Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2016, 21:14   #921
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

Najprościej rozpoznasz po cenie. Nowa oryginalna felga kosztuje ~ 250 PLN.
Na feldze będą też fordowskie oznaczenia numeru części i napis FoMoCo.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 10:03   #922
poised
ford::advanced
 
Avatar poised
 
Imię: Łuksz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: KR
Model: S-max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 179 KM (HEKO)
Rocznik: 2006
Postów: 320
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

Cytat:
Napisał meritum69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nexen WINGUARD SPORT, w rozmiarze 225/50 R17. Ale tutaj nikt o takich nie wspomina.
Kupowałem w zeszłym sezonie, dokładnie te [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zeszłą zimę przejeździłem bez problemów, na suchym w miarę ciche, na mokrym czy po śniegu b. dobrze trzymają. A że są wzmocnione z dużym indexem nie martwię się o stan naszych zimowych dróg.
Wiem że na 16" max nie wygląda wystrzałowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale przy czarnym kolorze nie jest tragicznie


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
HEKO 179KM;414Nm LightMOD by NOKITEL
http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic278689_3.gif
poised jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 11:14   #923
kombokombo
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0/163KM
Rocznik: 2011
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kupuj tego. Kilka lat temu kupiłem taki chiński komplet stalówek i po pierwszej (lekkiej) zimie konkretnie zardzewiał. Lepiej znaleźć używane oryginalne niż taki badziew nowy. Zwłaszcza gdy chcesz na nich postawić takie ciężkie auto jak s-max. No i przecież stać cię na przyzwoite felgi.
Czy ktoś z kolegów używa nie oryginalnych stalówek i może potwierdzić, że nie warto tego kupować? Nie chce przepłacać niepotrzebnie dwukrotnie.
kombokombo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 12:17   #924
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

To kup oryginalne używki , na pewno się nie pogną chińczyki to badziewie z gliny więc szkoda kasy .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 16:07   #925
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

[QUOTE=poised;2692624]Kupowałem w zeszłym sezonie, dokładnie te [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zeszłą zimę przejeździłem bez problemów, na suchym w miarę ciche, na mokrym czy po śniegu b. dobrze trzymają. A że są wzmocnione z dużym indexem nie martwię się o stan naszych zimowych dróg.
Wiem że na 16" max nie wygląda wystrzałowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale przy czarnym kolorze nie jest tragicznie

sie kolega nie martwi..nie pierwszy i nie ostatni z 16"....ja też stawiam mojego na 16 bo takie mi po mk3 zostały a szkoda mi moich 18 z letnimi. Co prawda była opcja odziania ich w zimówki które dorzucone zostały do auta, ale okazało się ze 1 jest trafiona - ta z kompletu z lepszym bieżnikiem a pozostałe 2 to takie na sezon góra 2 więc nastała konieczność zakupu nowego kompletu a tu cena robi różnicę wiec padło na 16 i stalowe felgi po mondeuszu.....opnki właśnie szukam i decyduje pomiędzy Nokian WR D3..Kleber Krisalp HP3....Firestone WINTERHAWK 3 lub Hankook evo 2....wszystko w rozmiarze 215x60x16 nośność min. 95

Moze ktoś z aktywnych kolegó teraz doradzi ?????
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 16:10   #926
poised
ford::advanced
 
Avatar poised
 
Imię: Łuksz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: KR
Model: S-max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 179 KM (HEKO)
Rocznik: 2006
Postów: 320
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

W poprzednim samochodzie miałem nokiany WRD3 i bardzo dobrze wspominam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
HEKO 179KM;414Nm LightMOD by NOKITEL
http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic278689_3.gif
poised jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 16:23   #927
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

jak może być rzeczywista odczuwalna róznica pomiędzy opona z oporami toczenia klasy C a klasą F.....pamiętam że kiedyś jeżdziłem na Daytonach i takie też znalazłem - DW 510, tyle tylko że maja niższą klasę w kat. opory toczenia niż Nokian WR D3...no i róznica cenie...o ile wiecej auto spali z indeksem F niż z indeksem C lub B...czy róznica 500PLN jest warta dopłaty do Nokianów?
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 17:03   #928
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

Nie ma co tak panikować tymi indeksami w pierwszym aucie miałem daytony były fajne w kolejnym fuldy cristal też dobrze sobie radziły teraz jeżdżę na tym na czym kupiłem (bridgestone i vrestein auto z holandi) ale w planie mam zakup nowych zimówek. Ważne moim zdaniem jak się opona spisuje na mokrym i śniegu. Spalanie i tak będzie mniejsze bo w zimie jeździ się łagodniej i wolniej.

Jedynie na co można zwrócić uwagę to głośność bo to jest wymierny parametr jak jeździmy po suchym.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 18:06   #929
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

Z tą głośnością kleryk ma rację, sam jeżdżę na G-Y i na białym to mistrzostwo świata, ale na suchym głośne od cholery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 18:16   #930
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę?

Cytat:
Napisał MĄKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak może być rzeczywista odczuwalna róznica pomiędzy opona z oporami toczenia klasy C a klasą F.....
Continental w swoim filmie informacyjnym (sprzed wprowadzenie tych etykiet w 2012 r., znajdziesz na jutjubie) twierdzi, że od góry do dołu skali jest różnica 1,5 l na 1000 km. Czyli 150 ml/100 km. Można to spokojnie olać. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.