Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2014, 10:42   #71
gaiden
ford::beginner
 
Avatar gaiden
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Focus RS
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
200 dolatują na pewno, co do 10 lat to nie wiadomo bo s-max jeszcze 10 nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za 2 lata wyjdzie w praniu...
I to właśnie chodzi, gorzej jak nie dojadą do 10 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt wymiany nie jest wysoki, a człowiek śpi spokojnie.

gaiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 11:32   #72
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W generowanych kartach przeglądów z etisa dla mojego samochodu nie ma nic o konieczności wymiany łańcucha - przynajmniej nie znalazłem takiej info... A też mam 2.0tdci podobno z łańcuchem między wałkami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

UZUPEŁNIENIE - rozmawiałem dzisiaj w tej sprawie w Ford Sławek: praktycy twierdzą, że jeśli nic nie słychać, to łańcuch można ewentualnie wymienić co drugi rozrząd. W praktyce oznacza to, że łańcuch jest jednak "na całe życie"....
Witam kolegów

Co za głupotki piszecie (no oczywiście nie wszyscy).
Kolego tedi_k co to znaczy ,że ten łańcuch jest ,,dożywotnio"??? Czy chodzi o dożywocie samochodu,czy może użytkownika tego pojazdu?
Ja szykuję się do drugiej wymiany paska rozrządu.Pierwszy był wymieniany przy przebiegu +- 196000 km a teraz już bardzo szybko zbliża się 390000 km.
To znaczy w/g przytoczonego Twojego tekstu ktoś tu umrze,albo ja albo autoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To oczywiście żartGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja naprawdę barzo intensywnie aksploatuję ten i inne samochody jeżdżę nimi sam osobiście,ale przeglądy i wszelkie naprawy wymiany części pozostawim serwisowi i może dlatego to ''dożywocie" jest dla mnie odroczone.
Napewno to trochę więcej kosztuje niż U Pana Stasia w garażu ,ale mam psychiczny spokój,że jak coś się stanie to kogoś można pociągnąć do odpowiedzialności,nawet jak się zaprze to nawet do sądu nie będze wstyd podać.
Tak więc koledzy zastanówcie się czy w wypadku rozrządu ryzykować te parę stówek i nie mieć takiego komfortu?Przecież to nie są autka tanie klasy niskiej miejskiej że trzeba aż tak kombinować i dopasowywać jakieś zamienniki,targować z Panem Stasiem czy zrobi za 200 czy może za 190 zl.
Dobra robota musi kosztować a jak coś zchrzanią to muszą odpowiadać i za robotę i za zamontowane części.
Jak narazie przez te blisko 400000 km nie miałem żadnych problemów.Nic nie było robione "cudowane" oprócz 19 przeglądów i wymiana turbiny jak jeszcze był na gwarancji.I wcale nie spieszno mi na to -dożywocie-Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Życzę wszystkim tak bezawaryjnej eksploatacji jaką ja mam i naprawdę nie oszczędzajmy na naprawach bo to się zemści kiedyś.
Pozdrawiam Jacek.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 08:19   #73
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Pomijając przegląd i wymiane paska....

Masz 400kkm w S-maxie z 2010r?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak tak to szacun! Napisz czy robiłeś dwumase i kiedy, amorki jak i jakieś foto daj może ( w innym dziale może) jak autko wygląda.
Przy jakim przelocie turbawka padła?
Kurde 400kkm/4 lata wychodzi ok: 8kkm miesięcznie czyli ok 280km CODZIENNIE !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 09:13   #74
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

DSC00817.jpg
Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijając przegląd i wymiane paska....

Masz 400kkm w S-maxie z 2010r?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak tak to szacun! Napisz czy robiłeś dwumase i kiedy, amorki jak i jakieś foto daj może ( w innym dziale może) jak autko wygląda.
Przy jakim przelocie turbawka padła?
Kurde 400kkm/4 lata wychodzi ok: 8kkm miesięcznie czyli ok 280km CODZIENNIE !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
1-dwumasy jeszcze nie robiłem
2-amortyzatorów też nie
3-wymieniłem raz klocki i tarcze ham
4-jazda tylko autostradowa po całej europie i nigdy to auto mnie nie zawiodło
5-turbina lekko zaczęła gwizdać przy 100000km miał wtedy niecały rok
pozdrawiam
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 10:04   #75
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Po zegarach widze że masz chyba wersje przed liftem? NIe no szacun, i niech ktoś powie że Ford gó... wort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dwumas 400kkm? Ostro... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Załóż temat w dziale Moje auto, daj galerie no i napisz GDZIE TYLE JEŻDZISZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - warto ! Ford powinien dać Ci nowego za pół ceny a tego postawić i nagłośnić wytrzymałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 04-04-2014 o 10:10
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 13:10   #76
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 Twin Turbo / 1.5 EB
Rocznik: 2020 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie

To kolega ma chyba co sezon nowe opony B-)

skrobnięte na ONE X
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 14:06   #77
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Panowie jak si,ę troszkę potarguje z ASO to nie wychodzi tak drogo...dzisiaj odebrałem auto po wymianie rozrządu (kpl.z pompą wody i paskiem osprzętu silnika) koszt. 1230zł. Wydaje mi się że to przystępna cena jak na ASO.

Ostatnio edytowane przez rzeczka0311 ; 08-04-2014 o 14:10
rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 23:28   #78
max tdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Łaiska
Model: s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

teraz jest promocja Forda "wiek ma swoje zalety" dla pojazdów 4 letnich i starszych: wymiana rozrządu z pompą wody S-max 2,0 tdci w cenie 1150 bez pompy 940.
max tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2014, 07:48   #79
artik99
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: WPI
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI AT
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

co ile wymieniacie rozrządy w s-maxach? w ksiązce niby napisane ze co 200tys, ale jakos wydaje mi sie ze to zbyt długo. Prosze o opinie w temacie.


[EDIT] juz doczytałem kilka stron wczesniej, sorki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez artik99 ; 10-04-2014 o 07:57 Powód: lenistwo? :)
artik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2014, 11:46   #80
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Cytat:
Napisał artik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co ile wymieniacie rozrządy w s-maxach? w ksiązce niby napisane ze co 200tys, ale jakos wydaje mi sie ze to zbyt długo. Prosze o opinie w temacie.


[EDIT] juz doczytałem kilka stron wczesniej, sorki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sądzisz że długo???
To książkę ktoś głupi pisał?Jak jest tyle napisane to tyle trzeba jeżdzić nie poprawiaj producenta,to producent tego pojazdu to wymyślił i napewno bierze za to pełną odpowiedzialność.
Pierwszą wymianę paska zrobiłem przy 195 tyś km,drugą zaraz będę miał bo dochodzi czterysta tyś.Jeżdzij śmiało pod warunkiem że wymienią ci w serwisie i ich części.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.