Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2016, 08:48   #1
Kendzyboss
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 03-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: ford focus mk2 hatchback
Silnik: 1.6 benzyna 100 km
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Błędy świecące się kontroli oraz zalanie świec po opadach

Szanowni Państwo
Posiadam auto Forda Focusa mk2 hatchback 1.6 benzyna 100 km z 2008 roku.
Mam kilka problemów z którymi do końca nie mogę sobie poradzić, a także mam wrażenie, że mechanicy z którymi współpracuję także nie do końca mogą wyeliminować pojawiające się błędy mianowicie:
od jakiegoś czasu zapala mi się czerwona kontrolka wykrzyknik w zębatym kole oraz do tego dochodzi kontrolka lampka kontroli stabilizacji toru jazdy...
W momencie gdy zapalą się te kontrolki samochód traci moc i staje się mułowaty.

Kontrolki te zapalają się tylko czasem przy dynamicznym przyspieszaniu i obrotach powyżej 3 tys. na 2 lub 3 biegu, choć nie zawsze, nie jest to regułą choć ostatnio coraz częściej. Mało tego zdarza się czasami, że na jakąś chwilę zapalą się wszystkie możliwe kontrolki.
Generalnie kontrolki gasną po ponownym odpaleniu silnika, ale problem ciągle wraca.
Druga sprawa to taka, że podczas dużych opadów zdarza się, że do świec dostaje się bardzo dużo wody i samochód nie działa poprawnie. Rozwiązaniem problemu jest wysuszenie świec wylanie z nich wody, ale nie wyobrażam sobie robić tego zawsze po większych opadach. Czy jest jakiś sposób żeby to rozwiązać czy możliwe, że mam problem z nieszczelnym podszybiem?

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie ewentualne podpowiedzi i rady.
Bardzo mi zależy na tym, żeby samochód działał poprawnie, być może ktoś z Was miał podobne problemy z autem i w jakiś sposób je rozwiązał. Osobiście nie jestem wielkim znawcą samochodowym i liczę na pomoc będę wdzięczny.

Dziękuję i Pozdrawiam

Kendzyboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 14:10   #2
longer007
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Focus II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błędy świecące się kontroli oraz zalanie świec po opadach

Cześć co do wody na silniku/świecach po opadach deszczu to rozwiązanie jest tylko jedno, wyciągnij spryskiwacze z maski i je uszczelnij np. silikonem. Miałem to samo, po każdym deszczu kałuża przy wtryskach, po uszczelnieniu już problem nie występował.
longer007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 07:35   #3
Looq
ford::beginner
 
Avatar Looq
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: WWL
Model: Focus III FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Błędy świecące się kontroli oraz zalanie świec po opadach

Co do kontrolek to miałem podobnie już w zeszłym roku - wykrzyknik i ESP. Teraz świecą się wszystkie kontrolki podczas jazdy, opadają wskazówki - objawy wskazują na zegary - ja mam przedliftowe w polifcie - wymiana na poliftowe ew. reanimacja zimnych lutów - jest też kilka tematów na forum
Looq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 10:45   #4
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Błędy świecące się kontroli oraz zalanie świec po opadach

Według mnie z cieknącymi spryskiwaczami nie ma co sie babrać z silikonem, są lepsze rozwiązania jak np:
-dodatkowa pokrywa silnika z volvo (moje rozwiązanie na zdjęciu)
-spryskiwacze z focusa po lifcie
-wygłuszenie maski z diesla
Co do kontrolek na desce to komputer zapisał jakieś błędy ? może to wskazywać na zimne luty ale najpierw trzeba spróbować odczytać te błędy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1704.jpg (91.6 KB, 20 wyświetleń)
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.