Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2017, 18:45   #81
Norbert M
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-02-2017
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16v benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

False start! Wstrzymałem się z kupnem motoru i zabrałem autko z warsztatu. Podjechałem do drugiego warsztatu zaczerpnąć opinii i informacji. Warsztat ten zajmuje się tylko i wyłącznie naprawą fordów. To co usłyszałem od tamtejszego mechanika było szokiem. Opowiedziałem mu wszystko i zadał mi tylko jedno pytanie: dlaczego Pan odebrał uszkodzone auto z warsztatu? :O:O:O Kazał mi jechać jutro do mechanika, który to spartaczył i mam ich postraszyć sądem, żeby zrobili mi remont całego dołu ZA DARMO! Uważa, że to oni rozwalili mi silnik i dlatego teraz bierze olej. Pojadę jutro i tak zrobię, ale raczej nic nie wywalczę, bo już reklamowałem usterkę. "Farmazon" twierdzi, że wszystko zrobił jak należy i nie widzi winy po swojej stronie. Warsztat fordowski wycenił mnie za wymianę pierścieni na 1300zł (z nową uszczelką pod głowicę).

Norbert M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 20:16   #82
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Nareszcie głos rozsądku.
Zero kombinacji i partaczenia. Przyjął usługę, ponoć wykonał i wziął pieniądze. To jego problem. AMEN!

A tak na marginesie, to moja intuicja podpowiada, że coś jest nie tak z głowicą lub uszczelką. Jednak to tylko zgadywanka.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 21:01   #83
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Kolejny raz utopisz pieniądze.Ktoś, kto mówi że zrobi wymianę pierścieni, czyli założenie nowych pierścieni na stare tłoki, i stare wytarte tuleje cylindrowe, to też kolejny partacz.

Szanujący się mechanik powinien powiedzieć, proszę przyprowadzić auto, rozbierzemy, pomierzymy, zobaczymy co trzeba zrobic, co wymienić, co stare, co musi byc nowe, i wtedy mówi, ile kosztuje taka naprawa..

Bo wymiana tylko samych pierścieni z uszczelką za 1300zł, to loteria, 50 na 50 procent, może być to samo, może byc jeszce gorzej, a może troche lepiej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 21:38   #84
Norbert M
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-02-2017
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16v benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Salom była to tylko wycena robocizny rozebrania silnika, nowych pierścieni i uszczelki. Co do bloku nie może nic powiedzieć, będzie wiadomo jak rozbierze motor. Do tego powiedział mi, że jak tłoki walą w zawory po wymianie rozrządu, to winowajczynią jest źle dokręcona śruba koła pasowego. Jak już tak się stało (taka sytuacja nie powinna mieć miejsca), to mechanik nie dość że powinien ocenić kondycję korbowodów to jeszcze pierścionków i tłoków (bebechy miał już na wierzchu). Mówił też, że tłoki w silnikach fordowskich są żywotne i wytrzymałe, także mało prawdopodobne, że uległy zniszczeniu. Jedyne co mogą być liźnięte szlifem pod wymiar. Planuje odzyskać kasę od warsztatu, który zniszczył mi silnik i zrobić go w warsztacie fordowskim. Szkoda, że od razu tam nie poszedłem.�� Ale cóż, stało się.

Ostatnio edytowane przez Norbert M ; 01-03-2017 o 21:49
Norbert M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 06:25   #85
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Norbercie, musisz być przygotowany na spory wydatek, bo niestety,robocizna i cześci kosztują.
A tłoki zaczynają już się wyrabiać, od chwili pierwszego uruchomienia silnika, do chwili obecnej.W zależnosci od przebiegu, i jeszcze bardzo wielu przyczyn, wypracowane są zawsze , mniej, lub wiecej.
Najważniejsze w tłoku są kanaliki na pierścienie, czy mają wyrobione wytłuczone góra,dół luzy.Załozysz nowe, jak będą lużne, szkoda roboty. A oddanie tłoków do tokarza, aby wyrównał kanaliki, wiąże się z szukaniem grubszych pierścieni, co też się udaje.
Jak są lużne pierścienie w kanalikach, góra dół, to pierścienie w tłoku pracują jak pompa ssąco tłocząca, w uproszczeniu, i od razu po naprawie silnik bierze olej.
Najważniejsze są wymiary, wyrobienia tłoka i tulei, ile jest luzu pomiędzy ścianką tulei cylindrowei a płaszczem zewnętrznym tłoka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 19:31   #86
kołekst
Zablokowany
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Focus
Silnik: st170
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Cytat:
Napisał Norbert M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Salom była to tylko wycena robocizny rozebrania silnika, nowych pierścieni i uszczelki. Co do bloku nie może nic powiedzieć, będzie wiadomo jak rozbierze motor. Do tego powiedział mi, że jak tłoki walą w zawory po wymianie rozrządu, to winowajczynią jest źle dokręcona śruba koła pasowego. Jak już tak się stało (taka sytuacja nie powinna mieć miejsca), to mechanik nie dość że powinien ocenić kondycję korbowodów to jeszcze pierścionków i tłoków (bebechy miał już na wierzchu). Mówił też, że tłoki w silnikach fordowskich są żywotne i wytrzymałe, także mało prawdopodobne, że uległy zniszczeniu. Jedyne co mogą być liźnięte szlifem pod wymiar. Planuje odzyskać kasę od warsztatu, który zniszczył mi silnik i zrobić go w warsztacie fordowskim. Szkoda, że od razu tam nie poszedłem.�� Ale cóż, stało się.
No niestety takie warsztaty się trafiają, tak samo użytkownicy na forach którzy jeszcze niedawno pytali czy wymieniać uszczelniacze zaworowe i czy to ma sens i czy idzie to robić bez ściagania głowicy a dzisiaj udaje 1 eksperta RP od silników. O tłokach w fordach mechanik Ci dobrze powiedział.
kołekst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 06:59   #87
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Nie Ty pierwszy i nie ostatni trafiłeś na takich genialnych mechaników, tam gdzie ja zaprowadziłem silnik to już kompletna porażka jak koleś powiedział mi, że wyjął tylko jednego tłoka i nie wiem jak on to stwierdził, że pierścienie są dobre w to już nie wnikam, ale jak dowiedziałem się, że sprawdził tylko jednego i stwierdził, że reszta też będzie okej bo po co sprawdzać to się załamałem...
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 07:09   #88
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

metoda dedukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 17:26   #89
Norbert M
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-02-2017
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16v benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Witam po dłuższym czasie, otóż z moją foką zmieniło się bardzo dużo. Byłem w warsztacie walczyć o swoje, padły nie miłe słowa i groźby. Sprawa stanęła na tym, że zaproponowali mi wstawienie drugiego silnika za darmo, ale wcześniej chcieli wymienić mi olej na mineralny. Skonsultowałem to z zaufanym, ale drogim warsztatem i niestety mieli zupełnie inne zdanie. Jeśli silnik bierze olej to się nie zmienia oleju tylko remontuję silnik. Zmiana oleju nic nie da, tylko dodatkowe koszty. Dałem sobie na wstrzymanie, nie chciałem podejmować pochopnie decyzji. Jeździłem foczką i muszę wam powiedzieć, że silnik przestał brać olej. �� Nawet grama nie ubyło, a zrobiłem już 500km. Ciekawa sprawa. Co o tym sądzicie?
Norbert M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 18:24   #90
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

A głowicy czasem nie dokręcali?
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.