Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2010, 14:47   #1
piotrekopole
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: opole
Model: focus
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 42
Domyślnie Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Witam. Od jakiegoś czasu w trakcie jazdy na nierównościach dochodzą z tyłu auta dźwięki jakby lekkiego dzwonienia (nie wiem jak dokładnie opisać ten dźwięk). Auto było pod tym kątem sprawdzane chyba ze 2 godziny w ASO i nic nie znaleźli. Sprawdzone zawieszenie więc przeguby itp raczej odpadają. Na równej drodze nic nie słychać. Ciekawe jest też że jak na tylnej kanapie ktoś siedzi to dzwonienie występuje rzadziej (sprawdzałem tylną kanapę i nie wygląda na to że to ona jest odpwiedzialna za dzwonienie) Jakieś pomysły?
Pozdrawiam

piotrekopole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 15:51   #2
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

W moim kombi dzwoniła osłona na tylny tłumnik ta aluminiowa,po wyrzuceniu przestało.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 16:30   #3
piotrekopole
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: opole
Model: focus
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 42
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim kombi dzwoniła osłona na tylny tłumnik ta aluminiowa,po wyrzuceniu przestało.
Dzięki za szybką odpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do tłumika to raczej bym wykluczał bo był sprawdzany na całej długości odnośnie luzów, ocierania itp i nic nie było słychać. To 'dzwonienie' jest nieregularne, tzn, raz dzwoni a innym razem na tych samych dziurach już nie więc tym bardziej jest to dziwne...
piotrekopole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 06:25   #4
mart12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

U mnie było podobnie, też sprawdzałem tylne zawieszenie w stacji diagnostycznej na szarpakach itp. i też nic nie znaleźli - a okazało się, że to jednak łączniki stabilizatorów. Pobujaj samochodem na boki - czy coś z tyłu słychać.
mart12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 06:39   #5
mr_swistak
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Hej
to może ja dorzucę swoje 45groszy... miałem podobny kłopot
- zawieszenie milion razy oglądane i w końcu sam znalazłem co to jest a mianowicie stukały o siebie delikatne przewody paliwowe... jeden z nich zostal oklejony uszczelka piankowa i w aucie cisza...
Może warto sprawdzić bo u mnie tez jak tyl był bardziej obciążony to pukało dzwoniło mniej a jak jeździłem na pusto bo bruku to miałem w aucie na tyle terkoczący odgłoś...
życzę powodzenia w poszukiwaniach (może nie być łatwo ja pooklejałem bagaznik, koło zapasowe, rozebrałem tylne drzwi a to taki banał był no ale teraz cisza)
pzdr
mr_swistak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 08:16   #6
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Obstawiam łączniki stabilizatorów.
Jak długo można jeździć z takimi "uszkodzonymi" łącznikami stabilizatorów (przedni prawy)?
Czy jest to usterka wymagająca pilnego "naprawienia"??
Pozdrawiam
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 09:32   #7
piotrekopole
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: opole
Model: focus
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 42
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Męczę się z tym problemem od długiego czasu i też przerabiałem jazdę bez koła zapasowego i lewarka w bagażniku, jazdę w bagażniku itp. tyle że bez lokalizacji 'dzwonieia'. Pomysł z łącznikiem stabilizatorów ciekawy tyle że przy bujaniu auta narazie nic nie słychać. No chyba że przez tą deszczową pogodę łączniki na chwilę zamilkły więc dla pewności jutro jeszcze raz pobujamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mr_świstak - w którym miejscu obklejałeś te przewody? Chodzi mi o lokalizację.
piotrekopole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 11:59   #8
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Ktoś Ci już wyżej podpowiedział tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałeś, nie sprawdzaj tłumika lecz osłonę termiczną. Wystarczy że jedne mocowanie jest urwane a brzęczy jak cholera (nie widać żeby coś wisiało dlatego że trzyma się na reszcie mocowań ale wystarczy w nią puknąć i zobaczysz jak "dzwoni" o podwozie.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 16:25   #9
mart12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Jeszcze a'propos osłony termicznej: też przerabiałem ten temat tylko u mnie nie było tego słychać w czasie jazdy (ja przynajmniej tego nie słyszałem) a przy mocniejszym zamykaniu tylnych drzwi (stojąc na zewnątrz auta), było słychać takie może półsekundowe zanikające "dzyyyyń, dzyyyń, dzyyń, dzyń". Spróbuj mocniej puknąć drzwiami, oczywiście bez przesady :-)
mart12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 20:02   #10
jacekn74
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dziwne dzwonienie z tyłu auta na nierównościach

Witam miałem podobna sytuację w swojej foczce kombi i po wielu sprawdzeniach wyszło, że stuki dochodzą z tylniej prawej strony. Winowajcą była linka hamulca ręcznego, która wypieła sie z zatrzasku i uderzała o podwozie.
jacekn74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.