Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2015, 19:45   #851
MrKajtoslaw
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Potwierdzam bezproblemowe działanie modyfikacji kolegi orion512.
Najbardziej zależało mi na dwóch opcjach:
- temperaturze silnika, bez tego po przesiadce do nowego samochodu ciężko mi się jeździło
- wizualizacji czujników parkowania, i to jest super bajer. Mondeo do małych nie należy, a wizualizacja znacznie ułatwia parkowanie.
Dodatki w postaci numeru aktualnego biegu podczas jazdy na D i S, oraz godzina na wyświetlaczu są miłym akcentem całej modyfikacji.
Obserwując aktualny bieg, nie raz dziwię się logice skrzyni biegów, ponieważ w manualu jechałbym w danym momencie na całkiem innym biegu. Wcześniej nie zastanawiałem się nad tym zupełnie.

Jeżeli ktoś by się pytał czy warto modyfikować, odpowiadam warto!!!

MrKajtoslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 23:50   #852
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Jest i wersja modu z pokazywaniem biegów dla przedlifta oraz międzylifta.
Wygląda analogicznie jak w polifcie, czyli cyferki z numerem biegu pojawiają się w położeniach D oraz S.
Wersja została przetestowana na skrzyni AWF21.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WIN_20151002_143154.jpg (94.0 KB, 719 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 20:41   #853
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Wrzuciłem filmik pokazujący moda w działaniu na liczniku przedliftowym.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 15:21   #854
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Czy ekran parkowania działa z Parkpilotem Boscha?
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 16:21   #855
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Nie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 20:21   #856
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał Lector Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ekran parkowania działa z Parkpilotem Boscha?
Gdyby ten parkpilot był włączony w magistralę pojazdu i nadawał tam informacje to dało by się to spiąć. Ale niestety podejrzewam, że o CAN to on nawet nie słyszał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak gdyby ktoś dysponował jakąś dokładaną centralką parkowania z dowolnym cyfrowym interfejsem komunikacyjnym (RS232, RS485, CAN, I2C, SPI ....) zdolną wysłać po nim stany czujników, to jestem w stanie dorobić do tego gateway'a kóry wpuści te dane w magistralę samochodu udając oryginalny moduł PAM. W ten sposób można by uzyskać wizualizację na converse+ niefabrycznych czujników parkowania.


Ponieważ ostatnio poważnie zabrałem się do pracy nad wyświetlaniem temperatury silnika zrobiłem trochę eksperymentów.
Przede wszystkim aby testować soft musiałem zrobić symulator który udając PCM wysyła dowolną temperaturę na życzenie.
Także mam teraz wajchę którą mogę kręcić i w ten sposób symulować dowolną temperaturę silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po eksperymentach mam parę wniosków.
Pierwsza rzecz która mnie zszokowała to to, że to co wskazuje wskazówka nie ma nic wspólnego z rzeczywista temperaturą.
Lewe skrajne położenie wskazówki opisane 60 stopni w rzeczywistości odpowiada 40 stopniom.
Druga sprawa to to, że sygnał temperatury otrzymywany z PCM jest wrzucony na filtr o stałej czasowej około 1 minuty.
Kiedy zrobiłem skok jednostkowy z 60 do 120 stopni wskazówce przejście z lewej na prawą stronę zajęło prawie dwie minuty (dokładnie 111sekund).
Podejrzewam jednak, że silnik nie rozgrzewa się szybciej i zwłoka ta jest nie widoczna.
W każdym razie cyfrowy wskaźnik będzie pokazywał ją od razu taką jaka przyjdzie z PCM.

A apropo cyfrowego wskaźnika to czy myślicie, że w przedlifcie jest uzasadnione wklejanie razem z cyferkami takiego wskaźnika jaki jest w polifcie po lewej stronie samochodzika.
Czy tez poprzestać na samych cyfrach?
Poliftowy wskaźnik temperatury (tu jeszcze bez cyferek) na przedliftowym liczniku wyglądał by jakoś tak jak na obrazku (oczywiście wskaźnika paliwa by nie było).
Po prostu zastanawiam się czy jest sens dublować wskaźniki (analogowy i cyfrowy).

Chociaz kiedyś ktoś miał pomysł aby upodobnić licznik przedliftowy do poliftowego poprzez usunięcie obu małuch wskazówek, wymianę tarczy prędkościomierza na kakie bez otworów na małe wskazówki i ogranie softu który będzie miał cyfrowe wskaźniki.
Do tego celi taki soft byłby ideany. Ale gdyby wskazówki jednaj zostały to zastanawiam się czy ten wskaźnik to taki ładny gadzet czy już przerost formy nad treścią. Co o tym myślicie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC06640.jpg (90.3 KB, 278 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 09-10-2015 o 21:00
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 15:20   #857
kris_one
ford::average
 
Avatar kris_one
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Kombi ST Line
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyczyść skrzynkę - jest full Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris_one jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 19:45   #858
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - uważam, że co osoba to opinia, więc będzie jak zrobisz.
Jakbym miał podpowiedzieć, to wydaje mi się, że jego obecność nie zniechęci, a brak może zdemotywować do zakupu softu. Z biznesowego punktu widzenia wydaje się lepiej dodać. Więcej klientów = bardziej zadowolony będzie = więcej chęci do kolejnych modów = będzie coraz fajniej

Ja czekam na temperaturę do polifta. Zrobiło się zimno i warto wiedzieć jak autko się nagrzewa. Sprawdzałeś może, czy temperatura wysyłana do wskaźnika jest jakoś ograniczona, czy podaje realną temperaturę w pełnym zakresie? By nie okazało się jak ze skrajnymi czujnikami cofania, że wartości są obcinane.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 21:59   #859
pawel934
ford::beginner
 
Avatar pawel934
 
Zarejestrowany: 14-10-2012
Model: S-max, Passat, BMW E36, 130i
Silnik: 2.0 TDCi powershift
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Od dzisiaj i ja mam moda od kolegi orion512:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko w miłej atmosferze i bez problemu, efekt super! Polecam każdemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Paweł
pawel934 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 08:49   #860
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Orion mam juz od dawna twój soft i jestem bardzo zadowolony, ale mam jeszcze pytanie:
czy dla przedlifta skrzynia MANUAL da sie zrobić aby pokazywalo na jakim biegu jedziesz i fajnie by bylo tez jak by pokazywalo akualną predkośc cyfrowo. Da rade coś takiego ogarnac??
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.