Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2012, 11:04   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Cytat:
Napisał b2quattro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtku, ja się nie obrażam, ale tyle co ja z tym autem się nawojowałem i kasy wpakowałem, i nie mogę jechać to szkoda pisać, bo pomyślisz, że świr jestem..
W każdym aucie, a w tym trochę bardziej skomplikowanym tym bardziej - są rzeczy które w amatorskich warunkach da się zrobić i są problemy nie do przeskoczenia. Bo brakuje wiedzy, doświadczenia i narzędzi.
Ja pewne rzeczy wiem jak zrobić - a pewne nie. I wtedy jadę tam, gdzie wiem, że mi pomogą. Wiadomo, że to kosztuje - ale uważam, że za prawdziwie profesjonalną pomoc opłaca się zapłacić każde pieniądze - zamiast szarpać się samemu, marnując czas, nerwy i pieniądze.
Jak by co - służę namiarami...

Ile ja kasy włożyłem w 2,0/tdci - to i tak nikt nie uwierzy. Ale przynajmniej auto... jeździ.
I pocieszam się, że jak przeglądam fora innych marek - to dopiero widzę, że nie wdepnąłem najgorzej... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

================

Odpaliłeś auto na samostarcie?

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-12-2012 o 11:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 10:23   #22
alesee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2012
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

---

Ostatnio edytowane przez alesee ; 16-07-2013 o 10:30 Powód: pomylony model samochodu :)
alesee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 00:26   #23
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak przeglądam fora innych marek - to dopiero widzę, że nie wdepnąłem najgorzej...
OK !!!
Zupełnie jak u mnie na przeglądzie ... Panie, Twoja Toyota na Honsiu była robiona - tu się nic ( prawie ) nie psuje > pieczątka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście Twoją zasługą jest dobre obeznanie tematu i DBAŁOŚĆ !!! Dlatego nie wdepnąłeś. No ... może jeden korbowód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 10:42   #24
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Witam
Podepnę się pod temat gdyż mam podobny problem z tym że auto nie gaśnie.
Pytanie brzmi czy aby wymienić ten zaworek strat/stop w Lucas Epic jest konieczność wyjęcia pompy? Dostęp jest od strony podszybia. Czy po wymianie tego zaworku należy odpowietrzyć pompę no i w ogóle czy da się to zrobić samemu?
Pozdrawiam
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 14:17   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Da się samemu, bez wyjmowania pompy. Niektórzy używają lusterka. Ja to robiłem ponad 20 lat temu (bez lusterka), więc szczegóły wyparowały z pamięci.
Jeżeli nie zakręcisz pompą przy wyjętym zaworze, pompa się w zasadzie nie zapowietrzy. Tą niewielką ilość powietrza przetłoczy od razu.

Problemem jest rozpadająca się gumka twornika zaworu, czasami narobi kłopotu jeżeli jej resztki zablokują jakąś zwężkę (dyszę) w pompie...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 15:31   #26
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Dzięki za odpowiedz.
problemem jest też rodzaj tego zaworku, tu jest ten z forum Transita:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tu natomiast jest jakiś 2 rowki a nawet 1 rowek, co to ma znaczyć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
po za tym brak tu uszczelek i sprężynki które najprawdopodobniej trzeba wymienić.
Pozdrawiam
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 17:09   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Wątek o Epicu był pisany w 2010 roku. Wtedy też - ponieważ temat był bardzo aktualny - można było sporo informacji zdobyć. Wg moich ówczesnych informacji z różnych hurtowni twornik Delphi 9160-562B jest do Transita. Firmy naprawiające pompy żadnych informacji nie udzielały (i tak jest nadal). Z wiadomych względów...
Generalnie tematu do końca nigdy nie rozgryzłem. W opisie starszej wersji EPIC-a który przetłumaczyłem z angielskiego i jest on zamieszczony na Forum, piszą że zawór start-stop uruchamiany jest stacyjką - otwiera i zamyka dopływ paliwa do pompy. Czyli sygnał albo jest, albo nie ma. Ale piszą o zmodyfikowaniu zaworu (inny twornik) i innym sposobie sterowania nim w latach późniejszych - steruje nim PCM. W innej instrukcji EPIC-a (link jest zamieszczony na Forum) piszą z kolei o sterowaniu zaworu start-stop sygnałem PWM, czyli sygnałem o stałej częstotliwości, ale o zmiennym czasie trwania impulsu. Prawdopodobnie jest to opis działania układu po modernizacji zaworu (w 1994 roku). Logika podpowiada, że przy sygnale PWM mniejsza masa twornika na pewno jest korzystniejsza - tak pod względem precyzji działania jak i trwałości. Czyli w tym późniejszym wykonaniu zawór nie tylko odpowiada za zatrzymanie silnika, ale także uczestniczy w kształtowaniu ciśnienia wewnętrznego paliwa w pompie.

Ilość różnych wykonań twornika wynika z tego, że EPIC był stosowany w wielu różnych autach wielu marek - począwszy od Mercedesa, skończywszy na Citroenie...
Na twoim miejscu szukałbym twornika Delphi 9160-562B, najlepiej w zestawie naprawczym ze sprężynką i oringiem. Czy uda ci się kupić - tego nie wiem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 17:44   #28
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Wątek z 2010 czytałem jest bardzo pomocny i rozjaśnia temat bo nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia. Po lekturze i cennych uwagach trzeba rozebrać to ustrojstwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wymienić co trzeba (chyba bardziej nie zepsuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Aleks1 ; 21-08-2018 o 17:47
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 10:38   #29
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

A więc wymiana odbyła się pomyślnie choć sprężynka od twornika miała inne plany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na poważnie to twornik który został wymieniony nie posiadał gumki z tym otworkiem wielkości łebka od szpilki, chyba przy demontażu gdzieś spadł. Sam twornik jest zupełnie inny od tego wymienionego, ale to nie ma różnicy bo autko pracuje prawidłowo. Pierwsze odpalenie po wymianie odbyło się bez problemów ale dopiero za trzecim zapaleniem silnika błędy zniknęły i autko jeździ tak jak przed awarią.
Pozdrawiam
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 15:38   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam twornik jest zupełnie inny od tego wymienionego
Mógł być już wymieniany...
Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za trzecim zapaleniem silnika błędy zniknęły i autko jeździ tak jak przed awarią.
Być może był lekko zapowietrzony. Wielu użytkowników na awarii twornika padło i z jego powodu zamienili układ wtryskowy EPIC na mechanicznego Boscha...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-08-2018 o 09:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.