Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2013, 11:54   #1
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

mam problem z poduszkami już wymienionymi po malutkim dzwonie , crash data wykasowana u profesjonalistów ( elmconfig nie dał rady ) i nadal świeci kontrolka z poduszek mam tu zrzuty z elmconfiga , pytanie gdzie uderzyć czego szukać czy gdzie coś żle ustawiłem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

acha i jeszcze jeden błąd którego nie da się skasować B2477,F0 i nie wiem co oznacza bo za dużo ,ale wymieniałem też pompę wspomagania bez oznaczenia czy to ma jakieś znaczenie mimo że wspomaganie normalnie działa
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.jpg (20.6 KB, 106 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie1.jpg (19.8 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie2.jpg (19.6 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie3.jpg (21.1 KB, 52 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez berthold61 ; 14-07-2013 o 14:47 Powód: uzupełnienie
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 15:31   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Strzelam że profesjonalista wgrał na nowo wsad z czystego modułu i w nim była inna konfiguracja. Trzeba by teraz znaleźć auto z takimi samymi poduszkami jak u Ciebie i pozaznaczać te same ptaszki. Najlepiej robić sobie kopię swoich ustawień.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 20:28   #3
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzelam że profesjonalista wgrał na nowo wsad z czystego modułu i w nim była inna konfiguracja. Trzeba by teraz znaleźć auto z takimi samymi poduszkami jak u Ciebie i pozaznaczać te same ptaszki. Najlepiej robić sobie kopię swoich ustawień.
Pozdrawiam
kopię mam zrobioną tylko sęk w tym że elmconfig nie chce mi tego wrzucić z powrotem ale jak zaznaczam poszczególne ptaszki to wchodzi bez problemu ale dokładnie nie pamiętam jak to było a z tego pliku zapisanego nie mogę tego wydostać i stoję w miejscu

i faktycznie coś pokręciłem bo mi teraz nie świeci kontrolka nie zapiętych pasów mimo że tą opcję zaptaszkowałem i odptaszkowałem a reakcji brak
no i ten jeden błąd dtc b2477,f0 nie wiadomo z czym go połączyć ? bo możliwości z 10 podobno z tym związanych może być

a może by mi ktoś pomógł to poustawiać na przykładzie tego obrazka ja mam 2 poduszki przednie 2 boczne oraz 2 kurtyny i 2 napinacze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez berthold61 ; 14-07-2013 o 20:49
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 21:54   #4
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Według mnie B2477 to błąd konfiguracji modułu.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 22:05   #5
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

A sprawdź takie ustawienia: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 12:51   #6
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie B2477 to błąd konfiguracji modułu.
Pozdrawiam


faktycznie może coś w tym jest co mówisz bo lampka z poduch już normalnie gaśnie ale ten błąd dalej istnieje ,mam podejrzenia że to coś z elektropompą wspomagania bo ją wymieniałem kupiona z allegro ale bez naklejki a były dwa rodzaje z końcówką BF oraz BJ ,stara chodziła cichutko a ta teraz wydaje cichy gwizd ale to tylko moje podejrzenie więc może być zupełnie coś innego

Bump:
Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdź takie ustawienia: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


no i bingo zaskoczyło lampka gaśnie tak jak powinno ---Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masz dużego browara u mnie
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 14:58   #7
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Pompa wspomagania nie ma nic do tego. Sam zresztą już do tego doszedłeś.
Nauczka na następny raz zapisywać nie tylko konfigurację programem ale i robić zrzuty z wyglądu okienek. Widocznie jest jakiś problem z zapisaniem całej starej konfiguracji do modułu, natomiast nie ma problemu z ustawieniem na nowo wszystkiego.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 20:40   #8
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa wspomagania nie ma nic do tego. Sam zresztą już do tego doszedłeś.
Nauczka na następny raz zapisywać nie tylko konfigurację programem ale i robić zrzuty z wyglądu okienek. Widocznie jest jakiś problem z zapisaniem całej starej konfiguracji do modułu, natomiast nie ma problemu z ustawieniem na nowo wszystkiego.
Pozdrawiam

dokładnie jest tak jak mówisz ,ale człowiek się dopiero uczy od nowa pewnych nawyków bo ja za długo siedziałem w VAG-ach a tam to całkiem inna bajka ale jak dobrze wiedzieć że na pomoc zawsze można liczyć ,
programem bawię się dopiero 3 dni ale już wiem że na 100 % bez zrzutów niczego nie będę zmieniał ,ciekawe dlaczego nie zapisało całej konfiguracji tylko wywalało błąd a zaptaszkowanie normalnie zapisuje , ale najważniejsze że wsio bangla ,,pozdrówka
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 22:09   #9
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Trzeba by zapytać autora programu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale obstawiam że w konfiguracji zapisanej przez program jest jakiś numer z modułu, który się zmienił przez to że specjalista wgrał Ci zupełnie inny wsad do modułu a nie kasował błędu wypadku. Gdybyś to robił na swoim to wczytanie zapisanej całej konfiguracji powinno pójść. Zresztą teraz możesz się pobawić i sprawdzić czy tak jest.

Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 22:34   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

W konfiguracji modułu zapisanej przez program nie ma żadnego numeru modułu.
Opcja save/load akurat działa bez problemu.
Jedynym 'problematycznym' jest kolega berthold61 - uparł się, że będzie eksperymentował na układzie SRS. No to eksperymentuje...
Tyle, że trudno cokolwiek doradzać, jak nie wiadomo co kolega nacisnął a czego nie nacisnął...
Proponowałem wsparcie, ale kolega jest ambitny i zadeklarował, że woli sam to zrobić. No to mamy spory wątek o efektach intensywnej pracyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powodzenia!

BTW - akurat poduszki to najgorszy pomysł do tego typu 'wprawek' konfiguracyjnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napisałem to już koledze chyba kilka razy.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.