Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2013, 08:02   #11
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
W zimie trochę więcej, bo trzeba troszkę wcześniej odpalić auto i odskrobać szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - bardzo krótkie trasy.
Największy błąd jaki może być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odpalasz , czekasz z 20 sek. i jedziesz , bo silnik najlepiej nagrzewa się na umiarkowanych obrotach a nie na 1000 obrotów .

LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 18:48   #12
sebo2876
ford::average
 
Avatar sebo2876
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fusion i Skoda Fabia II 1.4 TDI
Silnik: 1.4 benzyna + gaz
Rocznik: 2006
Postów: 50
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

Święta prawda nie nic gorszego jak grzać auto na wolnych obrotach

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 31-08-2014 o 19:35 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi swoich poprzedników - pkt. 7 Regulaminu Forum.
sebo2876 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 19:35   #13
teegoat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2013
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6i
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

Szczerze mówiąc swojemu stylowi jazdy zarzucić zbyt nie mogę: hamowanie silnikiem to raczej u mnie norma, generalnie od hamulca stronię jak nie trzeba, 2.5 tysiąca obrotów staram sie w normalnych warunkach nie przekraczać, samochód nie chodzi na dłuższych postojach bo po co zanieczyszczać środowisko... Raczej oszczędniej już sie nie da...
teegoat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 12:22   #14
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

tak....ale koledzy Ci dobrze radzą......tu nie chodzi o zużycie paliwa tylko o zużycie silnika jak go grzejesz na wolnych obrotach, dłużej się zagrzewa czyli dłużej pracuje w warunkach dla niego niekorzystnych......od razu ruszasz to szybciej ci się zagrzeje- czyli lepsze smarowanie, no i mniej paliwa przy okazji spalisz....no i silnik w lepszej kondycji będziesz miał.
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 20:29   #15
zciwo
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2012
Model: fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

Te wasze auta to palą mało. Mój pali 12 gazu w mieście, a nie wydaje mi się żebym miał ciężką nogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zciwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 14:45   #16
vatazhka
ford::beginner
 
Avatar vatazhka
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Model: Fusion 2002
Silnik: 1.4L Duratec 16V EFI DOHC
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie

Wydaje mi się, że "jazda po mieście" albo "koło domu" nie zawsze oznacza to samo. Ja swoje 5 km do pracy zwykle jadę 30 minut, bo 20 minut spędzam w korku i spalanie mam wówczas około 12 l / 100 km. Tę sama trasę w nocy - bez korków i świateł - pokonuję w 10 minut przy spalaniu 7,5 l / 100 km. Więc jeżeli masz po drodze dużo świateł, korki i do tego pod górkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to spalisz więcej niż ktoś, kto jedzie cały czas ze stałą prędkością po poziomej jezdni.

Ostatnio edytowane przez vatazhka ; 24-10-2013 o 17:14
vatazhka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 17:06   #17
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

vatazhka w 100% trafna uwaga. Dlatego napisałem też wcześniej, że "jak dla mnie" w mieście jest ok.
Moje autko spala jakieś 6,6 ~ 7 l w trasie (autostrada, krajówki, trochę miasta), przy prędkościach max takich jak pisałem wcześniej. Przy 140 - 150 km/h to już ta 8 spokojnie pęka.
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 17:53   #18
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

Ja mam fusion 1,6 +, posiadam go od kilku tygodni dziś zrobiłem pierwszy test tankowania po 100 km i szok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 11,8 litra !

Po zakupie samochodu zostały wymienione wszystkie płyny, pompa rozrząd, świece przewody, dokładnie 1 tydzień temu.

Dodatkowo mechanik dokładnie obejrzał samochód + podłączenie komputera i wszystko jest ok, tylko to spalanie coś za duże.

Styl jazdy dość umiarkowany bez szaleństw i obciążenia auta, ciśnienie w oponach sprawdzone i jest zgodnie z tabliczką.

Auto jeździło przez to 100 km w trybie mieszanym 50 km miasto 50 km trasa.

Auto jest żwawe nic nie zamula, można powiedzieć, że aż wyrywa się do jazdy.

Jedynie co przeczytałem w poprzednim poście to też słyszę syk powietrza z otwieranego baku ale według mnie to jest normalne zjawisko. chyba ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A już się cieszyłem, że naprawdę pali max 8Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 14:30   #19
plucio
ford::beginner
 
Avatar plucio
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: fusion
Silnik: 1.6 ben
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

Cytat:
Napisał teegoat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mówiąc swojemu stylowi jazdy zarzucić zbyt nie mogę: hamowanie silnikiem to raczej u mnie norma
Jak się hamuje silnikiem to on pracuje na sucho albo dostaje paliwo ?
plucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 16:00   #20
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: 1.6i wysokie spalanie

Tak było w przypadku silników dwusuwowychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A w fordach od pewnego czasu są troszkę nowsze konstrukcjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odpowiadając na pytanie: Nie nie pracuje na sucho, bo masz w silniku olej, silnik teoretycznie nie pobiera wtedy paliwa.

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 31-08-2014 o 19:35 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi swoich poprzedników - pkt. 7 Regulaminu Forum.
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , paliwo , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.