Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2010, 21:32   #81
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

puniu jak masz co sensownego do powiedzenia w temacie to sie wypowiedz, jak nie to lepiej wogole nie pisz, bo szkoda innym na czasu na czytanie Twoich bzdur:/

rustin u mojego taty jest taki sam dzwiek jak u Ciebie (nagrania z innego tematu), dla porownania nagralem dzwiek z silnika auta taty i bardzo podobnie, wrecz identycznie brzmia. nagranie znieksztalaca dzwiek wiec dla porownania nagralem go, jak zdobede kabel usb do tel to wrzuce na youtube i podesle linka.


Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 29-08-2010 o 21:35
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 07:02   #82
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

ok czekam podrzuć porównamy,mi się zdaję że to może dwumasa jargocze chyba że zawory po rozgrzaniu jeszcze bardziej powiększają luz i słychać je.Napinacz odpada bo wymieniłem na nowy a po zdjęciu paska dalej to słychać
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 07:35   #83
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

Witam
Własnie dostałem popychacze. W załączeniu skan faktury dla niedowiarków- cena brutto 35,03/szt.
Nie wiem jednak czy będa pasowały (pisałem o tym w poprzednich postach) Wyjdzie to dopiero w trakcie montazu- szybki pomiar wskazuje na : średnica 31mm, wysokość ~27,9.
Każda szklaneczka ma od spodu bitą wielkość.
Jak założe to się odezwę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (92.7 KB, 270 wyświetleń)
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 09:57   #84
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

Cena szklanek zależy od tego czy te za 75 są już wykupione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty miałeś tak iż tych za 75 już nie ma więc sprzedali te po 35, jest tez tak że i te i te są dostępne i jak to ktoś powiedział w Fordzie " to już loteria, ale raczej przyjdą pod starym numerem za 75 nawet jak zamówimy pod nowszym numerem za 35"

Microcat pokazywał że szklanki za 35 zł są zamienione przez szklanki za 23 zł z mondeo 2007- , dostępność podobna i też nie wiadomo czy nie przyjdzie pod starym i droższym numerem.

Problem z tym czy pasują, ponieważ od bodajże 1.07 microcat przestał być w Fordzie programem doborowym części i Ford nie odpowiada za błędy w nim popełnione. Od tego momentu obowiązuje Ecat a on nie pokazuje aby szklanki z nowego mondeo zamieniały się z tymi z mk3.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 10:31   #85
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

Przeczytaj od poczatku wątek wyjasniałem jak jest ze szklankami za 75; 35 i 23zł (chodzi o numer FINIS wg którego zamawiasz) -jak znasz numer FINIS szklanki za 23zł to nie ma opcji żeby przysłali Ci tą za 75zł...
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 11:09   #86
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co za problem znać finis tej za 35 ?
Nie powiem że wiem wszystko ale co nie co kojarzę jak oni handlują i uwierz mi, Niemcy mogą przysłać część pod innym numerem.
Przykład?
Zamawiałem 2 resory 2-piórowe do Tr 00- - Finis, prawdopodobnie, bo było to jakiś czas temu ale kwota ta sama, 4519487 (dostępne chyba 4 sztuki w magazynie niemieckim) cena detaliczna - 1439,60
Przyszły pod numerem 4377447 - cena detaliczna - 1610,40
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 11:24   #87
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co za problem znać finis tej za 35 ?
Większość osób zamawia w sklepach forda (również serwisach) podając wymiary jakie potrzebują, a sprzedawcom nie chce szukać się tańszych zamienników i ich numerów FINIS, inna bajka to to że więszkośc ma stare wersje microcat-a gdzie takie zamienniki wogóle nie występują- sam w gorzowie próbowałem dostać tansze szklanki i wszysy dawali sobie jaja obciąć że ich w ogóle nie ma... -taki jest problem.
Ja przy zamówieniu zastrzegłem, że jeżeli przyjdą szklanki za 70zł czy więcej to ich nie przyjmuję ponieważ przy zamówieniu uzgodniłem jasno cenę.
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 12:15   #88
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

Cytat:
Napisał Szym0n Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość osób zamawia w sklepach forda (również serwisach) podając wymiary jakie potrzebują, a sprzedawcom nie chce szukać się tańszych zamienników i ich numerów FINIS, inna bajka to to że więszkośc ma stare wersje microcat-a gdzie takie zamienniki wogóle nie występują- sam w gorzowie próbowałem dostać tansze szklanki i wszysy dawali sobie jaja obciąć że ich w ogóle nie ma... -taki jest problem.
Ja przy zamówieniu zastrzegłem, że jeżeli przyjdą szklanki za 70zł czy więcej to ich nie przyjmuję ponieważ przy zamówieniu uzgodniłem jasno cenę.
Szkoda że wcześniej nie widziałem tego tematu, jakoś bym pomógł i w miarę szybko rozwiązał sytuację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problemem jest na jakich sprzedawców trafiasz, bo raczej wersja microcata w autoryzowanych jest najnowsza, po prostu nie chciało im się nacisnąć ctrl+d aby zobaczyć czy nie ma nowszego numeru lub też połączyć się i sprawdzić gdzie i pod jakim numerem są części...
Z tym, w jakiej cenie przyjdą szklanki to autoryzowany serwis tak odpowiedział i oni też nie moją na to wpływu (przykład z resorami lub w/w szklankami bo już ten temat ćwiczyłem) Dlatego, ja nie zagwarantuję ceny jeśli szklanki będą pod dwoma różnymi numerami, najpierw oczywiście można tosprawdzić i nie jest to dużo roboty.

Edit Ty przynajmniej masz problem z głowy i poszło po twojej myśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 12:19   #89
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

marekpz rozumiem że możesz szklanki załatwić?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 12:27   #90
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Regulacje luzów- tanie szklanki

Tak, jak każdy serwis Forda, ja pracuję w niezależnym ale oczywiście mam pełny dostęp do części i oryginalnych i zamienników.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.