Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2016, 20:15   #931
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

dzięki za wskazówki ale już niestety go nie ma. Ale mam kolejny który jest dostępny i nad nim bardzo mocno się zastanawiam. Czy w tych silnikach występują DPF i inne wynalazki?

Nie wyobrażam sobie auta z napędem na tył. Przez tyle lat jeździłem z napędem na przód więc tylko takiego szukam.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 09:02   #932
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

To jest już silnik z układem wtryskowym Siemens. To są te silniki, w których w ramach akcji serwisowej zmieniano wszystkim pompy olejowe. Trzeba być czujnym i sprawdzić, czy auto brało udział w akcji serwisowej, a jeśli nie, to od tego zacząć.
Była też zdaje się druga akcja serwisowa - "akcja tłok" - zmieniano soft, tak by silnik był mniej narażony na spalanie stukowe (pękające tłoki). Nie pamiętam już, w których rocznikach to było.
Musiałbyś zadzwonić do jakiegoś ASO i wypytać się o te sprawy.

Bardzo dobrze jest wyposażone.
Nie widzę na zdjęciu w tylnym prawym narożniku pionowej ciemnej lini silikonu na łączeniu paneli. Ale zdjęcia nie są zrobione w dużej rozdzielczości, mogę się mylić... Jeżeli w rzeczywistości jest - to ok. Jeżeli na wierzchu jest lakier - to auto było tam robione.

Trzeba w tym przypadku wszystko dokładnie sprawdzić - bo pieniądze jakie w tym rzem wykładasz, nie są małe.
Generalnie - kawał dobrego dostawczaka...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-11-2016 o 19:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 14:57   #933
Niedozwolony
 
Postów: n/a
Domyślnie Planuje kupno 2.4 tdci 115 t350 250kkm na co zwrócić uwagę

Witam .
Planuje kupno pirwszego vana.Ogolnie Van bedzie do jazdy na duże dytanse 4kkm co dwa tygodnie z biegiem czasu moze nawet cześciej.
Jak myślicie czy 2.4 tdci 115km w t350 to dobry wybór ?
Samochód bedzie kupowany od firmy energetycznej w Uk wiec doinwestowany .
Proszę o porady czego sie wystrzegać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Dodam jeszcze ze mam zamiar wozić odzież używana wiec nie bedzie aż tak bardzo dociążany.
Z góry dzięki za jakaś podpowiedz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 09:02   #934
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Generalnie 2,4 są tylnonapędowe i przeznaczone do dużych ładunków. Taki van na pusto lub słabo obciążony w warunkach zimowych to jest prawdziwa porażka. W UK może nie ma takich ciężkich zim, ale jeżeli masz zamiar pchać się nim zimą do Polski - to zdecydowanie radzę przednionapędowca. Ten idzie jak czołg po zaśnieżonej drodze, a na lodzie też bez porównania lepiej się zachowuje. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i pewność jazdy zimą - to jest inny świat...
Tylnonapędowy przy minimalnych zaspach, śliskich podjazdach, przy manewrowaniu po zaśnieżonym placu po prostu... nie idzie. Masakra. Jazda w trasie zimą to cały czas napięta do maksimum uwaga i przewidywanie o godzinę naprzód co może się stać.
Wierz mi - wiem co mówię, wiele lat jeździłem Transitem z tylnym napędem (1,5 mln. km).

Co do sprawdzenia auta i jego zespołów - poczytaj posty w tym wątku - nie ma co powtarzać ich kolejny raz.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-11-2016 o 09:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 00:58   #935
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Faktycznie nie widać tego silikonu ale to ocenie na miejscu. Dziękuję za info o akcji serwisowej - wszystkiego dowiem się w ASO. Znalazłem jeszcze jeden już chyba ostatni egzemplarz który mnie zainteresował. Tutaj jednak widać, że od roku jeździ w Polsce i jest teraz sprzedawany. Ale chyba też wart uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zastanawia mnie tak niski przebieg.
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 09:02   #936
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał fotoplay.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie tak niski przebieg.
Przy oględzinach można więcej powiedzieć, czy przebieg jest rzeczywisty czy nie. Kierownica, fotele, wykładziny ogólne wrażenie się liczy.
Fotel kierowcy na zewnątrz chyba trochę jest sfatygowany...
Także stan paki może coś powiedzieć - tu widać, patrząc na podłogę, że auto pracowało, ale z kolei osłony nadkoli są w dobrym stanie. Trudno powiedzieć, czy to jest adekwatne do przebiegu...
Ja tu na nadwoziu nie widzę nic złego, cena wydaje się akceptowalna, wyposażony jest dobrze...
Ogólne wrażenie jest na tak, auto warte jest pofatygowania się i sprawdzenia...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 20:16   #937
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Byłem widziałem, nie mam zastrzeżeń. Przód był uderzony lampa, zderzak, obydwie chłodnice. Widziałem zdjęcia. Ale tak naprawdę nie mam do czego z zewnątrz się przyczepić. Sam silnik pracuje równo i cicho. Przebieg może taki być, tym bardziej, że kupowany był jako uszkodzony.
Jedyna rzecz na którą zwróciłem uwagę to podczas jazdy próbnej na zimnym silniku zanim sie lekko zagrzał przy wyższych obrotach troszke mocno klekotał. Ale jak tylko zrobiliśmy ok 3km ustało. Mój obecny silnik tak sie nie zachowywał dlatego zwróciło to moją uwagę. Może te 2.2 tak mają...
A tak to jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 08:02   #938
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał fotoplay.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna rzecz na którą zwróciłem uwagę to podczas jazdy próbnej na zimnym silniku zanim sie lekko zagrzał przy wyższych obrotach troszke mocno klekotał.
To w zasadzie typowy objaw dla diesla - zimny silnik dostaje zwiększona dawkę wtrysku i wtedy stuka. W silnikach z układem Siemens Ford przeprowadzał nawet alcje zmiany softu, bo na zimno czasem klekotały tak, że strach było jechać. A takie spalanie trwające dłużej niszczy silnik - układ korbowy i tłok (pęknięcia).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 08:23   #939
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Trwa ono chwile i tylko na wyższych obrotach. Później już było cichutko. Czyli wiem ze to typowy objaw. Ciekawe czy ford może jeszcze wgrać ten inny soft. Wojtek jak zawsze dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 15:31   #940
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Każda firma która zakupiła w Fordzie IDS-a z licencją obejmującą bieżącą aktualizację oprogramowania może to zrobić. To nie musi być ASO, są jeszcze tzw stacje partnerskie Forda. W Warszawie jest np stacja partnerska Auto-Waś, która specjalizuje się w Transitach od 30 lat.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-11-2016 o 15:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.