Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2020, 08:15   #81
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Cytat:
Napisał Pawlo 1809 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....po wymianie baterii nie reaguje centralny a na wyświetlaczu kluczyk nie rozpoznany....
Czyli mamy kolejnego (nie zliczę już którego...) Kolegę, któremu UDAŁO SIĘ ZAŁOŻYĆ ODWROTNIE BATERIĘ albo BATERIA JEST SŁABA/PRZTERMINIOWANA/WYCZRPANA itd...

Nie ma innej opcji na niedziałanie kluczyka "po wymianie baterii" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No chyba, że wymiana była tak "fachowa", że w jej wyniku kluczyk skończył życie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 08:38   #82
Pawlo 1809
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Wierzbica
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Ja bym tak szybko nie osądzał czyjeś fachowości. Kluczyk nie działał od kiedy kupiłem auto czyli około 2 tygodnie temu, właściciel stwierdził, że bateria padła. Sprawdziłem starą baterię miernikiem i miała poniżej 1v Nowa ponad 3v i niema opcji że źle włożoną. Jest jakiś patent żeby sprawdzić kluczyk czy jest sprawny?. Sorry że nie napisałem wcześniej, że nie działał nie pomyślałem nawet że może sam kluczyk umarł.
Pawlo 1809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 09:48   #83
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Cytat:
Napisał Pawlo 1809 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Jest jakiś patent żeby sprawdzić kluczyk czy jest sprawny?. ...
Każdy sensowny "klucznik" ma maszynkę do weryfikacji czy kluczyk nadaje. Większość maszynek do programowania czujników ciśnienia w kołach ma też opcję weryfikacji kluczyka.

BTW - w mojej odpowiedzi powyżej był wyraźny cytat co Kolega napisał - odpowiedź była w kontekście tego co napisane. Niestety "szklana kula" mi się zepsuła i mogę jedynie wnioskować z tego co napisane - nie umiem stanu faktycznego ocenić telepatycznie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 10:24   #84
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym

A próbowałeś odpalić zbliżając kluczyk do kolumny w miejscu stacyjki?
Czy pilot żyje tj czy nadaje sprawdzić można kładąc go na włączonym radiu pokojowym na falach fm i wciskając przycisk. To tak chałupniczoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 13:16   #85
Pawlo 1809
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Wierzbica
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A próbowałeś odpalić zbliżając kluczyk do kolumny w miejscu stacyjki?
Czy pilot żyje tj czy nadaje sprawdzić można kładąc go na włączonym radiu pokojowym na falach fm i wciskając przycisk. To tak chałupniczoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem, zapłon się nie włącza komunikat kluczyk nie rozpoznany. Kluczyk wkładałem w miejscu stacyjki. Dzięki za podpowiedź z radiem. Sprawdzę i dam znać. Edit. Kluczyk ordinał forda.

Bump:

Ostatnio edytowane przez Pawlo 1809 ; 30-06-2020 o 13:19
Pawlo 1809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 13:27   #86
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Cytat:
Napisał Pawlo 1809 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym tak szybko nie osądzał czyjeś fachowości. Kluczyk nie działał od kiedy kupiłem auto czyli około 2 tygodnie temu, właściciel stwierdził, że bateria padła. ...
Poprzedni właściciel (handlarz?) dał "kluczyk szt. 1" - czyli równie dobrze niedoprogramowany.
Dalsze zgadywanie co i dlaczego w sytuacji gdy "nikt tu nic nie wie, bo nas przy tym nie było..." ma dość średni sens...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 13:32   #87
Pawlo 1809
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Wierzbica
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzedni właściciel (handlarz?) dał "kluczyk szt. 1" - czyli równie dobrze niedoprogramowany.
Dalsze zgadywanie co i dlaczego w sytuacji gdy "nikt tu nic nie wie, bo nas przy tym nie było..." ma dość średni sens...
Poprzedni właściciel dał 2 klucze z czego 1 nie działał . Oba identyczne.
Pawlo 1809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 13:50   #88
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Cytat:
Napisał Pawlo 1809 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Oba identyczne.
Na allegro "identycznych" leży zapewne z 5kg... Żaden z nich w tym aucie nie będzie działał.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 14:17   #89
Pawlo 1809
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Wierzbica
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Więc poproszę o namiar na jakieś działające w 100%.Teraz mam takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pawlo 1809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 16:52   #90
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka

Cytat:
Napisał Pawlo 1809 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jakieś działające w 100%....
Każdy WŁAŚCIWY będzie działał w 100%. PO POPRAWNYM DOPROGRAMOWANIU DO AUTA. Ten otrzymany jako "drugi" być może też. Kluczy nie dobiera się "po wyglądzie" a po numerze części widocznym po zdjęciu "tylnego dekielka".
Będzie tam oznaczenie podobne do tego xxxx 15K601 xx (to na zdjęciu jest z Focusa - więc to tylko na wzór).
Potrzebny jest drugi kluczyk z takim oznaczeniem jak ten działający. Jak już będzie - to trzeba go doprogramować do auta u kogoś, kto ma takie możliwości.
Część "kluczników" ma chińskie maszynki, co to mogą. ASO ma sprzęt fordowski. Są też koledzy, co mają takie możliwości jak ASO.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kluczyk.jpg (77.2 KB, 78 wyświetleń)
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
immobilizer , kluczyk , mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.