Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2014, 21:13   #1
mar83iusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Rozrząd- pasek czy łańcuch?

Witam wszystkich. Mam pytanie. W moim autku pracuje silnik 1,6 TDCI i teraz nie wiem czy rozrząd jest na łańcuchu czy na pasku. W jaki sposób to sprawdzić? Dodam, że auto jest z końca 2005 roku. Słyszałem, że rozrządy na łańcuchu są raczej bezobsługowe, to znaczy że trzeba wymienić jak zaczyna hałasować. Niedawno kupiłem mojego Forda i nie wiem kiedy ostatnio był robiony rozrząd. Widziałem w internecie zestawy do tego samego silnika i były to zarówno łańcuchy jak i paski. Teraz nie wiem co jest u mnie a pokrywy nie chcę odkręcać samemu bo mechanik później zawsze ma jakieś pretensje.

mar83iusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 21:21   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

masz na pasku rozrząd a wymienia się go co 200 000 lub 10 lat
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 21:24   #3
mar83iusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

Dzięki. Czyli w moim przypadku trzeba wymienić. Zwłaszcza, że nie wiadomo jaki na prawdę przebieg.
mar83iusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 11:51   #4
kon146
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk2 / Insignia / Astra II
Silnik: 1.8 TD / 2.0 CDTI / 1.4 16v
Rocznik: 1999 / 2012 / 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

No warto by wymienić.
kon146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 20:00   #5
mar83iusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

Nie będę ryzykował i wymienię. Orientuje się może ktoś ile może kosztować kompletna wymiana rozrządu z pompą wody? Części ok 600zł z wyższej półki kosztują. Dodatkowo chcę wymienić olej w silniku i filtr oraz olej w skrzyni (w skrzyni pewnie lepiej też od razu, prawda?). Cenę części łatwo sprawdzić jednak z robocizną różnie bywa. W innych autach sam robię takie rzeczy jednak tu nie będę ryzykował.
mar83iusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 08:25   #6
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

jak w innych autach sam robisz takie rzeczy to olej i filtr wymienisz sam i w tymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem gdzie mieszkasz i w jakim warsztacie chcesz wymienić rozrząd, zakładam że nie w ASO, w sieciówkach Norauto,Feuvert pewnie z 400 zł może więcej za samą robocizną, w zwykłym warsztacie u Stacha z paragonie pewnie z 300 stówy, ja u Stacha bez paragonu w swoimi Fusionie i Pugu 1.6 307 żony wymieniałem za 200zł, w 2 litrowym mam łańcuch, nie wiem jak to wygląda w 1.6TDCi ale pewnie nie wyszło by więcej jak 250, czy z pompą czy bez pompy cena taka sama będzie.

Ostatnio edytowane przez Ketzer ; 26-02-2014 o 08:28
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 19:27   #7
mar83iusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

Ok 300zł to może i nie wiele jeśli robota dobrze zrobiona. Miałem taki przypadek w rodzinie, że mechanik tak zrobił rozrząd, że rozwaliło silnik przy pierwszym uruchomieniu. Warsztat wychwalony ale naprawiał jakiś uczeń
mar83iusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 07:58   #8
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

Witam! Mam pytanie. Czy opłaca się dawać auto do wymiany rozrządu oraz pompy wody do mechanika nazwijmy to "nieautoryzowanego"? Starszy gość, zna się na robocie. Nie wiem tylko, czy ma odpowiednie przyrządy do zablokowania kół, aby nie pochrzanić faz rozrządu. Na pytanie czy wymieni rozrząd i pompę wody, lakonicznie odpowiedział że "tak, wymieni".
P.S. Słyszałem, że przestawienie koła nawet o jeden ząbek powoduje, że silnik gorzej pracuje, więcej pali, a nie zawsze zaświeci się kontrolka "check engine". Przestawienie, o którym tu piszę, daje objawy podobne do zużytej sondy lambda. Znam z autopsji taki przypadek z fiata albea. Do wykrycia przyczyny gorszej pracy silnika we wspomnianym fiacie doszedł dopiero specjalista elektroniki samochodowej.

Jeśli ktoś z was wymieniał rozrząd u nieautoryzowanego fachowca, niech podzieli się na forum własnymi doświadczeniami (ford fusion 1,4 16V duratec 80KM).

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 28-02-2014 o 09:08 Powód: dodatkowe dane
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 11:59   #9
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

ja wymieniałem 2 lata temu u właśnie takiego mechanika, w garażu przydomowym, dostałem go z polecenia, że paru osobom z pracy auta serwisuje, najpierw robiłem u niego jakiś błahostki, typu wymiana płynu hamulcowego, potem chlodniczy, jakiś stabilizator, trochę go poznałem, on mnie już kojarzył, i dopiero wtedy się zdecydowałem u niego na rozrząd. Odpukać przez 2 lata jeżdżę. Natomiast raczej bym się nie pchał do takiego mechanika z rozrządem na pierwszy ogień.
Tu się liczy doświadczenie,spokój,czas więc że to starszy gość to plus, widziałem jak młodzi mechanicy w ABC w Krakowie się moim autem zajmowali to mi włos wychodziłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przestawić Ci o ząbek mogą i w ASO, tu decyduje staranność pracy mechanika a nie wygląd warsztatu, kombinezon czy pieczątka.
Co innego z reklamacją, ale przysłowiowy pan starszy nie oleje Cię jak wrócisz z reklamacją. On się też urzędu skarbowego boiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nagrywam z ukrycia telefonem moment zdania i odbioru auta, no i zapłaty za fuchę, tak na wszelki wypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 13:32   #10
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Rozrząd- pasek czy łańcuch?

Dokładnie!!! Mi właśnie w ASO źle rozrząd założyli w Escorcie (nie wyregulowali napinacza).

Grunt to sprawdzony "Zdzicho".
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.