Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2012, 10:09   #981
Michal55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI @130
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Wymienilem to kolko u siebie profilaktycznie na INE od benzyny, pasowala idalnie po odcieciu pierscienia z alternatora.

Za INE made in Germany zaplacilem 270zl, sa tez tansze INY ale tam pakowane moze byc juz cokolwiek.

Mimo ze nie mialem jakis stukow slysze ze auto jest wyraznie cichsze jesli mozna tak powiedziec o TDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a napinacz nie ma praktycznie zadnej pracy.

Michal55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2012, 13:25   #982
edim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Model: MONDEO Mk III
Silnik: 2.0 TDCI 115/140KM 330Nm
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam kolegów.
Chciałem podzielić się wrażeniami po zamontowaniu sprzęgiełka alternatora. Nic innego nie wymieniłem, choć myślałem jeszcze nad kołem pasowym wału. Zamontowałem koło ze sprzęgiełkiem z firmy Bendiks z Łomianek pod Warszawą - koszt 110zł (jest to ich wyrób z niemieckich części). Po montażu wreszcie nastała upragniona cisza - potwierdzam cudowne działanie tego elementu!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 16:47   #983
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

rowniez zamontowalem sprzegielko od benzyny, ale wymienilem takze napinacz bo juz do niczego sie nie nadawal. jest ciszej, brak wzbudzania sie na luzie, delikatniej startuje i wygasza sie auto. jak na razie jestem zadowolony.
pierwsza rolka niby od benzyniaka nie pasowala takze uwaga. na szczescie z forum mialem spisany numer (jesli sie nie myle to 534 74 00) i ta pasowala po ingerencji w obudowe alternatora

do wymiany zmusil mnie halas, ktory powrocil 5kkm po poprzedniej wymianie ukladu paska klinowego. dodatkowo kiedys parkowal obok mnie inny mondek i tak przyjemnie mruczal mu "tylko" silnik, ze postanowilem na gwiazdke zrobic sobie i autku taki prezent Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 22:03   #984
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam, czy mogę zakupić taki alternator z ktorego sprzęgielko bedzie pasowało do mojego 2.0 TDCI?
dzieki pozdrawiam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez lukas810 ; 08-03-2012 o 12:06
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 12:51   #985
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał lukas810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy mogę zakupić taki alternator z ktorego sprzęgielko bedzie pasowało do mojego 2.0 TDCI?
dzieki pozdrawiam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chcesz kupić używany alternator tylko po to żeby przełożyć z niego kółko ze sprzęgiełkiem czy masz padnięty altek i chcesz wymienić całość? Jeśli opcja pierwsza to wg mnie bez sensu - lepiej kupić samo nowe kółko i mieć pewność jego sprawności.
W drugiej opcji, niech wypowie sie ktoś będący bardziej w temacie.

Edit: Tak na marginesie, czy koledzy mają na swoich alternatorach takie rury doprowadzające powietrze? U mnie jest sam plastik.

Ostatnio edytowane przez etaks ; 08-03-2012 o 12:54
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 16:33   #986
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał etaks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Edit: Tak na marginesie, czy koledzy mają na swoich alternatorach takie rury doprowadzające powietrze? U mnie jest sam plastik.
To nie jest rura doprowadzająca powietrze. Ten plastik jest po to aby woda nie dostała się do altka i przy okazji odprowadza ciepło.

Jeśli się pomyliłem, proszę mnie poprawić.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 17:24   #987
bax75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 27
Smile Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał lukas810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy mogę zakupić taki alternator z ktorego sprzęgielko bedzie pasowało do mojego 2.0 TDCI?
dzieki pozdrawiam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
możesz kupić ten alternator i wsadzić go zamiast swojego .
bax75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 10:23   #988
jaho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: koszalin
Model: focus
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

witam i mam pytanie rok temu wymieniłem napinacz, pasek , rolki i mała dwumasę po przejechaniu około 10 tyś km z prawej strony silnika w okolicy paska po uruchomieniu słychac taki wyraźny hałas w formie tykania zarówno na wolnych obrotach jak i wysokich.Kilka dni temu (jednorazowy przypadek ,który narazie sie nie powtórzył) było słychać pisk paska klinowego podczas jazdy , czy może to byc koło pasowe alterantora ( tak mi sugeruje znajomy mechanik) czy może znowu pada mi napinacz ?
jaho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 10:29   #989
eden1001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

kiedys czytałem cały watek ale nie wiem gdzie teraz to odszukac

dzisiaj jade do mkechanika z tym kołem pasowym
możecie podsunac jakie w koncu kupic koło pasowe i na jakie na zamienic to na alternatorze?
moze jakies numery fabryczne?

jestem w pracy i nie bardzo moge czytac znowu cały ątek

zamierzam wymienic czły układ
rolki koło pasowe napinacz i koło na altku
dziki za szybka odpowiedz....
eden1001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 20:25   #990
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... zdjąłem dekielek ze sprzęgiełka i zauważyłem smar, który "wyszedł" z tego elementu. Czyli najprawdopodobniej zawiodła jego szczelność i przez to zaczęło terkotać i piszczeć.
Ja miałem założoną rolkę, na której widnieje napis "BRAZIL 5429 301010 ZEN".

PS
Będąc w zeszłym roku w zakładzie elektrycznym, gdzie dokręcali mi sprzęgiełko do altka specjalnym kluczem jego szef powiedział mi o kiepskiej jakości brazylijskiego produktu. Ale, że byłem zadowolony z zakupionego i założonego kółka to jego opinię zignorowałem. Teraz z perspektywy czasu i przejechaniu przez ten czas około 5000km muszę mu przyznać rację.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sobotę ponownie założyłem sprzęgiełko na alternator, ale już nie BRAZIL lecz jakieś germańskie od Fiata. I znowu zajefajny brak terkotania.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.