystrybucji światła prawego reflektora
Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

B1D64 - Obwód silniczka obrotu reflektora z lewej strony
Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

B1D65 - Obwód silniczka obrotu reflektora z prawej strony
Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

===


Przed kombinacjami z wtyczką nie uruchamiałem testu, nie miałem ani interfejsu ani programu.
Proszę niech ktoś ogarnięty w temacie pomoże mi uporać się z tym.

Pozdrawiam,
Paweł

PS.

Wyczytałem, że to są błędy zlokalizowane w module HCM.
I teraz pytanie czy wyjmując lampę do tej drugiej naprawy i odłączając jej kostkę przy świecących się światłach mijania mogłem uszkodzić ten moduł?
Pamiętam że po jej ponownym podłączeniu prawa strona świateł (przód i tył) nie zgasła z lewymi w trybie auto - musiałem je wyłączyć do trybu OFF.

Gdyby moduł okazał się wadliwy to czy jest konieczne jakieś programowanie po jego wymianie?

Czy na schemacie jest zabezpieczony bezpiecznikiem F39 (5A) czy może F43 (15A)?

Gdzie go szukać w samochodzie?

Paweł

Ostatnio edytowane przez Krzem74 ; 13-03-2024 o 06:23 Powód: Nowe informacje / pytania
Krzem74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2024, 17:54   #125
Krzem74
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Pomogła wymiana spalonego bezpiecznika F39 (5A).
Światła działają, błędów nie ma.
Dla chętnych mam kilka wtyczek do odsprzedania.
Pozdrawiam
Paweł
Krzem74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.