Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2012, 22:37   #81
tomekfifi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Co racja to racja.. Ale i tak chyba mój wybór padnie na Transita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba, że macie coś jeszcze do powiedzenia o Vivaro ? Słyszałem, że jest to jeden z najbardziej wybieranych autek do przewozu ludzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jaka jest wasza opinia jeśli można wiedzieć ? Dzięki za poświęcenie czasu i odpowiedzi.

tomekfifi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 07:52   #82
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał tomekfifi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba, że macie coś jeszcze do powiedzenia o Vivaro ? Słyszałem, że jest to jeden z najbardziej wybieranych autek do przewozu ludzi jaka jest wasza opinia jeśli można wiedzieć ?
Bardzo nie lubimy Vivaro... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 11:02   #83
tomekfifi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2008
Postów: 7
Talking Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

A spoko spoko rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomekfifi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 13:43   #84
maly1222
 
Postów: n/a
Exclamation chcę kupić transita 2.0 TDDI

Witam wsyzstkich uyztkownikow!!chcialbym zaczac przygode z fordem transitem 2.0 TDDI, tylko chcialbym sie dowiedziec jakie sa mocne i slabe strony tego auta. z gory dziekuje za wszelkie informacje

Ostatnio edytowane przez maly1222 ; 03-03-2012 o 13:45
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 14:46   #85
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: chcę kupić transita 2.0 TDDI

Witamy z radością miłośnika Transitów...

Hm... Jest tyle słabych i mocnych stron tych samochodów - ile jest wątków o nich. Może poczytaj wpierw trochę, także wątki przyklejone, bardziej ogólne, także w dziale Kupujemy auto jest wyodrębniony Transit.
Jak już będziesz miał konkretne pytania, to wtedy padną konkretne odpowiedzi.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 00:52   #86
wujekzbys
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2011
Model: Transit LWB FWD
Silnik: 2.2
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

Tak sobie przeglądam to forum i czytam wasze posty. W końcu postanowiłem i ja coś napisać. Mam Transita 2,2 LWB FWD 350. Jeżdżę nim po Londynie od 2007 roku i skupuję złom, przejechałem 65K mil i oprócz wymiany płynów, filtrów i klocków nic w nim nie robiłem, no może po za maskowaniem lekkich zadrapań, bo gamonie jeżdżą jak śpiące królewny. Najcięższy ładunek jaki wiozłem to 4,2T stali, fakt zero hamulców ale po za tym wszystko ok.
Pozdrawiam
wujekzbys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 19:51   #87
ARROV
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

Tak więc kupiłem Transita na bliźniakach T350 2.4 . Skrzynia 4,20m z plandeką. Autko waży 2090kg i kiedy dostało 2,8t ładunku to koła schowały się w nadkolach, a na nierównościach na drodze ocierały o nadkola. Auto jest na 3 piórach które minimalnie wygieły się w drugą stronę, sądziłem że podoła takiemu obciążeniu, a okazuje się że jednak to już dla niego za dużo. Powinienem wymienić pióra na inne czy może odboje zamienić na większe tak aby przy 3t ładunku auto nie ciągnęło tyłka po asfalcie?
ARROV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 10:18   #88
micho121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2012
Model: ford transit
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

Masa własna z dowodu rejestracyjnego (2090kg) jest masą zaniżoną. Mam takie same auto i też z plandeką i waży na pusto około 2500kg. Nie pojezdzisz długo tym autem jak będziesz na niego ładować 3t. Na swojego max ładuje 2t i tak uważam że jest to dużo. W przypadku wypadku np śmiertelnego długo nie wyjdziesz z więzienia bo świadomie przeładowałeś auto. Mam nadzieję że nie jeżdzisz za granicę z taką wagą bo szybko można zostać bankrutem. W Austrii lub CH to 1 euro za 1kg ponad 3500kg auta z kierowcą.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 27-03-2012 o 18:44 Powód: regulamin pkt7
micho121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 17:03   #89
ARROV
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

Cytat:
Napisał micho121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masa własna z dowodu rejestracyjnego (2090kg) jest masą zaniżoną. Mam takie same auto i też z plandeką i waży na pusto około 2500kg.
Zaciekawiłeś mnie tą uwagą, z czystej ciekawości pojadę jutro zważyć samochód na pusto i przekonać się ile jest prawdy w tym co jest napisane w dowodzie.
Autko z ładunkiem porusza się na odległościach ok 50km. Tego typu ładunki nie zdarzają się zbyt często lecz po to wybrałem bliźniaki aby móc w razie potrzeby zabrać coś cięższego. Do tej pory byłem zdania, że jeśli ludzie ładują na swoje busy 2-2,5t na pojedynczych kołach to bliźniak poradzi sobie z masą max 3t.
ARROV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 19:16   #90
micho121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2012
Model: ford transit
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

Daj znać jaki będzie wynik z wagi. Jestem ciekawy o ile się pomyliłem.myślę że o około100kg bo zawsze byłem ważony razem z autkiem i z bagażem wyjazdowym na parę dni. Do ciężkich ładunków ludziska zakładają poduszki pneumatyczne montowane na tylnym moście.Na stacji benzynowej pompujesz je i tył ładnie się podnosi. Wizualnie auto jest wtedy ok i z daleka nie budzi podejrzen policji. Jak to się sprawdza w transicie -nie wiem. Ale w masterach plandekach podobno to działa tylko opony strasznie lecą. Do tak cięzkich ładunków jak 3t lepszy byłby mascot albo iveco.Transit tak do 2,1-2,3t to max.Wadą transita są hamulce. Klocki hamulcowe na tyle są jak w osobówce i potrafią zniknąć w 20tys km za to na przodzie można bić rekordy. Ja na przednich przejechałem 150 tys km.Druga sprawa że nikt niechciał w to uwierzyć ale tak było.
micho121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.