Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2016, 16:15   #981
RavPL
ford::beginner
 
Imię: Rav
Zarejestrowany: 17-08-2013
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/6
Postów: 10
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Się dalej zastanawiam nad wyborem kamerki - jakby ktoś miał za niedługo zamontowaną A119s w mk3 przy lusterku proszę o foto.

RavPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 12:47   #982
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Co do kwestii wyboru pomiędzy A119 a A119S, to moim zdaniem decydujące znaczenie ma to w jakich warunkach się jeździ - istotna różnica pomiędzy tymi rejestratorami dotyczy nagrań nocnych. Obydwie dobrze sobie radzą z obrazem w części kadru oświetlonej światłami samochodu lub latarni. Wg mnie w tym zakresie jedyną różnicą jest temperatura barwowa, z tym że A119 ma cieplesze kolory, co może się bardziej podobać niż wpadajace w odcienie niebieskiego kolory na filmach z a119S. Ale sensor od Sony robi robotę w ciemnych częściach kadru- tam gdzie a119 rejestruje już ciemne plamy a119s daje jeszcze radę. Dlatego jeżeli ktoś dużo jeździ po zmroku w trasach albo mieszka poza miastem, gdzie nie ma oświetlenia ulicznego to nie powinien się zastanawiać tylko brać a119s. Dla pozostałych to raczej kwestia budżetu na rejestrator i tego czy wolą mieć obraz w cieplejszych barwach czy bardziej niebieskawych. Co do nagrań dziennych, to na forum dashcamtalk osoby od viofo pisały przed wypuszczeniem a119s, że wcześniejszy model ma trochę lepszy obraz za dnia, ale później stwierdzili, że okazuje się że a119s jest jednak lepsze niż a119 - nie wiem ile w tym prawdy a ile marketingu. Trzeba by było porównywać surowe nagrania.
Jest natomiast jeszcze jedna kwestia- problemy z zasilaniem poprzez moduł GPS w a119, które niestety nie są takie rzadkie i o czym jest trochę wątków na forum dashcamtalk. Sam mam a119 i niestety mój egzemplarz nie działa dobrze- gdy wtyczka usb jest podłączona do modułu gps przez ok. 10 min rejestrator nagrywa ok, po czym zaczyna się co chwilę restartować. Po podłączeniu zasilania bezpośrednio do kamerki wszystko jest ok, gps również wtedy działa. Przyczyną jest podobno problem z taśmą pomiędzy płyta główna a stykami na obudowie służących do połączenia z modułem gps. Nie wiem tylko czy a119S jest wolne od wady w tym zakresie, bo tego na forum dashcamtalk nie weryfikowałem.

Co do mocowania na szybie, to moje plany w zakresie miejsca, w którym chciałem ją przyczepić również musiałem zmienić. Początkowo chciałem ją przykleić na wykropkowanym polu, tylko żeby obiektyw by poniżej tego nadruku i jak najbliżej środka szyby. Okazało się że nie jest to dobry pomysł, ponieważ mam czujnik deszczu, którego obudowa w związku z szerokimi kątami obiektywu wchodziła w kadr zajmujac spora część obrazu a sytuacji nie poprawia podstawka gps, bo po zamontowaniu na niej rejestratora jego obiektyw oddała się o szyby. Ostatecznie rejestrator przyklejiłem po prawej stronie lusterka tak, że górna krawędź modułu gps jest na równi z nadrukiem na szybie przy końcu poziomej cześci tego nadruku. Siedząc za kierownicą lusterko w całości zasłania mi rejestrator. Z zewnątrz też nie zrzuca się on specjalnie w oczy, raz przez odbicia na szybie (rejestror jest trochę od szyby odsunięty), dwa dlatego że jest on zamontowany na tle lusterka wstecznego.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 02-01-2017 o 12:50
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 13:24   #983
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Tutaj jest fajny filmik
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ten Goluk T3 też wygląda ciekawie.

Ostatnio edytowane przez Voku ; 02-01-2017 o 13:32
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 13:58   #984
whispers
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Kraków
Model: s-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

MaXyM czy już podłączyłeś sprzęt na stałe?
Jeśli tak, to czy mógłbyś się pochwalić i wrzucić jakieś fotki z opisem jak i gdzie się podpoiłeś?
Co prawda mam S-maxa ale to pewnie nie wielka różnica.
Z góry dziękuje.
Dzięki również za cenne pierwsze spostrzeżenia i uwagi.
whispers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 16:20   #985
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Panowie jest jakaś sensowna kamerka w przedziale 300-400zł? Myślałem nad xiaoyi yi dash camera ale te problemy w ciepłe dni mnie zniechęca.
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 17:15   #986
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał whispers Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaXyM czy już podłączyłeś sprzęt na stałe?
Jeśli tak, to czy mógłbyś się pochwalić i wrzucić jakieś fotki z opisem jak i gdzie się podpoiłeś?
Co prawda mam S-maxa ale to pewnie nie wielka różnica.
Z góry dziękuje.
Dzięki również za cenne pierwsze spostrzeżenia i uwagi.
Podlaczylem. Jeszcze jestem w pracy, wiec media wrzuce pozniej.
Tak na szybko

  1. problemow z zasilaniem przez modul GPS nie ma (jak pisalem wczesniej jest to podobno nowa wer. modulu, wiec moze ulepszona)
  2. 128GB karta Kingston dziala (sformatowana w kamerze)
  3. widocznie rozmyty (choc bez tragedii) obraz przy lewej i prawej krawedzi kadru. Chyba im bardziej blizej rogu tym gorzej. lewa strona jakby bardziej niz prawa. Ale nadal jest nieporownywalnie ostrzejszy od G1WH
  4. najwiekszy problem to drzenie obrazu. To bylem zdziwiony, jak nagranie zrealizowane w stojacym aucie podskakiwalo w rytm muzyki. A nie bylo glosno. Oczywiscie drzy tez w trakcie jazdy po kostce brukowej etc. Na DCT dostalem odpowiedz ze jest luz miedzy kamera a modulem GPS, zeby wkleic cos miedzy, po przeciwnej stronie modulu niz zlacze zasilania.
  5. Naciskajac przyciski kamerka sie ugina. unkt podparcia na module GPS jest poza obszarem dzialania sily nacisku. Ugiecie nastepuje chyba dzieli elastycznosci polaczen elektrycznych na zlaczu zasilania.
  6. Jakosc dzwieku jest gorsza niz w mojej dwuletniej G1WH (bardziej stlumiony)
  7. Chwalony wczesniej za zgrabnosc zasilacz ma mala wade: trzyma sie w gniezdzie zapalniczki tak ledwo ledwo. Wystarczy lekko pociagnac za kabel i sie wysuwa. Ale ma ladna niebieska diode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  8. Szyba w MDO jest tak nachylona (w SMax tez), ze b niewygodnie jest korzystac z wyswietlacza w kamerce (ten patrzy b. w dol)

To tyle na razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 04-01-2017 o 17:17
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 18:48   #987
whispers
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Kraków
Model: s-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

a nie kupowałeś dodatkowego zasilacza, żeby pochować kable?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
whispers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 18:49   #988
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Ja z mojej strony dodam natomiast:

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najwiekszy problem to drzenie obrazu
U mnie też drży ... i to mnie dość mocno denerwuje.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zasilacz ma mala wade: trzyma sie w gniezdzie zapalniczki tak ledwo ledwo
Z tym się nie zgodzę, u mnie trzyma lepiej niż poprzednia ładowarka kupiona na potrzeby ładowania telefonu. Pewnie zależy to bardziej od gniazda aniżeli samej ładowarki. Fakt że nie będę z niej docelowo korzystał, bo i tak podłączę kamerkę na stałe, nie zmienia pozytywnego odczucia.

Dodatkowo stwierdzam, po kilku dniach testów, że funkcje LDWS i FCWS działają jak im się podoba. Przekraczając linie urządzenie nie reaguje wcale, raz udało mi się sprawić aby zadziałała ta funkcja. Natomiast ostrzeżenie przed kolizją z poprzedzającym autem to czysta kpina, auto się oddala a to mi piszczy że zbliżam się zbyt szybko, nastepnie nic przede mną nie ma a piszczy że będzie kolizja, a że pisk urządzenia dość przeraźliwy to i wyłączyłem te opcję.

Poza tym kamerka bardzo fajna, łatwa w obsłudze, dyskretna a jakość obrazu bardzo dobra (aczkolwiek po opiniach spodziewałem się "wodotrysków", 4K, OLED i innych takich tam ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 19:02   #989
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał whispers Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie kupowałeś dodatkowego zasilacza, żeby pochować kable?
kupowalem. Rok temu.. i nie mialem czasu/okazji sie za to zabrac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 19:12   #990
whispers
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Kraków
Model: s-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

a to szkoda, bo na to najbardziej liczyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
whispers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.