Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2013, 19:45   #81
marko74
ford::average
 
Avatar marko74
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Jutro podejmuje się zadania,jak mi sie uda to dam znać.

marko74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:20   #82
piotr100
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: GDYNIA
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI AUT
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Ja rowniez uslyszalem diagnoze z ASO ze mam do wymiany oczywiscie cale wahacze.Koszt to 910 zl za/szt + sruby+robocizna+geometria wiec calosc ponad 3 tysie.Objawow narazie zadnych tzn.stukow czy plywania w zakretach,przebieg 96 tys km.Mysle ze spokojnie jeszcze z tym mozna pojezdzic bo nic sie nie dzieje.Mam pytanie czy ma ktos moze zaufany jakis warsztat dla naszych mondkow w Trojmiescie bo ceny w Euro Car zaczynaja mnie powoli draznic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ich podejcie do klienta
piotr100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:45   #83
nosek1
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: polska swinoujscie-norwegia songdalen
Model: ford mondeo titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Cytat:
Napisał piotr100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja rowniez uslyszalem diagnoze z ASO ze mam do wymiany oczywiscie cale wahacze.Koszt to 910 zl za/szt + sruby+robocizna+geometria wiec calosc ponad 3 tysie.Objawow narazie zadnych tzn.stukow czy plywania w zakretach,przebieg 96 tys km.Mysle ze spokojnie jeszcze z tym mozna pojezdzic bo nic sie nie dzieje.Mam pytanie czy ma ktos moze zaufany jakis warsztat dla naszych mondkow w Trojmiescie bo ceny w Euro Car zaczynaja mnie powoli draznic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ich podejcie do klienta
kolego podjedz do servisu volvo i zapytaj sie o wymiane gum na wahaczach ja pracuje w volvo i mamy specjalne narzedzie do wyprasowania i wprasowania nowych gum.Przy tej operacji nie trzeba robic GEOMETRI.Mondeo mk4 ma takie samo zawieszenie jak w VOLVO XC70 czy XC60.Ja wymienialem juz u siebie w pracu te gumy w moim mk4.
nosek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 12:23   #84
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Cytat:
Napisał nosek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego podjedz do servisu volvo i zapytaj sie o wymiane gum na wahaczach ja pracuje w volvo i mamy specjalne narzedzie do wyprasowania i wprasowania nowych gum.Przy tej operacji nie trzeba robic GEOMETRI.Mondeo mk4 ma takie samo zawieszenie jak w VOLVO XC70 czy XC60.Ja wymienialem juz u siebie w pracu te gumy w moim mk4.
Reasumując dzwoniłem dzis do servisu volvo i wymiana tulei 2szt robocizna to ok.900zł bo podobno geometrię trzeba zrobic a i tak do tak "szacownego' servisu nie przyjma forda bo nie tak mi powiedział doradca,śmiech na sali.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 13:12   #85
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Za odpowiedź
Cytat:
Napisał jaculek63 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do tak "szacownego' servisu nie przyjma forda bo nie tak mi powiedział doradca
zadzwoniłbym do szefa serwisu z pytaniem dlaczego nie chcą zarobić
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 13:32   #86
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za odpowiedź

zadzwoniłbym do szefa serwisu z pytaniem dlaczego nie chcą zarobić
Pomijając kwotę za usługę to niech sobie dłubia w nosie jak maja takie podejście do klienta.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za podobne pieniadze załatwie sobie nowe za granica i bez łaski.

nosek1obiecał zrobić zdjęcie urządzenia do ściągania tulei to zobaczymy co i jak.

Ostatnio edytowane przez jaculek63 ; 17-06-2013 o 13:36
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 14:57   #87
marko74
ford::average
 
Avatar marko74
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Dzisjaj podjąłem sie wymiany tego ustrojstwa ale zpowodu braku prasy odpusciłem.Może komuś przydadzą się zdjęcia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20130617_103131.jpg (93.0 KB, 437 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20130617_103143.jpg (93.7 KB, 420 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20130617_114253.jpg (94.1 KB, 410 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20130617_114302.jpg (92.3 KB, 415 wyświetleń)
marko74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 17:26   #88
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Cytat:
Napisał marko74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisjaj podjąłem sie wymiany tego ustrojstwa ale zpowodu braku prasy odpusciłem.Może komuś przydadzą się zdjęcia.
Sprawdz jesli możesz czy z cukierka można wyjąć blache bo widziałem do volvo tez takie bez poprzecznej blachy i wyglądała identycznie.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 18:31   #89
nosek1
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: polska swinoujscie-norwegia songdalen
Model: ford mondeo titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

witam kolegow
Nie zdolalem dzis zdobic fotek tego urzadzenia ze wzgledu na mase roboty ale jutro postaram sie zrobic te fotki.Koledzy nie rozumie z czego serwisy w polsce sie utrzymuja skoro przyjedza kowalski i chce dac servisowi zarobic i servis kowalskiemu mowi ze nie pomoga mu a 2-ga sprawa to ceny z kosmosu wymiana tych gum w norweskim servisie kosztuje tyle samo co w polsce a patrzac na zarobki to my w polsce zarabiamy 4razy mniej hehe jest cos nie tak.Moj tesc chcial podldaczyc auto pod kompa i sprawdzic co jest nie tak z webasto facet w servisie mu powiedzial ze cena zaczyna sie od 100zl a moze siegnac 300zl nie rozumie czemu taka zozbierznasc u nas jest jedna cena za podlaczenie i odczytanie bledow.Pisze to po raz 3ci przy wymianie gum nnnniiiieeeeeeeeee trzeba robic geometri tylniego zawieszenia bo nie odkrecamy wachacza poprzecznego tylko wzdluzny wahacz jednym slowem wiem czemu ludzie nie maja zaufania do pl mechanikow zdzierstwo goni zdzierstwo.

Ostatnio edytowane przez nosek1 ; 17-06-2013 o 18:39
nosek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 00:33   #90
marko74
ford::average
 
Avatar marko74
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto

Niestety jest to nie demontowalne,chociaż w sklepie widziałem część bez środka.Gdyby nie bylo środka ławiej by można nabić simerblok tyle że potem problem z nabiciem tej blachy.Najlepsza była by prasa albo wyjecie poprzecznego wachacza i zrobienie tego na imadle.
marko74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.