Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2008, 20:56   #71
kumacha85
ford::beginner
 
Avatar kumacha85
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Skąd: ZIĘBICE/STRZELIN
Model: RANGER LIMITED
Silnik: 2,5 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Re: RANGER 2007

no to daliście mi do myślenia!!
mi nie widzi się do końca pokrywa,bo zdaża mi się wozić wysokie palety, podobnie jak na wcześniejszym zdjęciu. pokrywa nie będzie tak użyteczna, gorzej tylko kiedy ma się cenniejszy bagaż, co wtedy??
mam jeszcze półtora tygodnia do wyjazdu, a przed tym muszę zrobić jeszcze przegląd po 20 000, więc może zaopatrzę się w taką plandekę w salonie w Krakowie..
pozdrawiam

__________________
KOCHAM MOJEGO FORDA!!
kumacha85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2008, 10:14   #72
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie Re: RANGER 2007

Wydaje mi sie ze to nie jest kwestia zlego montazu, a raczej zle przemyslanego projektu maty. Na rogach, tam gdzie u mnie doszlo do przetarcia lakieru powinno byc cos podklejone. Co do odtluszczenia to moze i masz racje, choc potym jak sie odkleila, sadze ze klej jest za slaby. Niestety Ford znowu mnie zawiodl a z plandeka ma od poczatku problemy. Zaczelo sie od tego ze wstawilem samochod na montaz plandeki a zamontowali mi plasikowa nadbudowe w kolorze srebnym do czarnego smochodu. Jak wszedlem na plac to myslalem zae mi serce stanie. Samochod mial wtedy kolo 2000 km. Nie odpuscilem im jednak i dostalem prezent za ta wpadke.

A teraz zeby juz nie narzekac ciagle zagadkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ile litrow oleju wlewaja do Rangera na przegladzie ???


Odpowiedz: 13 litrow :fcp15 Koszt pierwszego przegladu bez wymiany klockow to okolo 1000 zl. z wymiana klockow 1600 - 1700 zl. Ranger jest obecnie najdrozszym autem pod wzgledem serwisu w Fordzie... Moj serwis podczas pierwszego przegladu mial oczywiscie wpadke, bo nie mieli uszczelek potrzbnych do wymiany oleju w mostach....
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2008, 14:06   #73
PARTYBOY
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2007
Skąd: Włocławek
Postów: 91
Domyślnie Re: RANGER 2007

Według mnie to popularny temat i wciąż pojawiają się w nim nowe odpowiedzi. Nie wiem czemu dział został zamknięty. Podobnie stało się z Fordem Probe, gdzie rzeczywiście nie było wiele wpisów ale to może dlatego, że moderatorzy skupiają się na Mondeo, Fieście, Escorcie i innych bardzo popularnych ale mniej ciekawych modelach Forda. One są częściej obecne na naszych drogach, w warsztatach i więcej można o nich powiedzieć ale właściciele bardziej wyjątkowych serii nie powinni mieć utrudnionego poszukiwania informacji o swoim modelu w dziale "inne". To może zniechęcać i stąd może jeszcze mniej wpisów o unikatach w naszym kraju. Poszukiwanie informacji o swoim aucie w dziale "inne" daje słabsze informacje niż poszukiwanie poprzez google.
Teraz w temacie "Ranger 2007" podejmuje się każdą problematykę związaną z modelem, zamiast tworzenia oddzielnych wątków z opisami indywidualnych problemów i doświadczeń.
Marka Ford to historia motoryzacji. Mniej lub bardziej spotykane modele, one wszystkie należą do dziedzictwa wielkiego amerykańskiego inżyniera i choćby z samego szacunku do tego powinno się uszanować każdy najmniejszy nawet wpis o niecodziennych modelach tej marki.
Sądzę, że przynajmniej powinno się tworzyć działy pod świeże wątki z nowymi do tej pory nie opisywanymi modelami Forda.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy rzadkich i niespotykanych modeli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PARTYBOY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2008, 18:34   #74
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie Re: RANGER 2007

Pieknie napisane... w tym temacie piszemy o wszystkim co jest zlym rozwiazaniem bo stworzyl sie "temat smietnik". Prosimy o dzila FORD RANGER !!!!
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2008, 07:36   #75
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie Re: RANGER 2007

Cytat:
Napisał Huby
Pieknie napisane... w tym temacie piszemy o wszystkim co jest zlym rozwiazaniem bo stworzyl sie "temat smietnik". Prosimy o dzila FORD RANGER !
Ja juz kiedys dopytywalem zarzadcow, ale tylko mnie okrzyczeli:] Moze teraz, gdy mamy juz troche postow w temacie rangera, beda bardziej otwarci.
__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2008, 07:45   #76
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie Re: RANGER 2007

Cytat:
Napisał sekcio
{FOTKI}
Widze, ze nie ufasz zaczepom przeznaczonym do mocowania bagazu. Wcale sie nie dziwie:] Te zaczepy to (a raczej to, jak sa one zamocowane) to jakas parodia. Przymocowali je do tego plastikowego poszycia i -jak mozna sie domyslic - pewnie razem z nim zostalyby wyrwane przy jakims mocnym hamowaniu (o stluczce nie mowiac).

W temacie zaufania dodam jeszcze, ze nie nie nalezy tez ufac czujnikom cofania z tylu. Wczoraj mnie mi nie zapikaly i przygrzmocilem na parkingu w Leosia... Na rurze nic nie widac, natomiast Leon ma piekne wniecenie... Pare ladnych stow do tyluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2008, 09:52   #77
PARTYBOY
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2007
Skąd: Włocławek
Postów: 91
Domyślnie Re: RANGER 2007

Cytat:
Napisał bikej
W temacie zaufania dodam jeszcze, ze nie nie nalezy tez ufac czujnikom cofania z tylu. Wczoraj mnie mi nie zapikaly i przygrzmocilem na parkingu w Leosia...
ja mam betonową doniczkę na koncie
nie pikało, nie pikało, nie pikało, nagle w momencie zapikało od razu ciągłym sygnałem ale było już za późno :fcp2
PARTYBOY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2008, 15:01   #78
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie Re: RANGER 2007

Ciekawe czy jest mozliwosc poprawienia efektywnosci tych czujnikow. Probowalem na przegladzie to zglosic ale powiedzieli mi ze do elektryka trzeba zapisac sie oddzielniee i czekac kolo 2 tygodni. Mialem to zrobic ale jak zobaczylem jak przetestowali hamulce (zglaszalem ze przy okolo 130km/h hamulce traca moc, a kierowca testowy testowal je podobno na krotkim odcinku kostki przy salonie i stwierdzil ze wszystko jest ok i ze ten model tak ma) to pomyslem ze i czujniki powiedza ze sa ok, bo przeciez jak reke sie przylozy to dzialaja.... szkoda tylko ze za te pieniadze, Ford pozwolil sobie na takie wpadki. Uwazam ze Ranger to naprawde fajny samochod, jednak ma zbyt duzo mankamentow w funkcjonowaniu podstawowych urzadzen w aucie.... za 130 tysi powinni sie mocniej postarac.
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2008, 17:19   #79
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie Re: RANGER 2007

Przyciemnial ktos z Was moze szyby w Rangerze albo jak nie to macie jakies zdjecia jak z takowymi wyglada ??? W Nawarze calkiem fajnie sie to prezentuje i zastanawiam sie czy w swoim takiego zabiegu nie przeprowadzic.
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 09:29   #80
kumacha85
ford::beginner
 
Avatar kumacha85
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Skąd: ZIĘBICE/STRZELIN
Model: RANGER LIMITED
Silnik: 2,5 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Re: RANGER 2007

witam!!
ponownie poruszam temat plandeki.. stwierdziłem że nie będę wydawał ogromnych pieniędzy no coś takiego, bo Ranger i tak najlepiej wygląda bez pokrycia!! a jak wygląda z hard topem to lepiej nie wspominać!!
zamówiłem taką za niecały tysiąc, mam nadzieję, że się przyda i jakoś sprawdzi!!!
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jak mi przyjdzie i ją założę, to zrobię zdjęcie i napiszę jakie są pierwsze wrażenia..

miałem na oku fajną klapę, ale stwierdziłem, że chociaż zabezpiecza jakiś mały ładunek, to jest trochę niepraktyczna.
a jak plandeka się nie sprawdzi, to trzeba będzie ją trochę przerobić..
__________________
KOCHAM MOJEGO FORDA!!
kumacha85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.