Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2016, 20:08   #811
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Wojtku czasami nie da się spokojnie. 82 strony na temat oleji, pisaliśmy jaki, dlatego, co jest ważne dla silników Forda z racji konstrukcji i spasowania a ktoś nie wysyłając się wrzuca linka do katalogu z wyborem oleju. Zwykły spam i reklama, może nim handluje? Tak czy siak nic to nie wnioslo do tematu. Ktoś nowy wejdzie zacznie czytać a tam link do motula. Może wrzucamy do Valvo, LM, milersa i całej reszty a temat będzie zamknięty

Tapatalk

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 09:55   #812
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Także chciałem rozgryźć temat oleju. Przeczytałem te wszystkie artykuły fachowców. Porozmawiałem z mechanikami. Wziąłem pod uwagę własne doświadczenia. Wniosek jest taki: jaki byśmy olej nie zalali zgodny ze specyfikacją to będzie dobrze. Najważniejsze, żeby wymieniać regularnie, najlepiej przed dopuszczalnym przebiegem.
Kiedyś zastosowałem Motul do motocykla zakupiony poprzez internet z odbiorem przez sklep stacjonarny. Zaraz potem nastąpiło zatarcie silnika. Po demontażu okazało się , że na elementach nie było filmu olejowego. Najprawdopodobniej kupiłem oszukany olej. Od tamtej pory do motocykla leję tylko Valvoline. Nie dlatego, że jest lepszy (chociaż może i jest), ale dlatego, że każde opakowanie jest specyficzne i niełatwo jest oszukać poprzez zmianę naklejek. A tak m.in. oszuści postępują.
Po drugie w poprzednim MKIII przez prawie 300 tyś. km był stosowałem najpierw Motorcraft Formula E potem Formula F. Żadnych problemów z silnikiem, turbiną. Żadnych dolewek, wymiany najpierw co 20 tyś, potem ze względu na mniejsze przebiegi roczne co 15 tyś.
Ponadto nie wierzę, że ktoś po zmianie oleju stwierdza, że silnik chodzi "lepiej", "ciszej". Bzdury.
Obecny MkIV zalany został Castrolem Ford Proffesional. I pewnie taki (lub Motorcraft XTR bo podobno to samo) będę lał, a precyzyjniej nie ja tylko serwis Forda (Lipski) lub o specjalizacji Forda (Auto-Waś itp).

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 23-06-2016 o 09:59
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 10:41   #813
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Tym bardziej nie będzie różnicy w silniku duratec r4 gdzie nie ma hydrauliki więc jak ma ciszej pracować? Zgadzam się co do specyfikacji, ni chyba że ktoś uzytkuje auto w gorących krajach i go katuje wtedy 5w30 można zastąpić choćby w40 ale i taki znajdziemy że specyfikacja.

Tapatalk
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 21:28   #814
PiotrekWroc
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 01-05-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2,0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Re: Olej silnikowy ale jaki

Witam,
kupiłem Forda Mondeo Mk3 2001r. 2,0 TDDi 115 KM. Ostatnie 50 tys. km u poprzedniego właściciela przejeździł na oleju Mobil 3000 X1 5W-40 ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ). Chciałem wlać ten sam olej, lecz widzę, że nie spełnia on specyfikacji Forda WSS-M2C913-B, którą za to spełnia Mobil 3000 Formula 5W-30. Który z nich lepiej zastosować? Myślałem też o Fordowskiej Formule F 5W-30 lub Motorcrafcie XR Synth 5W-30, ale czy są one dostępne w jakichś sieciówkach (mam obawy co do oryginalności przy zakupie przez internet)?
PiotrekWroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 22:31   #815
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Re: Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał PiotrekWroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
kupiłem Forda Mondeo Mk3 2001r. 2,0 TDDi 115 KM. Ostatnie 50 tys. km u poprzedniego właściciela przejeździł na oleju Mobil 3000 X1 5W-40 ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ). Chciałem wlać ten sam olej, lecz widzę, że nie spełnia on specyfikacji Forda WSS-M2C913-B, którą za to spełnia Mobil 3000 Formula 5W-30. Który z nich lepiej zastosować? Myślałem też o Fordowskiej Formule F 5W-30 lub Motorcrafcie XR Synth 5W-30, ale czy są one dostępne w jakichś sieciówkach (mam obawy co do oryginalności przy zakupie przez internet)?
Mój 1.8 TDCi zrobił 230 tyś na Formule F ostatnio zmieniłem na motula, robie większe przebiegi a Formula moim zdaniem zbyt szybko sie przepracowuje. Wracając, przy zakupach przez internet trzeba być ostrożnym, jak napisał kolega wyżej, że zalał motula do motocykla i nie było filmu olejowego, podobno motul jest często podrabiany.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 07:14   #816
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Re: Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał PiotrekWroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
kupiłem Forda Mondeo Mk3 2001r. 2,0 TDDi 115 KM. Ostatnie 50 tys. km u poprzedniego właściciela przejeździł na oleju Mobil 3000 X1 5W-40 ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ). Chciałem wlać ten sam olej, lecz widzę, że nie spełnia on specyfikacji Forda WSS-M2C913-B, którą za to spełnia Mobil 3000 Formula 5W-30. Który z nich lepiej zastosować? Myślałem też o Fordowskiej Formule F 5W-30 lub Motorcrafcie XR Synth 5W-30, ale czy są one dostępne w jakichś sieciówkach (mam obawy co do oryginalności przy zakupie przez internet)?
Nie kombinuj. Kup Formula F w jednym ze sklepów z częściami do Fordów. Nie dość, że olej i źródło zakupów są sprawdzone, to na dodatek zakup jest tańszy od podobnych komercyjnych produktów. XR nie musisz stosować jeśli jest droższy. Do TDDi specyfikacja "B" jest wystarczająca.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 08:30   #817
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

W czasie kiedy miałem MDO mk3 TDCi stosowałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - parametry w obu przypadkach lepsze niż Formula F a cena podobna.
Samochód sprzedałem z przebiegiem grubo ponad 300k km zalany FO 5W30, nie było żadnych problemów.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 06-09-2016 o 08:54
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 08:53   #818
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Teraz nie gdzie kupić ravenola co sklep internetowy zamknęli. Według mnie najlepszy olej stosunek cena jakość

Wysłane z mojego thor
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 17:25   #819
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ja kupowałem tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 17:56   #820
jahjah
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: włocławek
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 453
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

panowie podepne sie moj mondeusz ma 280 tys nalatane jezdzil na castol 10w40 czas na zmiane oleju mam mozliwosc kupienia od znajomego mechanika castrola edge 5w 30 przejsc na taki olej nic sie nie stanie ? dodam ze silnik nie bierze nic oleju nie ma wyciekow i nie kopci
jahjah jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.