Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2020, 20:35   #161
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam.Panowie szybkie pytanko:Czy muszę odłączyć aku przy demontażu osłon słupka żeby kurtyna nie wypaliła?Dzięki za info.

MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:24   #162
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Szybciej byś odłączył aku niż napisał ten post...
Nie musisz aku odpinać
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:41   #163
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dzięki kolego radekg32 za info.Ale Twoje pierwsze zdanie jest zbędne.Nie mam kodu do radia a nie chcę ryzykować wpisywania kodu
i stąd moje pytanie.Pozdrawiam.
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:51   #164
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,504
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał MŁODZIAK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam kodu do radia
jakby to było w dzisiejszych czasach jakąś przeszkodą...

kiedyś i tak ten kod będziesz musiał poznać
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:02   #165
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Zgadza się kolego Antej-kiedyś muszę go poznać. Akurat kod na mojej wichurze to jest przeszkoda...A nie chce mi się jechać 40 km aby ktoś spisał mi kod.Jak ktos naprawia radia nie znaczy ,że ma dostęp do kodu. Chyba od tego jest forum ? Ale nie zaśmiecajmy tego forum bo to nie jest temat. Jak ktoś chce zabłysnąć to niech pisze na pw.Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:15   #166
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,504
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

problemy się rozwiązuje (czasem na odległość), a nie o nich biadoli

Dotyczy to również "zabaw" z jaśkami i dylematów "z prądem czy bez"

Brak kodu w radiu nie jest w ogóle problemem, wymaga jednak od właściciela radia chociaż minimum zaangażowania, chociażby w skorzystaniu z narzędzi forum.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:21   #167
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Tak,tak...
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2020, 09:31   #168
manaszk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2007-2014 MKIV kombi
Silnik: 2.0L Duratec FFV DOHC (145PS)
Rocznik: 05.06.2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Pozwolę sobie dodać parę fotek, powstałych przy okazji poprawiania po fabryce w kolejnym Mondeo:


1. zdjąć osłony słupków; Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. wyjąć przewody z gumek wylotowych przechodzących przez blachę do nadkoli - od strony kierowcy przez klapkę złącza diagnostycznego,
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., od strony pasażera po wyjęciu schowka, jest centralnie za tymi wtyczkami, trzeba ciąć matę wygłuszającą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przy okazji, cyknąłem zdjętą podsufitkę: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (raczej miejsce gdzie wylewało się z rynienki na podsufitkę), oraz ten nieszczęsny wężyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez manaszk ; 29-09-2020 o 09:37
manaszk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2021, 19:45   #169
niedziowiedz
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 20-02-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Hej Wam,

Jako, że prześledziłem wszystkie Wasze komentarze zabrałem się do pracy. Poprzednie opisy nie są doskonałe, dlatego jeśli ktoś chce się dokopać do przewodu odprowadzającego wodę z szyberdachu od strony pasażera to zapraszam.

W skrócie. Cała mokra podłoga pasażera + pasażera z tyłu. Zdjąłem słupek, zdemontowałem część podsufitki (trzeba zdemontować uchwyt (2x torx) + osłonę przeciwsłoneczną (2x torx), wyciągnąłem przewód z trzpienia i zacząłem dmuchać, podłączyłem nawet pompkę i nadmuchałem 6 bar, ale zator nie przechodził, w akcie desperacji wlałem nawet kreta - nie pomogło.
Zabrałem się za demontaż koła + nadkola. Po demontażu trzeba wsadzić łapę w kierunku podszybia, wyczujecie ręką wystający gumowy dzyndzel - to nasz odpływ.
Grzebałem w nim kablem, starą anteną CB, wyleciało trochę syfu, ale dalej odpływ nie był drożny.

Przeczytałem w postach, że można zabrać się za demontaż schowka. Tak też zrobiłem i leciałem na partyzanta, bo poprzednie opisy nie były precyzyjne. Ja Wam to ładnie opiszę.
Odkręcamy śruby mocujące schowek, bodaj 6x torx + 2x śruba 10 w górnej części schowka. Odłączamy 3 przewody - od lampeczki, od wtyczki AUX i od czegoś jeszcze w górnym prawym boku.
Naszym oczom ukazuje się plątanina przewodów i białe pudełko. Mocnym ruchem wyciągamy pudełko z mocowania (nic się nie uszkodzi, po prostu starannie to wyciągnąć) i nożem do tapet przeciąć wygłuszenie - od miejsca, gdzie było to białe pudełko do samego brzegu po prawej stronie.
Całość odgiąć, naszym oczom ukaże się kolanko wraz z przewodem. Kolanko wyciągnąć z dziury, w której jest osadzone i całość mamy gotową.

Ja to przepchałem jedną żyłą kabla elektrycznego. Złożyłem, odpływ drożny.

Kilka zdjęć wraz z opisem.
1. Moment tuż po zdemontowaniu pudełka i przecięciu poszycia na jego wysokości. Dostęp do mocowania kolanka w karoserii.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Miejsce zaznaczone czerwonym kółkiem - w tym miejscu osadzony jest przewód. Białe pudełko jest w miejscu oryginalnym, jeszcze niezdemontowanym.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez niedziowiedz ; 04-05-2021 o 19:48
niedziowiedz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2021, 19:51   #170
Wasky77
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 09-03-2021
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam,

W moim mam mokro od strony kierowcy cała podłogę i jakby bliżej drzwi. Jak, zaglądałem pod zlącze diagnostyczne to wygląda jakby kapało coś z góry ale nie kąpię tylko jakby woda podchodzi od dołu🤔

czy możliwe że to rurka tam przy złączu diagnostycznym czy jeszcze cos dalej szukać 🤦*♂️

Twoje zdj tam rurki mi dało do myślenia 😎

Z góry dzięki za pomoc

Cytat:
Napisał manaszk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwolę sobie dodać parę fotek, powstałych przy okazji poprawiania po fabryce w kolejnym Mondeo:


1. zdjąć osłony słupków; Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. wyjąć przewody z gumek wylotowych przechodzących przez blachę do nadkoli - od strony kierowcy przez klapkę złącza diagnostycznego,
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., od strony pasażera po wyjęciu schowka, jest centralnie za tymi wtyczkami, trzeba ciąć matę wygłuszającą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przy okazji, cyknąłem zdjętą podsufitkę: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (raczej miejsce gdzie wylewało się z rynienki na podsufitkę), oraz ten nieszczęsny wężyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wasky77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.